گفتگوی اختصاصی با فرماندار شهرستان لنده؛
در راستای پیگیری مطالبات شهرستان این سومین سفری بود که به مرکز کشور داشتم و در این سفر چهار روزه دیدار با وزرا و معاونین سازمانهای تاثیر گذار دست آوردهای خوبی در حوزه های آموزش وپرورش، منابع طبیعی ،محیط زیست و همچنین بهداشت و درمان داشتیم[...]
کد خبر: ۶۶۶۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۰ 12 October 2018

تابناک-فرماندار شهرستان لنده در گفتگوی اختصاصی با تابناک کهگیلویه و بویراحمد گفت؛ در طول یک سال گذشته در راستای پیگیری مطالبات شهرستان این سومین سفری بود که به مرکز کشور داشتم و در این سفر چهار روزه دیدار با وزرا و معاونین سازمانهای تاثیر گذار دست آوردهای خوبی در حوزه های آموزش وپررورش، منابع طبیعی ،محیط زیست و همچنین بهداشت و درمان داشتیم .

از پیشنهاد منطقه ی حفاظت شده کوه سفید تا پیگیری معدن فسفات قیام و احداث 7 کلاس درس روستایی تا ارائه طرح شهر خلاق فرهنگ وهنر و کمک ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشوروی اعتماد، تشویق و دلگرمی های دکتر احمدی استاندار محترم در راستای پیگیری امورات شهرستان و همچنین حمایت و ابراز لطف و همراهی فرزندان پایتخت نشین این خطه در مرکز کشور را از عوامل تاثیرگذار عنوان کرد.

کریمی نژاد در ابتدای سخن به حوزه زیست محیطی اشاره و در این باره گفت؛ با رایزنی های صورت گرفته در این سفر از طریق دکتر تقوی نژاد ومهندس افشانی، با ریاست محترم جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور، پیشنهاد ایجاد منطقه ی حفاظت شده ی کوه سفید با در نظر گرفتن وضعیت زندگی عشایر از آنجا که در این منطقه گونه های گیاهی و جانوری مختلفی وجود دارد و همچنین جا برای توسعه بیشتر گونه های جانوری و گیاهی فراهم است و تاثیر این مهم در حوزه گردشگری و جذب توریسم دور از انتظار نیست و مهمتر آنکه این نقطه نزدیک به مناطق بکر و زیبای دلی مهرجان و خیار کار است و میتوان با ظرفیت های ذکر شده میشود به عنوان یک پکیج منطقه زیست محیطی حفاظت شده معرفی شود به سازمان محیط زیست ارائه گردید و مقرر گردید با هماهنگی در سطح استان در راس استاندار محترم و اداره کل محیط زیست طرح ایجاد منطقه ی حفاظت شده ی کوه سفید در دست بررسی قرار گیرد.
وی افزود؛ از دیگر ظرفیت های شهرستان لنده حوزه منابع طبیعی است و در این راستا قریب به 5 هزار هکتار از مراتع مناطق سردسیری دلی خیار کار و دلی مهرجان در راستای کشت گیاهان داروی و کاشت گونه های از جمله انگور و انجیر طرح آن ارائه که با هماهنگی با بنیاد علوی و سازمان منابع طبیعی عملیاتی خواهد شد و در آبان ماه رئیس سازمان منابع طبیعی کشور سفری به شهرستان و بازدید میدانی از این مناطق خواهند داشت.

کریمی نژاد در ادامه گزارش سفر خود از پایتخت گفت؛ در حوزه فرهنگ و هنر شهرستانی متفاوت داریم و ظرفیت تاتر ، شعر و موسیقی میتواند به یک برند ناب فرهنگی هنری در سطح استان و کشور تبدیل شود .

وی افزود از آنجا که سرمایه نیروی انسانی شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر بالا است و منبع اصلی توسعه این حوزه مستلزم داشتن همین نیروی انسانی توانمند است، طرح پیشنهادی ما باموضوع شهر خلاق فرهنگ و هنر در راستای جذب توریسم فرهنگی هنری با رایزنی دکتر تقویی نژاد به وزارت فرهنگ و هنر ارائه و در این راستا این وزارت خانه مقدمات اجرای این طرح را فراهم خواهد آورد.

فرماندار لنده به پیگیری مطالبات حوزه بهداشت و درمان در سفر اخیر به پایتخت اشاره و دراین باره گفت؛ در این سفر با رایزنی های صورت گرفته، مقرر گردید در آینده نزدیک شهرستان لنده جز چهار شهرستانی در کشور باشد که طرح iHealth در آن اجرائی میشود.

دکتر کریمی نژاد افزود؛ با حمایت بنیاد برکت در این طرح با خرید یک دستگاه 4 میلیارد تومانی لنده به جمع چهار شهرستان سلامت الکترونیک در سطح کشور می پیوندد و بیماران لنده ای به صورت آنلاین توسط پزشکان متخصص از راه دور چکاپ و شرایط بدنی آنان در کمترین زمان ممکن بی واسطه در سریعترین زمان ممکن با کمترین هزینه مالی ارائه میشود. وی به مطالبات حوزه عمرانی شهرستان از قبیل راه های روستایی ، مخازن آبی مورد نیاز شهرک ها ، پل تراب و پروژه های نیمه تمام اشاره و دراین باره بیان داشت؛ در این سفر از جمله مطالباتی که لازم بود پیگیری شود بحث پروژهای نیمه تمامی و راکد بود که سالها به علت نبود منابع مالی پشرفت فیزکی ندارند و خوشبختانه در دیداری که دکتر نوری مدیر کل بودجه سازمان برنامه وبودجه بود مقرر گردید علاوه بر بودجه اختصاصی شهرستان 7 میلیارد تومان سازمان برنامه وبودجه به شهرستان در راستای تکمیل این پروژه ها تعلق گیرد . کریمی نژاد به چاه نفت کوه سیاه اشاره و دراین راستا گفت؛ نامه نگاری با مهندس کاردر رئیس شرکت ملی نفت ایران صورت گرفت و بعد از سالها راکد ماندن این پروژه مقرر گردید وزرات خانه وضعیت چاهی که با نام چاه نفت کوه سیاه در سالهای گذشته حفر گردید را تعیین تکلیف نماید. ایشان همچنین فسفات قیام را از جمله ی پیگیری های این سفر عنوان و دراین راستا بیان کرد؛ با پیگری های انجام شده به کمک فرزندان شایسته این دیار در پایتخت مقرر گردید در سطح شهرستان و استان زیر ساخت های لازم نظیر آب و برق و جاده ی ارتباطی در دستور کار قرار گیرند و سپس این معدن در سریعترین زمان ممکن از سوی وزارت صنعت ومعدن تعیین تکلیف بشود. وی در حوزه آموزش وپرورش از احداث 2 باب مدرسه 3 و 4 کلاسه به همت مجمع خیرین با تلاش دکتر حسینی نیا در آینده ی نزدیک خبر داد و همچنین در حوزه امور شهری و شهرداری از کمک 900 ملیونی به شهرداری لنده از محل اعتبارات ارزش افزوده گفتند.

در پایان این گفتگو فرماندار لنده از استاندار احمدی، دکتر تقوی نژاد، دکتر پرویزیان، دکتر حسینی نیا و مهندس افشانی به نمایندگی از مردم شهرستان لنده تقدیر نمودند.

تنظیم خبر` مجید مرادی 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ممبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
جناب آقای کریمی بوی خون و تعفن از سخنان نسنجیده در مورد کوه سفید و دلی مهره و خیارکار بهمئی می آید این ثروت و مکان خداددی را هیچکس نمی تواند از عشایر بهمئی غصب کند الان کل بهمئی از رامهرمز تا دیشموک و بهبهان به حالت آماده باش در آمده اند تا جلو چنین حرف هایی را بگیرند و در نطفه خفه کنند افشانی و تقوی نژاد ...که سهلند هیچکس نمی تواند حق عشایر بهمئی را تهدید کند! کاری نکنید که لنده از شهرستان شدن محروم شود و قلعه رئیسی شهرستان اعلام و لنده یکی از دهستان های آن شود چون لنده از نظر وسعت جغرافیایی استحقاق شهرستان شدن را ندارد!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار