مهلت بخشودگی جرائم دیرکرد بدهی های معوق قراردادهای واحد های صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان تا پایان آبانماه تمدید شد.
کد خبر: ۶۷۰۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶ 21 October 2018
تابناک کهگیلویه و بویراحمد / اقتصادی ، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد از اعطای مشوقات ویژه به واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی استان خبر داد.
سید هاشم موسوی اظهار داشت: به منظور حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی دارای قرارداد حق بهره برداری از زمین، اعیانی و تأسیسات، در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعم از صنعتی، بنگاه‌های خدمات عمومی، واحدهای فناوری و کسب و کار و واحدهای کارگاهی که مشمول پرداخت تعدیل بدهی معوق بوده و تاکنون موفق به پرداخت مبالغ اعم از اصل بدهی و تعدیل معوقه نشده، قابل اجرا است.
وی با اشاره به نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی افزود: این دستورالعمل ابلاغی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌منظور حمایت و رفع موانع تولید، ایجاد انگیزه وترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران، رونق تولید و اشتغالزایی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی انجام می‌شود.
موسوی تصریح کرد: براساس این دستورالعمل، طرف‌های قراردادی که 100 درصد اسناد تعهدی خود را از زمان ابلاغ این دستورالعمل پرداخت کرده ولی تعدیل آنها تاکنون مورد بخشودگی قرار نگرفته، مشمول تخفیفات اعطای این دستورالعمل خواهند شد.
سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: واحدهای تولیدی بهره بردار، که دارای پایان کار یا در مرحله نصب ماشین آلات هستند در صورت پرداخت 50 درصد اصل بدهی، مشمول 75 درصد بخشودگی جرائم دیرکرد قرار خواهند گرفت و چنانچه 100 درصد مبلغ اصل بدهی را پرداخت کنند تا 90 درصد جرایم تأخیر بخشوده می‌شود.
وی تأکید کرد: با توجه به تمدید این دستوالعمل واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تا پایان آبانماه 97می‌توانند از دستورالعمل اعطای مشوقات ویژه در جهت رونق بخش تولید و صنعت استفاده کنند
وی در ادامه اظهار امیدواری کرد که با اعمال این مشوق‌ها شاهد تسریع در بهره‌برداری از واحدهای در حال ساخت، راه‌اندازی واحدهای غیرفعال، افزایش ظرفیت تولید واحدهایی نیمه‌فعال باشیم.
سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بابیان اینکه سایر مشوق‌ها و تخفیف‌ها به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی نیز، همچنان اعمال می‌شود، گفت: اعمال تخفیف 10 درصدی به نخبگان و ایثارگران و سرمایه‌گذاران خارجی و مخترعان و همچنین اختصاص مشوق‌های ویژه در مناطق کم‌برخوردار و اعمال تخفیف برای متقاضیانی که بتوانند واحد صنعتی خود را در فاصله زمانی کمتر از یک سال به بهره‌برداری برسانند ازجمله سیاست‌های حمایتی در این بخش است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار