کد خبر: ۶۷۲۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۷ 26 October 2018
رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری زن جوانی که بصورت اینترنتی و غیرمجاز از حساب برادر خود مبالغی برداشت می کرد، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روح الله شهبازی‌پور در تشریح این خبر، افزود: شهروند یاسوجی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت که به صورت غیرمجاز از حسابش مبالغی برداشت شده و خواهان پیگیری موضوع شده است.

شهبازی پور تصریح کرد: پس از اخذ اظهارات شاکی و انجام تحقیقات اولیه توسط کارشناسان پلیس فتای استان، مشخص شد که مبلغ ۲۰ میلیون ریال از حساب شاکی و طی چند مرحله به صورت غیرمجاز برداشت شده که پس از انجام اقدامات پلیسی نهایتا متهم که خواهر شاکی بود شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضایی احضار شد.

وی افزود: در این پرونده متهم با در اختیار داشتن کارت بانکی شاکی و سوء استفاده از اعتماد وی اقدام به فعال نمودن رمز اینترنتی آن کرده و نهایتا طی چند مرحله خرید اینترنتی انجام داده بود.

شهبازی پور با تاکید بر رعایت موارد ایمنی و اطلاعات کارت ها،  خاطرنشان کرد: شهروندان از واریز مبالغ زیاد به حساب‌هایی که بیشتر با آن سروکار دارند و یا رمز اینترنتی آن فعال است، خودداری کنند.

رئیس پلیس فتای استان از شهروندان خواست اطلاعات مالی و بانکی‌شان را با دقت نزد خود نگهدارند و رمز کارت را به صورت دوره‌ای تغییر داده و ضمن فعال نمودن امکان دریافت پیامک از تراکنش‌های انجام شده حساب خود مطلع شوند.  

شهبازی پور گفت: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش تماس با ما در میان بگذارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار