کد خبر: ۶۷۳۷۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹ 28 October 2018
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار ساماندهی و تعیین تکلیف واحد‌های بین‌راهی فاقد مجوز در استان شد.
عزیز فیلی ظهر امروز در نشست کارگروه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد وجود واحد‌های بین‌راهی فاقد مجوز را از مهم‌ترین معضلات محورهای مواصلاتی استان عنوان کرد و اظهار داشت: این واحدها به‌علت اینکه راهداری وظیفه خود را به‌خوبی انجام نداده و فرمانداری و بهداشت هم کوتاهی کرده‌اند به‌وجود آمده و الآن ما وارث یک سری واحد‌های غیررسمی هستیم که باید شناسنامه‌دار و ضابطه‌مند شوند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با ساماندهی این واحدها قرار نیست شغلی از بین برود، افزود: این واحدها باید در قالب چارچوب قانونی خود ساماندهی و تعیین تکلیف شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست از وجود 84 واحد بین‌راهی بدون مجوز در استان خبر داد و گفت: این واحدها 310 شغل ایجاد کرده‌اند اما به‌علت اینکه فاقد مجوز هستند امکان نظارت بر آنها وجود ندارد.

محمود باقری با ابراز اینکه 60 درصد این واحدها در شهرستان بویراحمد قرار دارند، افزود: بحث ساماندهی این واحدها در نشستی با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط بررسی می‌شود.

باقری از اجرای طرح گردشگری در محور مواصلاتی یاسوج به شیراز خبر داد و گفت: با توجه به اینکه اکثر گردشگران از این محور وارد استان می‌شوند و از محورهای پرتردد است با اولویت محیط زیست و جنگل ساماندهی می‌شود.

وی به طرح شهر نمونه گردشگری سی‌سخت اشاره داشت و با بیان اینکه در سال 96 مطالعات این طرح انجام شد، عنوان کرد: این طرح در کمیته‌ای با حضور شهرداری و شورای شهر سی‌سخت، محیط زیست، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی بازنگری می‌شود./تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار