امام جمعه چرام:
حجت الاسلام افشار : اربعین حسینی الگویست برای آزادی قدس ونمایش باشکوه ازشوروشعورومعرفت است که زمینه سازنابودی رژیم صهیونیستی خواهدبود.
کد خبر: ۶۷۵۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶ 02 November 2018

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ازچرام:حجت الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به رحلت پیامبر اکرم و با بیان اینکه حضرت محمد مجسمه قرآن است، گفت : قرآن در چنین شخصیتی ظهور و بروز دارد شخصیتی که به مکتب نرفت اما معلم همه عالم و مخلوقات الهی شد.

 امام جمعه چرام افزود : اگر بخواهیم از این شخصیت خوب بهره ببریم و بشناسیم باید به معرفی خداوند به کتاب قرآن مراجعه کنیم که چه توضیحاتی درباره این شخصیت عظیم بیان فرموده است.

وی با بیان اینکه اگر می خواهیم یک دیندار کامل باشیم باید به آموزه‌های دینی توجه کنیم گفت : خداوند متعال پیامبر اکرم را الگو و اسوه برای انسان های مومن و آزادی خواه قرار داده است.

حجت الاسلام افشار در خطبه سیاسی،عبادی این هفته با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی، بیان کرد : اقتدار جمهوری اسلامی و پیشرفت های علمی،توسعه و فناوری و صنعتی ایران با وجود تحریم ها و فشارهای دشمن تبدیل به یک الگوی موفق در دنیا و‌بین ملت ها شده است.

وی به اقتدار و اشراف اطلاعاتی ایران نیز اشاره داشت و گفت: تمام جریاناتی که در غرب آسیا و خاورمیانه شکل می گیرد مثل گروه های تررورسیتی،داعش و..همه برای این هست که به جمهوری اسلامی ضربه بزنند اما اشراف اطلاعاتی ما آنچنان بالاست که آمریکا خواستار همکاری اطلاعاتی شد.

خطیب جمعه چرام،متذکر شد:ایران در فناوری صلح آمیز هسته ای پیشرفت عالی داشته است و هیچ کشوری حاضر نیست فناوری صلح آمیز هسته ای خودش را در اختیار کشوری دیگر قرار دهد و به برکت خون شهدا و ایستادگی مردم یکی از چند کشور در دنیا هستیم که دارای فناوری بومی هسته ای هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افول آمریکا بر اثر شکست های پی در پی که در این چهل سال داشت ، گفت : یکی از این شکست ها این است که آمریکا متحدین اروپایی خود را از دست داده است و در سیاست هایی که برای ایران دارد او را همراهی نمی کنند.

حجت الاسلام افشار با اشاره به تمرکز روز افزون دولت‌ها در مقابل آمریکا گفت: بسیاری از کشورها در مقابل سیاست‌های آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایستادند.

 وی افزود: مستندات اقتصادی از افول آمریکا این است که ۴۴ میلیون گرسنه در آمریکا وجود دارند که منتظر یک وعده غذایی هستند که در روز به آنها برسد اما چون رسانه‌ها در اختیار آمریکا و در دست یهود است اجازه نمی‌دهند چنین اخباری در فضای بین الملل منتشر شود.

 امام جمعه چرام،اضافه کرد: تحریم‌ها نشان‌دهنده قدرت آمریکا نیست بلکه  ضعف او را نشان می‌دهد، وقتی کشورها با آمریکا همراهی نکنند مجبور است که تحریم‌ها را توسط خود شرکت های آمریکایی شدت ببخشند.

خطیب جمعه چرام در ادامه صحبت‌های خود به دستاوردهای راهپیمایی اربعین اشاره داشت و با بیان اینکه این مراسم یک نکته اساسی و مهم در دنیا است ، گفت :  در اربعین مسلمانان و غیرمسلمانان به ساحت مقدس سیدالشهد ارادت خود را نشان می دهند و دشمن نقشه ها دارند که این اربعین را ناامن کنند اما به برکت مجاهدت مدافع حرم و برنامه ریزی هایی که شکل می گیرد توانایی چنین کاری را ندارند.

حجت الاسلام افشار،تصریح کرد: رسانه‌های وابسته به آمریکا در مقابل هیمنه چنین برنامه ای سکوت کردند. معلوم است دشمن چقدر عصبانی است، چرا که اربعین الگویی است برای آزادی قدس و نمایش باشکوهی از شور و شعور و معرفت است که زمینه‌ساز نابودی رژیم صهیونیستی خواهد بود و باید از دولت و مردم عراق به خاطر مهمان‌نوازی عظیمی که انجام دادند تقدیر و تشکر کرد.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار