اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با صدوره اطلاعیه شماره 10 خود که امروز 12 آبان ماه صادر شده است نسبت به بارش های شدید در روز سه شنبه و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها هشدار داد.
کد خبر: ۶۷۵۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹ 03 November 2018
تابناک کهگیلویه و بویراحمد / اجتماعی ، تجربه بارش های اخیر که به نوعی با غافلگیری همه حتی خود کارشناسان هواشناسی همراه شد و همین عدم پیش بینی صحیح و همچنین عدم صدور اخطار به موقع باعث وارد شدن خسارت های زیادی به برخی مناطق گرمسیری استان شد.
چند وقتی است که خبرهای خوبی از طریق هواشناسی کشوری برای بارش های پاییزی مخابره می شود که در جدیدترین مورد هشدار بارشهای شدید برای جنوب غرب بویژه کهگیلویه و بویراحمد ، صادر شده است.
بنابر این گزارش سازمان هواشناسی هشدار داده از اواخر وقت امروز سامانه بارشی تازه‌ای از جنوب غرب وارد کشور می‌شود که در برخی استان‌های غرب و جنوب غرب کشور منجر به سیلاب و آبگرفتگی معابر خواهد شد.
 
باران های شدید در راه کهگیلویه و بویراحمد / لزوم آمادگی دستگاه ها در پی اطلاعیه هواشناسی ! + جزئیات

ورود سامانه بارشی قوی به جنوب غرب کشور
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: اواخر وقت امروز سامانه بارشی از جنوب غرب به تدریج وارد کشور می شود که فعالیت این سامانه برای فردا در استان های واقع در نوار غربی کشور به شکل افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد بود.
احد وظیفه افزود: روز دوشنبه و سه شنبه فعالیت این سامانه روی نیمه غربی کشور تشدید خواهد شد. فردا یکشنبه بارش باران در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و لرستان، از بعد از ظهر وزش باد شدید و گرد وخاک همراه با کاهش دید و کیفیت هوا در استان خوزستان و روز دوشنبه بارش شدید باران همراه با ابگرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه و بوشهر و بارش باران همراه با آب گرفتگی معابر عمومی در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، همدان، کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اردبیل و زنجان پیش‌بینی شده است از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: همچنین به سبب بارش شدید باران طی روز دوشنبه آب گرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه و بوشهر پیش بینی می شود. از این رو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، سازمانهای امدادی و مدیریت بحران به کار گرفته شود.
اطلاعیه اداره هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد
در پی گزارشات متعدد هواشناسی در چند روز اخیر ، اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با صدوره اطلاعیه شماره 10 خود که امروز 12 آبان ماه صادر شده است نسبت به بارش های شدید در روز سه شنبه و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها هشدار داد.
 
باران های شدید در راه کهگیلویه و بویراحمد / هواشناسی اطلاعیه صادر کرد ، مدیریت بحران عقب نماند! + جزئیات
اطلاعیه اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار