کد خبر: ۶۹۸۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱ 01 January 2019
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ۸۴ دستگاه آسانسور ادارات و نهادهای مختلف استان، تنها هفت دستگاه مجوز استاندارد دارند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، عزیز فیلی ظهر امروز در کارگروه استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: مصالح ساختمانی، جایگاه‌های سوخت و آسانسورها مواردی هستند که باید در زمینه استانداردسازی آنها حساسیت بیشتری به خرج دهیم و در صورت توجه به این سه مقوله از وقوع بسیاری از حوادث جلوگیری می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت استانداردسازی وسایل بازی کودکان، افزود: کمیته سه نفره‌ای متشکل از دفتر فنی و دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و نماینده اداره‌کل استاندارد از مراکز تفریحی، شهربازی و بازی در سطح شهرهای دهدشت، یاسوج، گچساران و سی‌سخت بازدید کرده، نواقص اولیه شناسایی و به شهرداری‌ها ابلاغ شود و در صورتی که شهرداری‌ها در بازه زمانی مشخص نواقص را رفع نکردند این مراکز تعطیل می‌شوند.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین از شهرداری‌های استان خواست استانداردسازی پارک‌های سرپوشیده بازی کودک را پیگیری کنند و تاکید کرد: اگر جایی استاندارد نیست و احتمال خطر وجود دارد باید بسته شود، چنین مکان‌هایی را نداشته باشیم بهتر از این است که داشته باشیم و بعدا گرفتار شویم.
فیلی با بیان اینکه دستگاه‌های متولی حق ندارند به واحدهایی که جدیدا می‌خواهند بهره‌برداری شوند قبل از اخذ مجوز استاندارد پایان کار بدهند، ادامه داد: آموزش و پرورش هم در بازه زمانی یک هفته اعلام کند که چه اقداماتی در خصوص استانداردسازی تجهیزات پیش‌دبستانی‌ها انجام داده است.
وی به وضعیت استانداردسازی آسانسورها در ادارات استان اشاره داشت و عنوان کرد: طبق اعلام اداره‌کل استاندارد در مجموع در 70 واحد اداری استان 84 دستگاه آسانسور داریم که از این تعداد تنها هفت دستگاه مجوز استاندارد دارند که چهار مورد از این هفت دستگاه هم نیاز به تمدید اعتبار دارند.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کمیته امداد منطقه2 یاسوج، اداره‌کل بنیاد شهید، اتاق بازرگانی، کمیته امداد استان ، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و بیمارستان امام سجاد تنها ادارات، نهادها و بیمارستان‌های استان هستند که مجوز استاندارد دارند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار