کد خبر: ۶۹۸۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳ 01 January 2019
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: علیه سه شهرداری یاسوج، دهدشت و گچساران در خصوص وسایل بازی اعلام جرم کردیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، بهمن رحمتی سه شنبه، 11 دی ماه در نشست ظهر امروز کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقاء کیفیت کالا و خدمات استان بر استانداردسازی وسایل بازی در پارک‌های استان تأکید کرد و گفت: به شهرداری‌ها اعلام و‌ زمانی را برای رفع مشکلات وسایل بازی مشخص کردیم اما اقدامی صورت نگرفت که اداره‌کل استاندارد علیه شهرداران یاسوج، دهدشت و‌ گچساران اعلام جرم کرده است برای شخصیت حقوقی شهرداری شهرداری یاسوج هم حکم صادر شده است.

وی با اشاره به وضعیت آسانسورهای ادارات استان اظهارکرد: از مجموع ۸۴ آسانسور در ادارات استان، آسانسور ۷دستگاه شامل کمیته امداد استان و‌ منطقه  2 شهرستان بویراحمد، اداره‌کل بنیاد شهید، اتاق بازرگانی، تامین اجتماعی نیروهای مسلح و دو آسانسور متعلق به بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج استاندارد هستند .

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 28 جایگاه‌های CNG در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴ جایگاه تائیدیه استاندارد دارد، ۱۲جایگاه فاقد تائیدیه هستند و ۷ مورد هم عدم همکاری ثبت شده و ۴ مورد گواهی استاندارد هم در حال دریافت گواهی استاندارد هستند.

رحمتی تصریح کرد: از ۷ جایگاه CNG عدم همکاری با اداره استاندارد، ۴ جایگاه مربوط به شهرداری‌های دهدشت، چرام، سی سخت و دوگنبدان است که تا پایان اسفند ماه برای استانداردسازی مهلت دارند .

وی اضافه کرد: سه مرکز یا جایگاه LPG در سطح استان وجود دارند که همه این واحدها غیراستاندارد هستند و یک واحد هم اصلا پروانه ندارد که باید در اسرع وقت اقدامات قانونی انجام شود.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت استانداردسازی واحد‌های تولیدی مصالح ساختمانی استان بیان کرد: 54 واحد فعال شن و ماسه در استان داریم که از این تعداد، 21 واحد دارای پروانه استاندارد و 33 واحد فاقد پروانه استاندارد هستند. 50 واحد تولید تیرچه بلوک فعال داریم که 14 واحد پروانه استاندارد دارند و 36 واحد ندارد

رحمتی تاکید کرد: 10 واحد فعال بتن آماده در استان وجود دارد که 7 واحد پروانه استاندارد دارد و سه واحد فاقد استاندارد هستند، از 6 واحد فعال بلوک پلی استابرن در استان یک واحد پروانه استاندارد دارد و 5 واحد فاقد پروانه استاندارد می باشند.

وی اضافه کرد: تذکرات نهایی داده شده و مهلت استانداردسازی به آنها دادیم که خیلی ها تمکین نکردند طی دو هفته گذشته در شهرستانهای بویراحمد و گچساران همه واحد‌های تولید شن و ماسه غیراستاندارد را پلمب کردیم که باعث شد بسیاری برای اخذ مجوز استاندارد اقدام کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار