بیستمین اهداء عضو استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۷ انجام شد
کد خبر: ۶۹۹۶۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵ 05 January 2019
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از بیستمین مورد اهداء عضو در استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۷ خبر داد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، دکتر سبز گفت:مرحوم محمد حسین محرابی نوجوان ۱۵ ساله گچسارانی بیستمین پیام آور ایثار و گذشتِ استان در سال ۹۷ بود  که در سانحه ای رانندگی دچار مرگ‌مغزی شد اما با بزرگ منشی خانواده های محرابی و خادمی   به هموطنانش جانی دوباره بخشید.
وی ادامه داد: این خانواده های بزرگ و ایثارگر در لحظاتی جانکاه و طاقت فرسا،با تصمیمی درست و انسانی،  زندگی دوباره را به  چند نفر از هم سن و سالان محمد حسین عزیز اهداء کردند.
سید سینا سعیدی مسئول تیم فراهم آوری پیوند دانشگاه علوم پزشکی نیز ضمن تقدیر و تشکر از خانواده های محرابی و خادمی گفت: این نوجوان ۱۵  ساله که درتاریخ ۱۲ دی ماه  ۹۷ بر اثر سانحه رانندگی دچار ضربه مغزی شده و به کما رفته بود در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید رجایی گچساران بستری شد.
وی افزود بعد از تایید مرگ مغزی این مرحوم ،تیم فوق تخصصی پیوند اعضاء مرکز ابوعلی سینا شیراز اولین ساعات صبح شنبه ۱۵ دی ماه ۹۷ در بیمارستان شهید رجایی گچساران حضور یافتند و با همکاری تیم پیوند اعضاء استان‌ کهگیلویه و بویراحمد، برداشت کلیه ها ، کبد و قرنیه ها را انجام دادند تا با اهداء آنها به دیگر جوانان و نوجوانان  این سرزمین، جانی دوباره بخشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار