کد خبر: ۶۹۹۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷ 05 January 2019
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد  از صادارات دست بافت های زنان سادات محمودی از توابع بخش پاتاوه شهرستان دنا به بازارهای جهانی خبرداد.
به گزارش به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه بویراحمد،محمود باقری ظهر امروز شنبه 15دیماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این محموله توسط یک شرکت تعاونی صنایع دستی در دهستان سادات محمودی جهت ارسال به بازار های جهانی  تهیه شده است گفت: 200متر گیلم در ابعاد مختلف و با رنگ بندی های مناسب برای نخست بار در تاریخ استان به نام دست بافت های زنان کهگیلویه بویراحمد صادر شده است.
محمود باقری گفت: در سادات محمودی شهرستان دنا حدود ۷۰ درصد زنان در امر تولید صنایع‌دستی مشغول هستند.
او با بیان اینکه به دنبال تولید همراه با اشتغال با هدف صادارت صنایع دستی در روستاهای استان هستیم اظهارکرد: در خیلی از اروستا های کهگیلویه بویراحمد دوره آموزشی صنایع دستی همراه با تولید راه اندازی شده است.
عضو کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری درکهگیلویه وبویراحمد، دست بافت های زنان سادات محمودی را با کفیت عنوان کرد و افزود: متأسفانه  در گذشته سود حاصل از دست بافت های زنان این دهستان در جیب دلالان می رفت  امروز با تلاش های صورت گرفته تولیدات این منطقه را به صورت مستقیم به بازار فروش داخلی و خارجی صادر می شود.
 
دست بافت های زنان سادات محمودی به بازارهای جهانی صادر شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: «صنایع‌دستی در مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد نقش مهمی در اشتغال‌زایی در این مناطق دارد.»

بر پایه این گزارش،اولین محموله صادرات صنایع دستی سادات محمودی توسط شرکت تعاونی حاج رسولی محمودی کارآفرین بخش صنایع دستی استان تهیه شده است.

حاج رسول محمودی با دریافت تسهیلات ارزان قیمت از اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه بویراحمد توانسته است برای 50بانوی بافنده صنایع دستی سادات محمودی شغل ایجاد کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار