پس از گذشت کمتر از یک سال از حادثه دنا :
پرواز امروز شرکت هواپیمایی ماهان از تهران به یاسوج از ساعت 7:40 دقیقه انجام شد و ساعت 9 در فرودگاه یاسوج فرود آمد. پرواز امروز شرکت هواپیمایی ماهان با 40 مسافر از مقصد تهران به یاسوج بود که با همین تعداد مسافر ساعت 9:40 دقیقه پرواز بازگشت از یاسوج به تهران انجام شد.
کد خبر: ۷۰۲۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸ 11 January 2019
تابناک کهگیلویه و بویراحمد / پس از کش و قوس های فراوان و بیش از11ماه وقفه در پروازهای فرودگاه یاسوج با رایزنی ها و هماهنگی های انجام شده از سوی مسئولان اجرایی امروز جمعه 21 دی ماه نخستین پرواز رسمی شرکت هواپیمایی ماهان در این فرودگاه انجام شد.
پرواز امروز شرکت هواپیمایی ماهان از تهران به یاسوج از ساعت 7:40 دقیقه انجام شد و ساعت 9 در فرودگاه یاسوج فرود آمد.
پرواز امروز شرکت هواپیمایی ماهان با 40 مسافر از مقصد تهران به یاسوج بود که با همین تعداد مسافر ساعت 9:40 دقیقه پرواز بازگشت از یاسوج به تهران انجام شد.
غلام محمد زارعی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا که از مسافران ویژه پرواز امروز تهران - یاسوج بود ، شرایط ایمنی برای انجام پروازهای فرودگاه یاسوج با شرکت هواپیمایی ماهان را مثبت و مطلوب ارزیابی کرد.
وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به فراهم شدن شرایط موجود در فرودگاه یاسوج و ایمنی پروازها و همچنین استقبال مردم، مسئولان و مدیران اجرایی پروازهای فرودگاه یاسوج با قوت و جدیت استمرار یابد.
زارعی با بیان اینکه تعداد پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان در فاز نخست 2روز در هفته است، گفت: با تلاش مجموعه مسئولان اجرایی استان و استقبال مردم پروازها به صورت هفتگی و در هفت روز هفته برقرار خواهد شد.
نماینده بویراحمد و دنا تصریح کرد: همچنین در حال رایزنی با شرکت هواپیمایی قشم ایر هستیم که نسبت به برقراری پرواز در فرودگاه یاسوج هم اقدام کند.
 دانلود

علی محسنیان مدیرفرودگاه یاسوج نیز شرایط پروازی و تجهیزات و امکانات موجود در این فرودگاه را مناسب برای انجام پروازهای ایمن دانست و تصریح کرد: نخستین پرواز امروز با 42 مسافر از تهران و بالعکس انجام شد.
وی اظهار داشت که ساعت پرواز روز جمعه شرکت هواپیمایی ماهان از تهران به یاسوج 7:40 دقیقه و ساعت برگشت نیز ساعت 9:40 دقیقه از یاسوج به تهران خواهد بود.
محسنیان عنوان کرد که ساعت پرواز روز دوشنبه از تهران به یاسوج و بالعکس نیز به ترتیب 12:10 و 14:10 دقیقه خواهد بود.
وی تاکید کرد که شرکت هواپیمایی ماهان از شرکت های معتبر با برند جهانی است و ظرفیت مسافر هواپیمای اختصاص یافته به پرواز یاسوج نیز 90 نفر است.
خلبان پرواز امروز شرکت هواپیمایی ماهان نیز گفت: مسیر پروازی با وجود کوهستانی بودن منطقه و همچنین شرایط موجود در فرودگاه یاسوج برای انجام پروازها ایمن است.
علی تهامی اظهار داشت که امکانات و تجهیزات و شرایط باند فرودگاه یاسوج در صورت وجود شرایط مساعد آب و هوایی برای انجام پروازهای ایمن مناسب است.
وی تاکید کرد که البته هر چه تجهیزات، امکانات ناوبری و شرایط در فرودگاه یاسوج به روزتر و مطلوب تر باشد به همان میزان نیز ایمنی پروازها و اطمینان مسافر و خلبان نیز از انجام پروازها بیشتر خواهد شد.
البته یک بار نیز در اردیبهشت امسال شرکت هواپیمایی آتا برای برقراری و از سرگیری پروازها اعلام آمادگی کرده بود و با توجه به هماهنگی های انجام شده قرار بود که هواپیمای ام.برائر 145 شرکت آتا در هفته چهار پرواز در مسیر تهران- یاسوج و بالعکس انجام دهد.
پس از سقوط هواپیمای آسمان در 29 بهمن سال گذشته و حدود 11 ماه توقف در برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج، بازار حاشیه ها و شایعات فراوانی در زمینه این فرودگاه و حتی تعطیلی آن، در فضای رسانه ای داغ شده بود.
اکنون با رایزنی ها و پیگیری های مستمر مسئولان و متولیان امر، شرکت هواپیمایی ماهان به این شایعات و حواشی ها پاسخ داد و امروز 42 مسافر تهران -یاسوج نخستین پرواز ایمن خود را با این شرکت تجربه کردند.
البته یک بار نیز در اردیبهشت امسال شرکت هواپیمایی آتا برای برقراری و از سرگیری پروازها اعلام آمادگی کرده بود و با توجه به هماهنگی های انجام شده قرار بود که هواپیمای ام.برائر 145 شرکت آتا در هفته چهار پرواز در مسیر تهران- یاسوج و بالعکس انجام دهد.
اما پروازهای فرودگاه یاسوج که پس از گذشت 78 روز از سانحه سقوط هواپیمای ای تی آر 72 تهران - یاسوج ، بطور رسمی از 16 اردیبهشت سال جاری توسط شرکت آتا از سرگرفته شده بود با اعلام این شرکت هواپیمایی لغو شد.
مسئولان شرکت آتا بروز مشکلاتی در ناوگان شرکت ساخت هواپیمایی ام.برائر را دلیل لغو پروازها ذکر کردند.
اکنون که تلاش ها و پیگیری های مستمر مسئولان به ثمر نشسته و شرکت هواپیمایی ماهان برای ازسرگیری پروازها در این فرودگاه اعلام آمادگی کرده انتظار می رود که با قوت و جدیت به دنبال افزایش تعداد پروازها و رونق بخشی فعالیت پروازی خود باشد.
کارشناسان و مسئولان امر بارها با اطمینان اعلام کرده اند که شرایط، امکانات و تجهیزات موجود در فرودگاه یاسوج با وجود شرایط خاص توپوگرافی منطقه برای انجام پروازهای ایمن فراهم است.
البته یکی از عوامل اساسی در رونق پروازها و رغبت و ماندگاری بیشتر شرکت هواپیمایی ماهان نیز منوط به استقبال بیشتر مردم ، مسئولان و مدیران اجرایی است.
پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با 60 مسافر و 6 خدمه صبح روز یکشنبه 29 بهمن ماه سال 1396 در کوه دنا سقوط کرد.
پروازهای فرودگاه یاسوج از تاریخ 16 اردیبهشت امسال و پس از گذشت 77 روز از سانحه سقوط هواپیمای ای تی آر 72 تهران - یاسوج ، بطور رسمی با هواپیمای جت ام. برائر 145 از شرکت هواپیمایی آتا از سرگرفته شد که در 23 خرداد ماه سال جاری با اعلام این شرکت و به دلیل برخی مشکلات در ناوگان آن، پروازها لغو شد.
قرار بود که ظرف کمتر از 10 روز با رفع مشکلات، پروازهای این شرکت در فرودگاه یاسوج از سرگرفته شود که در نهایت، این امر محقق نشده است.
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
انشاالله مسیولین اسنان باهمین پرواز سوار شوند مثل گذشته نروند از شیراز پرواز کنند تا مردم مطمین شوندواز پرواز های یاسوج استفاده کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
شاهکار کرده اند !!!!!
چی بودیم ؟!!
چی شدیم ؟؟!!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار