بعد از تعریف این دو پروژه از سوی فرمانداری شهرستان لنده و مدیر جوان و پای کار گاز به طور جدی این مطالبه پیگیری شد و شهریور ۹۶ و تیر ماه نود هفت کلنگ این دو پروژه ۱۷ و ۳۵ کیلومتری در بخش مرکزی و موگرمون به زمین زده شد.
کد خبر: ۷۱۲۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۳ 05 February 2019
آنچه در ادامه می خوانید تحلیل ارسالی مخاطبان تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، است . انتشار این مطلب لزوما به معنی تایید یا تکذیب آن نیست ضمن اینکه مخاطبان تابناک می توانند در تایید یا تکذیب این مطلب نظر خود را بیان کنند.
سال گذشته، سال سرعت بخشیدن به پروژه های گازرسانی به شهرستان بود که خوشبختانه با مساعدت مقامات عالی کشور، دکتر احمدی استاندار و مدیر کل سخت کوش گاز مهندس خادم و همراهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی دو پروژه مهم گازرسانی برای مناطق روستایی شهرستان لنده تعریف شد تا شاهد تامین زیرساخت نعمت خدادادی گاز در بیش از ۸۰ درصد مناطق لنده باشیم.

بعد از تعریف این دو پروژه از سوی فرمانداری شهرستان لنده و مدیر جوان و پای کار گاز به طور جدی این مطالبه پیگیری شد و شهریور ۹۶ و تیر ماه نود هفت کلنگ این دو پروژه ۱۷ و ۳۵ کیلومتری در بخش مرکزی و موگرمون به زمین زده شد.

عمليات اجرايي گازرساني به ۷ روستای بخش موگرمون و بیش از ۲۰ روستای ديگر از بخش مرکزی، در ادامه روندي است كه مديريت ارشد شهرستان براي توسعه مناطق روستايي در پي گرفته بود تا این روزها تكميل حلقه گازرساني به روستاهای مونه، شیتاب،دم اشکفت، ابزالو، سرتنگ، آبزا را شاهد باشیم و شعله های آبی گاز گرما در افتتاحیه این نعمت عظیم فوران کنند پروژه ای که در کمتر از ۷ ماه در راستای خدمت بی منت جمع میشود و نام کسانی که دراین راه قدمی برداشتند در تاریخ این مناطق به ثبت برسد.
زمستان سرد و بارشهای فراوان لنده نتوانست عملیات گاز رسانی به قیام را متوقف و پیگیری ها در تزریق هر نیاز این پروژه ادامه دارد و با اینکه خط انتقال این پروژه مشکلات فراوان از جمله ی معارضین بر سر راه خود داشت و دارد اجازه تعطیلی پروژه داده نشد.
کوه، دره و تپه های سخت در مسیر انتقال گاز به قیام در برابر اراده ای محکم استوار کم می آورد و امروز خوشبختانه این خط انتقال از روستای چهار راه گذشته است .

دو اقدام بزرگی که در حوزه گازرسانی در لنده باهدف خدمت‌ رسانی به مردم محروم روستاها، عدالت در استفاده از امکانات رفاهی، جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه به شهرها و ضمن آن با هدف تشویق به مهاجرت معکوس، قطع بی‌رویه جنگل‌ها و تهدید محیط زیست در حال انجام است و در این راه تیم اجرایی دولت در استان و لنده تلاش خود را بکار بستند این دو پروژه لحظه ای تعطیل نشوند .
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار