براساس گزارش های رسیده پنجه های دست توله پلنگ ها نیز توسط افراد ناشناس قطع شده است.
کد خبر: ۷۲۰۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۱ 01 March 2019
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: نیروهای محیط بان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چرام لاشه 2 توله پلنگ را در روستای بیدانجیر در حدفاصل پنج کیلومتری منطقه آزاد تنگ زرد در این منطقه کشف کردند.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، محسن جعفری نژاد افزود: لاشه این 2 توله پلنگ شب گذشته و بر اساس گزارش های مردمی توسط محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چرام کشف شد.
وی با بیان اینکه هنوز دلیل مرگ این 2 توله پلنگ مشخص نیست تصریح کرد: با بررسی های انجام شده آثاری از گلوله در بدن این توله پلنگ ها مشاهده نشده است.
جعفری نژاد اظهار داشت که البته با هماهنگی های انجام شده با اداره کل دامپزشکی استان، نمونه گیری از بافت لاشه ها برای آزمایش و تعیین علت دقیق مرگ این 2 توله پلنگ انجام شده است.
 
سرنوشت غم انگیز برای دو توله پلنگ درچرام + تصویر

براساس گزارش های رسیده پنجه های دست توله پلنگ ها نیز توسط افراد ناشناس قطع شده است.
محل مرگ توله پلنگ ها در مناطق آزاد واقع شده و تا نخستین منطقه حفاظت شده حدود 100 کیلومتر فاصله دارد.
اواخر مهرماه امسال نیز لاشه یک توله پلنگ 6 ماهه در منطقه حفاظت شده خاییز در کهگیلویه کشف شده بود.
شهرستان چرام با بیش از 180 هکتار وسعت مناطق حفاظت شده، با 2 محیط بان کنترل می شوند که کمبود نیروی محیطبان شرایط را برای کنترل و حفاظت از عرصه های زیست محیطی به ویژه گونه هیا جانوری سخت کرده است.
جعفری نژاد یادآور شد: تعداد محیط بانان در کهگیلویه وبویراحمد به هیچ وجه جوابگوی حراست و صیانت از وسعت مناطق حفاظت شده نیست به طوری که اکنون به ازای هر چهار هزار و 160 هکتار منطقه حفاظت شده یک محیط بان در این استان وجود دارد.
بر اساس استانداردهای بین المللی برای هر یک هزار هکتار یک محیط بان پیش بینی شده است.
هفت منطقه حفاظت شده دنا با وسعت 93 هزار و 660 هکتار، دنای شرقی با وسعت 28 هزار و 202 هکتار، خاییز سرخ با مساحت 33 هزار و 235 هکتار، خامین با وسعت 25 هزار 671 هکتار، دیل با 10 هزار و 381 هکتار، سولک با دو هزار 4287 هکتار و سیوک با 12 هزار 858 هکتار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارند.
 
اخبار کهگیلویه و بویراحمد
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
لعنت به هیولاهای انسان نما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار