در مدت گذشته که رسانه ها خبر از تعطیلی دانشگاه پیام نور را می دادند و بحث انتقالی این دانشگاه را به واحد کهگیلویه پیش بینی می کردند، در نهایت صدای مسئولان چرام را درآورد.
کد خبر: ۷۲۵۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰ 15 March 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه وبویراحمدازچرام، حجت الاسلام افشار امام جمعه چرام در خطبه های این هفته چرام گفت:ازجمله ماه‏هاى مبارك قمرى كه فرصتى بسیار مناسب براى خودسازى و آماده شدن به ماه ضیافت الهى است، ماه مبارك رجب است؛ ماهى كه هم مناسبت‏هاى خاص در آن واقع شده و هم ایام و لیالى مشخصى براى برگزارى بعضى اعمال عبادى كه زمینه خودسازى و معنویت را فراهم مى‏كنند، تعیین شده است.
وی افزود:به همین دلیل این ماه از منزلت و مرتبت بسیار والایى نزد حضرت رسول اكرم(ص) و ائمه اطهار(ع) برخوردار است. پیامبر اسلام(ص) در مورد منزلت این ماه می ‏فرمایند: «رجب ماه خدا و شعبان ماه من و ماه رمضان ماه امت من است كسى‏كه یك روز از ماه رجب را روزه بگیرد موجب خشنودى بزرگ خدا گردد و غضب الهى از او دور گردد و درى از درهاى جهنم به روى او بسته گردد.»
خطیب جمعه چرام گفت:در روایات از این ماه با اوصافى معنوى همچون ماه «شهرُ الاستغفار» (آمرزش‏خواهى)؛ «رَجَبُ الفَرد» (ماه تك) به‏دلیل تنها واقع شدن و جدا شدن آن از سایر ماه‏هاى حرام؛ «رَجَبُ الاَصَبّ» (سرشار) به‏دلیل نزول سرشار رحمت الهى (چنان‏كه ازحضرت پیامبر(ص) نقل شده كه فرمودند: «رجب را اصب گویند؛ زیرا كه رحمت خداوند در این ماه بسیار بر امت من ریخته مى‏شود پس بسیار بگویید استغفروا الله و اسئله التوبه»)؛ «شهرُ امیرِالمؤمنین»، «ریسمان الهى و اَصَمْ» یعنى برخوردار از فضیلت‏هاى بسیار. اعمال عبادى همچون روزه و دعا و نیایش و اعتكاف در این ماه از فضیلت بیشترى نسبت ماه‏هاى دیگر برخوردار است.
 
تعطیلی دانشگاه پیام نورچرام بصورت رسمی کلیدخورد/ضعف مدیریتی یااختلافات مدیران؟!
 
حجت الاسلام افشار در ادامه گفت:مراکز علمی ودانشگاهی در هر شهری کمک به توسعه فرهنگی آن شهر است.یکی از مراکز دانشگاهی مهم واثر گذار در شهر چرام دانشگاه پیام نور بود. مرکزی که صدها نفر از دانشجویان دختر وپسر این شهرستان مشغول کسب علم و دانش هستند.مرکز علمی که زمزمه تعطیلی آن بگوش میرسد.
وی با بیان اینکه اگر این مرکز علمی به شهرهای همجوار منتقل شود چند اشکال دارد،گفت:جمع کردن یک مرکز علمی در مرکز یک شهرستان بهیچ عنوان بصلاح نیست و به نوعی بی توجهی به مردم ودانشجویان مومن وانقلابی چرام است.
وی افزود: دانشجویان پیام نور به این علت باید برای ادامه تحصیل به شهرهای اطراف مراجعه کنند که متحمل هزینه های بیشتر برای این عزیزان وخانوادهای محترم آنها خواهد شد.
خطیب جمعه چرام در ادامه اظهار کرد:مراجعه دانشجویان این شهرستان به شهرهای اطراف با خطرات تصادفات جاده ای قابل توجییه نیست.
وی عنوان کرد:توقع از فرماندار محترم است؛ مکانی مستقل مثل یکی از مدارس اموزش وپرورش یا زمینی از طرف مسکن شهرسازی را به دانشگاه پیام نور محول کنند تا مشکل مکان وبهانه های مسولین استانی پیام نور برای جمع کردن این دانشگاه رفع گردد.
امام جمعه چرام در ادامه گفت:در صورت تعطیل شدن دانشگاه پیام نور ناگفته هایی از سهل انگاری ها ، کارشکنی ها وبی توجهی مسولین مورد نظر ومربوطه با مردم در میان خواهم گذاشت.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار