با حضور رئیس کل دادگستری، معاونین قضایی، دادستان یاسوج و مدیرکل زندان های استان 51 زندانی جرائم غیرعمد از زندان های استان آزاد شدند.
کد خبر: ۷۲۶۶۹۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲ 18 March 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی؛ همزمان با ولادت با سعادت امام جواد (ع) و در آستانه سال نو مراسم جشن و شادی با حضور مسئولین قضایی و اجرایی استان و با شرکت جمع کثیری از زندانیان در سالن ورزشی زندان یاسوج با شکوه خاص برگزار شد.
در ابتدای این برنامه اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان با تبریک ایام مبارک رجب المرجب، برگزاری کلیه مناسبت های ملی و مذهبی با حضور حداکثری زندانیان را از جمله اقداماتی دانست که علاوه بر پر کردن اوقات فراغت زندانیان و افزایش شناخت و معرفت و اصلاح و تربیت، باز اجتماعی شدن آنان را بهمراه خواهد داشت.
ایشان کسب رتبه های برتر در ارزیابی های استانی منجمله جشنواره شهید رجایی، ستاد اقامه نماز، صیانت از حقوق شهروندی، عفاف و حجاب، فرهنگ ایثار و شهادت، مبارزه با بیسوادی، جشنواره کتابخوانی رضوی و ... را نشانه تلاش مضاعف و فعالیت جهادی همکاران در زندان های استان دانست و گفت: علیرغم کمبودهای فراوان و محدودیت های موجود اعتباری، کارکنان با عشق و علاقه خدمت می کنند.
عضو شورای قضایی با قدردانی از تعامل و همراهی خوب رئیس کل دادگستری و دیگر مسئولین قضایی استان و شهرستان ها خواستار استفاده حداکثری از ظرفیت قوانین، دستورالعمل ها و بخشنامه های صادره  در جهت کاهش جمعیت کیفری شد و گفت: خوشبختانه از محل کمک های سازمان و ستاد دیه کشور و کمک خیرین هم استانی و خارج از استان امروز شاهد آزادی 51 نفر از زندانیان بدهکار خواهیم بود که با احتساب این افراد، جمع زندانیان آزاد شده جرائم غیرعمد در سالجاری به 319 نفر خواهد رسید.
جمیاری با سپاس و قدردانی از عنایات ویژه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بخاطر اعطای عفو عمومی یوم الله 22 بهمن اظهار داشت:  تا کنون 1043 نفر از زندانیان زندان های استان مشمول بهره مندی از عفو شده که تعداد 640 نفر آزاد و مابقی تخفیف مجازات گرفته که امیدواریم با توجه به عدم محدودیت زمانی اعمال عفو این تعداد افزایش داشته باشد.
در ادامه حجه السلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان در این جشن و آئین با ذکر فضیلتهای ماه رجب و بیان احادیثی از حضرت جواد الائمه (ع) خواستار بهره مندی بیشتر از این ماه و ارتباط  قلبی با ائمه معصوین علیهم السلام شد.
 ایشان  با ذکر این نکته که زندان محلی است برای تفکر درگذشته و اصلاح رفتار و کردار، اظهار داشت: حالا که خواسته و یا ناخواسته غفلت کرده و مرتکب جرمی شده اید، سعی کنید که در رفتار و کردار خود بازنگری کرده و اصلاح شوید و یقینا در صورتی که زمینه های ندامت و پشیمانی در شما دیده شوید هم مسئولین قضایی و هم مسئولین زندان ها فراتر از ظرفیت های قانونی کمک حال و گره گشای مشکلات خواهند بود.
رئیس شورای قضایی استان اعطای عفو عمومی و دیگر تاسیسات حقوقی را نشانه رأفت اسلامی و توجه به کرامت انسانی دانست و گفت: از همه همکاران قضایی می خواهم تا از همه ظرفیت های موجود و حتی بعضاً فراتر از آن را برای شما استفاده کنند، مشروط به اینکه از فضای فرهنگی و تربیتی زندان استفاده کنید و ضمن ندامت و پشیمانی رفتار و کردار خود را اصلاح کنید، بگونه ایی که در حین مرخصی و یا پس از آزادی اعتماد و اطمینان خانواده و جامعه را جلب و به همه نشان دهید که شما تغییر کرده اید و اصلاح شده اید.
شایان ذکر آنکه در این جشن پر شور و سرورعلاوه بر اجرای برنامه های سرود و مولودی خوانی ، آواز و آهنگهای محلی و… تعداد 51 نفر از زندانیان بدهکار زندان های استان نامه آزادی خود را همراه با شاخه های گل از مسئولین دریافت و با لبخند شادی و شکرگزاری به درگاه خداوند به دامان خانواده و جامعه برگشتند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار