کد خبر: ۷۳۱۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵ 06 April 2019
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هم اکنون شرایط در استان کهگیلویه و بویراحمد عادی است، گفت: امیدواریم در بارش‌های بعدی هم به همین سبک و منوال اوضاع مدیریت شود که آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد علی‌محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به آخرین اقدامات امداد رسانی در مواجهه با سیل اخیر بیان داشت: با موج اول بارش‌ها، استان کهگیلویه و بویراحمد خسارات زیادی دید. زیرساخت‌های کشاورزی، واحد‌های تولیدی، مسکونی و راه‌های روستایی خسارت‌های زیادی دیدند.

وی ادامه داد: مسیر مواصلاتی یاسوج به شیراز به دلیل رانش زمین در چند نقطه دچار آسیب جدی شد که با تدابیر اتخاذ شده در همان چند روز اول، مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت. همچنین ۶۰ روستایی که دچار قطع ارتباط شده بودند با بالگرد امداد رسانی شدند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد درباره اقدامات انجام شده در رابطه با آبگرفتگی معابر شهری در این استان عنوان داشت: به کمک شهرداری و نیرو‌های امدادی مسیر‌ها بازگشایی شدند. دستگاه‌های خدماتی متولی، برق، آب و گاز در مناطق شهری، موارد قطعی را وصل کردند. شب گذشته جاده محور مواصلاتی یاسوج به شیراز با یک عملیات فشرده‌ای مورد تعمیر واقع شد و  ارتباط مجدد برقرار شد.

احمدی افزود: در تلاش هستیم تا در روستاها، مسیر‌های ارتباطی مسدود شده، بازگشایی شوند. مزارع کشاورزی، واحد‌های تولیدی، مزارع پرورش ماهی در استان آسیب جدی دیده‌اند. در حال جمع بندی این خسارت‌ها هستیم، دولت هم بناست اعتباری را برای استان در نظر بگیرد.

وی تصریح کرد: براثر سیل اخیر، دو تا سه روستا که زیر ۲۰ خانوار بوده و مربوط یه  عشایر بودند کاملا تخریب شدند. البته این روستاها از قبل خالی از سکنه شده بود. خسارت به ۳۰۰ تا ۴۰۰ رأس احشام داشتیم. متاسفانه دو نفر نفر هم متاسفانه در استان جان خود را از دست دادند.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون شرایط در استان کهگیلویه و بویراحمد عادی است، گفت: امیدواریم در بارش‌های بعدی هم به همین سبک و منوال اوضاع مدیریت شود که آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

استاندار کهگیلویه و بویر احمد تصریح کرد: برای موج جدید بارش ها نیز همچون سری گذشته، سالن‌های سرپوشیده‌ای را با چادر، پتو و مواد غذایی مجهز کردیم تا در صورت بروز مشکل مردم را در آن محل‌ها اسکان دهیم.
 
احمدی عنوان کرد: چادر، پتو و ماشین‌های راهسازی کم داریم. در موج اول دچار مشکل شدیم، اما از مرکز هلال احمر و دستگاه‌های امدادی وسایل را فرستادند. فعلا مشکل خاصی نداریم. تلاش می‌کنیم آب‎ در چند روستایی که قطع است را مجددا وصل کنیم و فعلا با تانکر به آنها آب می‌رسانیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار