تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می دهد:
در همین راستا یکی از معاونین وزارت آموزش و پرورش از ارائه پیشنهادی خبر داده است که می تواند تا حدود زیادی مشکل موجود برای فرهنگیان را مرتفع کند.
کد خبر: ۷۳۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷ 11 April 2019
تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، یکی از ملزومات معلمی ، مسلط بودن بر علم روز است ، علمی که کسب آن مستلزم حضور در دانشگاه ها و داشتن تحصیلات عالی و یا داشتن مطالعه مستمر و تخصصی است. 
ایجاد انگیزه برای فرهنگیان در جهت مسلح شدن به علم روز از جمله اقداماتی است که از متولیان امر انتظار می رود اما گویا در این زمینه و طی قانونی بخش ایجاد انگیزه از نظر تصمیم گیران کلان به برخی سوء استفاده ها منجر شده و دارای بار مالی زیاد تشخیص داده شده به گونه ای که اعمال مدرک جدید در حکم حقوقی برای همه کارمندان دولت را محدود به یکبار کرده اند که البته در خصوص آموزش و پرورش بسیاری بر این عقیده هستند که این اقدام تاثیر منفی در کیفیت بخشی به سطح علمی فرهنگیان دارد . بنابراین همواره از طرف مسئولین آموزشی کشور در وزارت آموزش و پرورش سعی شده است در این خصوص تفاوتی در اعمال این قانون برای فرهنگیان لحاظ شود که حداقل انگیزه ای برای ادامه تحصیل این قشر مهم جامعه وجود داشته باشد. در همین راستا یکی از معاونین وزارت آموزش و پرورش از ارائه پیشنهادی خبر داده است که می تواند تا حدود زیادی مشکل موجود برای فرهنگیان را مرتفع کند.
 
پیشنهادی برای تسهیل اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان
 
بنابر این گزارش معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: برای حل مشکل ادامه تحصیل فرهنگیان پیشنهاد دادیم مدرک تحصیلی اول برای آموزش و پرورش را لیسانس در نظر بگیرند.
علی الله‌یار ترکمن درباره مشکل اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان اظهار کرد: در این خصوص وزیر آموزش و پرورش پیگیر است و چندین مکاتبه با سازمان اداری و استخدامی داشته است.
وی افزود: بحث ادامه تحصیل مصوبه شورای عالی اداری است و همه دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرا هستند و به همین دلیل نپذیرفتند که آموزش و پرورش مستثنی باشد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: پیشنهاد کردیم با توجه به اینکه حداقل مدرک تحصیلی برای استخدام در تمام دستگاه‌ها لیسانس است، مدرک تحصیلی اول برای آموزش و پرورش را لیسانس در نظر بگیرند، یعنی اگر معلمی مدرک فوق‌دیپلم داشته و لیسانس گرفته و پس از آن فوق‌لیسانس گرفته است، مدرک فوق‌لیسانس محاسبه شود.
وی افزود: این پیشنهاد در سازمان امور اداری و استخدامی در حال بررسی است و وزیر آموزش و پرورش هم پیگیر آن است که امیدواریم مشکل فرهنگیان از این بابت حل شود.
اواخر سال 97 نیز حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی درباره مشکل ادامه تحصیل فرهنگیان و محدودیت اعمال مدارک تحصیلی بالاتر برای کارمندان دولت از جمله فرهنگیان نامه‌ای را به رئیس جمهور ارسال کرد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
معلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
واقعا جای تعجب هست
کارمندان تمام دستگاههای اجرایی و دولتی حق ادامه تحصیل دارند اما آموزش و پرورش که با علم اموزی سر و کار دارد و بیش از هر نهاد دیگری باید به علم روز آگاه باشد از ادامه تحصیل منع شده
چرا اینقدر طنزیم ما !!!!
بهشت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
در‌کشور ی که مهد تمدن وفرهنگ است آگاهی و دانش اندوزی‌جرم است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار