رئیس هیات مدیره بنیاد علوی در راس هیاتی متشکل از مدیران ملی و شهرستانی طرح آبادانی وپیشرفت لنده از طرح های توان افزایی بنیاد در این شهرستان بازدید کرد .
کد خبر: ۷۳۵۰۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲ 15 April 2019

همزمان با اجرای طرح آبادانی وپیشرفت شهرستان لنده از سوی بنیاد علوی مجری این طرح یکی از برنامه های که در راستای حمایت از مردم این شهرستان در دستور کار قرار گرفت حمایت از کشاورزان بود.

تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از پایگاه خبری بنیاد علوی؛ رئیس هیات مدیره بنیاد علوی در راس هیاتی متشکل از مدیران ملی و شهرستانی طرح آبادانی وپیشرفت لنده از طرح های توان افزایی بنیاد در این  شهرستان بازدید کرد .

 نهال امیدی که بنیاد علوی در خاک لنده کاشت+تصاویرباغ تازه احداث آقای احمدی میزبان مسئولین بنیاد علوی است. این باغدار در زمان اجرای توزیع نهال مثمر از سوی بنیاد علوی تعداد ۱۴۵ نهال لیمو میگیرد و با اینکه فاصله دو کیلومتری از رودخانه مارون دارد با همت و پشتکار موفق شد باغ مرکبات لیمو در روستای تراب احداث کند.

کشاورز روستای تراب در بازدید مسئولین بنیاد علوی ضمن قدردانی از حمایت بنیاد که باعث شد او نیز به مانند سایر اهالی تراب باغدار شود از مشکلات سر راه خود گفت و از مسئولین بنیاد درخواست همکاری داشت.

آقای احمدی با توجه به اینکه باغ او در فاصله زیادی از رودخانه قرار دارد درصدد هست یک مخزن ذخیره آب ایجاد کند و دراین راه مشکلاتی پیش روی او وجود دارد که مسولین بنیاد وعده همکاری لازم به او را دادند.

نهال امیدی که بنیاد علوی در خاک لنده کاشت+تصاویرباغ احداثی آقای احمدی تحت نظارت کارشناسان بنیاد علوی و جهاد کشاورزی شهرستان بعداز آنکه کاشتی کاملا علمی و بروز را پشت سر گذاشت همچنان تحت نظر کارشناسان خواهد بود.

در مدت سپری شده از حضور تیم محرومیت زدایی بنیاد علوی درلنده، با اعزام چندین سری کشاورزان به استان های پیشرو در باغداری سعی برآن است کشاورزان این منطقه با آخرین دانش های روز باغداری آشنا شوند و همچنین از دیگر برنامه های بنیاد توزیع نهال های مثمر از گونه های مرکبات، انگور و انجیر با توجه به استقبال کشاورزان و همچنین زمین های مستعد است که در مناطق مختلف لنده وجود دارد.

در ماه های پایانی سال ۹۷ توزیع نهال بین کشاورزان لنده ای انجام و این اقدام بنیاد مورد استقبال خوب کشاورزان قرار گرفت. اقدامی که در ادامه موجب توسعه بیش از پیش بخش کشاورزی خواهد شد و در صورت استقبال مردم میشود پیش بینی کرد با توجه به سطوح شیب دار اراضی شهرستان و دشت و زمین های مستعد و استقبال کشاورزان لنده به قطب تولید مرکبات در استان تبدیل شود.

نهال های امیدی که این روزها به کمک بنیاد علوی در خاک شهرستان لنده کاشته شد نوید این را خواهد داد که در سالهای پیش رو شاهد توسعه بیش از پیش بخش کشاورزی خواهیم بود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار