کد خبر: ۷۳۶۱۶۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰ 19 April 2019

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس به مناسبت روز جوان جمعی از جوانان شهر قلعه رئیسی و روستاهای اطراف، دادرس دادگستری، جمعی از مسئولان بخش چاروسا با حضور در دفتر امام جمعه شهر قلعه رئیسی با امام جمعه این شهر دیدار و مشکلات جوانان و دغدغه های خود را بیان کردند.

در ابتدای این نشست هر یک از جوانان به مشکلاتی اشاره نمودند که مهمترین دغدغه آنها مشکل بیکاری و اشتغال بود.

ابتدا یکی از روحانیون مستقر در سطح بخش به ارائه صحبت های در خصوص مشکلات جوانان اشاره و یادآور شد: جوانان این منطقه توانایی‌های بسیار ارزشمندی دارند که باید در کارهای بزرگ و برنامه های مختلف از آنها استفاده شود.

از فرهنگیان جوان هم در این نشست با بیان اینکه تلاش شود تا جوانان را به سمت مساجد و کارهای فرهنگی جذب کنیم یادآور شد: در مساجد و کارهای فرهنگی از جوانان نخبه استفاده شود و مساجد را تنها مختص قشر جوان ندانیم و در برنامه‌های مختلف بر معلمان فرهنگی و پرورشی تاکید شود تا نسبت به مسجد و نماز جماعت و جمعه کار بیشتری شود.

به نمایندگی از جوانان بیکار یکی از این قشر به بیانات و مشکلات خود پرداختند که همانطور که از پیش هم مشخص بود قشر جوان با دل پر وارد چنین جلساتی می‌شوند و نبود شغل و بیکاری را مهمترین دغدغه خود دانستند و خواستار تلاش برای جذب سرمایه گذار در این منطقه شدند.

وی به نبود فضای تفریحی و ورزشی اشاره و خاطرنشان کرد: در کدام مناطق استان است که هنوز مرکز بخش و شهرستان آن ورزشگاه ندارد که ما در کنار بیکاری تفریحی داشته باشیم و یا اینکه در استخدامی‌ها بعد از اینکه آزمون داده می شود ما اطلاع پیدا می کنیم که آزمونی ارائه و برگزار شد.

یکی از اعضای شورای شهر قلعه رئیسی هم به مشکلات نسل جوان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه امروز مهمترین مشکل جوانان این منطقه شغل است که بسیاری از این جوانان به دلیل نبود شغل در بنادر و مناطق عسلویه و کنگان کار می کنند که متاسفانه این به علت کم کاری مسئولان در استان و شهرستان است که تلاش نمی کنند تا پتروشیمی راه افتاده و با جذب سرمایه گذار مشکلات کاهش یابد.

وی با بیان اینکه بسیاری از کارمندان ادارات در بخش چاروسا با با سهمیه این منطقه جذب می شوند پس از مدتی با رایزنی انتقالی می گیرند و سهمیه را خراب می کنند که امیدواریم جلوی چنین مواردی گرفته شود و همچنین نیازمند راه اندازی کانون فرهنگی جوانان در بخش است.

یکی از جوانان حوزه دهستان جاورده مشکلات این منطقه به خصوص در نسل جوان اشاره و تصریح کرد: مدت زیادی است که در حوزه جاورده پزشک نداریم و باید پیگیری شود و همچنین در منطقه بسیاری از جوانان شاهد تبعیض هستند.

حجت‌الا سلام صادق انصاری پور دادرس دادگستری چاروسا در این نشست به توانمندی جوانان این منطقه اشاره و بیان کرد: نبود فضای مناسب تفریحی و ورزشی در این منطقه مهمترین مشکل جوانان این منطقه است که امیدواریم مسئولان مربوطه به خصوص مسؤولان ورزش و جوانان بیایند اعلام کنند که برای ورزشگاه این منطقه چه کاری انجام دادند که همچنان یک شهر در استان ورزشگاه ندارد.

وی با بیان اینکه دغدغه مند شوید و پیگیر حقتان باشید و امروز جای تعجب است که از بعضی منبع های موثق شنیدیم که گازبانان این منطقه که قرار استخدام شوند از بیرون این منطقه می ِآیند که واقعا تلاش کنید چنین انفاقی رخ ندهد و حقتان را به راحتی از دست ندهید.

انصاری با انتقاد از وضعیت ورزش در چاروسا بیان کرد: جای تعجب است که دغدغه امروز جوانان این منطقه خرید یک توپ فوتبال شده است و این مدیرکل ورزش و جوانان استان چه کاری مهمتر از این منطقه دارد که هنوز ورزشگاه ندارد و به فکر آن نیست.

دادرس دادگستری چاروسا نبود دغدغه و دلسوزی را مهمترین مشکلات دانست و خاطرنشان کرد: چاروسا منطقه تجربه برای مسؤولان تازه به دوران رسیده و کم تجربه شده است.

در ادامه و پس از شنیدن تمامی بیانات جوانان و مردم در این نشست حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی با تقدیر از همه افراد به خصوص نسل جوانی که در این نشست حضور پیدا کردند با تبریک اعیاد شعبانیه به خصوص نیمه شعبان و روز جوان عنوان کرد: ارزش دوران جوانی به پاک بودن است و جوانان باید با شهدا، امام و رهبری انس بگیرند تا سبب موفقیت آنها شود.

امام جمعه قلعه رئیسی بیان کرد: به جرات می توان گفت که جوانان این استان و بخش از جوانان مخلص، پاک و باارزش هستند و امروز هر یک از جوانانی که از این منطقه در سطح کشور جایگاهی دارند از جوانان توانمند هستند و برای آنها آرزوی موفقیت می کنیم.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب اشاره و تصریح کرد: رهبری به شما جوانان نهایت افتخار را می‌کند و گام دوم انقلاب را بر همین مبنا قرار داده است و این جوانان بخش به دلیل شهدای زیادی که تقدیم نظام و انقلاب نمودند باید در جهت گام دوم تلاش بیشتری انجام دهند.

صلواتی با بیان اینکه خواسته امروز رهبری از جوانان پرچم عدالت است خاطرنشان کرد: لازمه پرچم عدالت پرچم دینی و انقلابی بودن است و ابتدای این عدالت دفاع از آرمان های امام، رهبری و شهداست و باید جوانان این منطقه وارث شهدا باشند به نحوی که میراث شهدا ولایتمداری، انقلابی بودن، مقابله ظلم و مقابله با استکبار است و اگر به تمامی انقلاب های تاریخ نگاه کنیم این جوانان بودند که اثر گذار بودند و نمونه عینی آن نقش جوانان در  جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز به کارم به عنوان امام جمعه این شهر توجه ویژه به نسل جوان داشتم یادآور شد: در تمامی خطبه ها به دنبال این بودم که نیازمندی ها و دغدغه های جوانان این منطقه را بیان کنم اما این را مطمئن باشید که خود به تنهایی نمی توانم جوابگوی مشکلات و بیان دغدغه های آنها باشم و این دغدغه ها نیازمند همراهی مردم و به خصوص نسل جوان است.

صلواتی ادامه داد: امروز نسل جوان این منطقه باید دغدغه مند باشند و در بیان مشکلات خود مطالبه گر باشند و قبول کنید در بسیاری مواقع وقتی من حرفی را بیان می کنم عده ای در همین بخش شروع به تخریب  می کنند که نمونه آن این است که مدیرکل را به منطقه دعوت می کنم اما متاسفانه از همین بخش تماس می‌گیرند و اعلام می کنند که حضور پیدا نکند.

امام جمعه قلعه رئیسی تصریح کرد: مگر حاشیه جلسه شورای اداری سال گذشته چه بود جزء اینکه حرف حق جوانان را که در جلسه شورای اداری قبل از آن قرار بود که تا سه ماه ورزشگاه افتتاح و مشکل جوانان حل شود اما برطرف نشد و خواستار توضیح از مسئولان آن شدم که متاسفانه عده‌ای در همین بخش شروع به تخریب کردند.

وی اضافه کرد: امروز هم به راحتی اعلام می کنم که بخش چاروسا نیازمند مدیران چاروسایی است که امیدوارم به این عامل توجه شود و قبول کنید که مسئول چاروسایی است که دغدغه و مشکل جوان این منطقه را درک می کند و جالب است اگر حرفی را می زنم به دلیل اینکه بعضی افراد اهداف سیاسی شان در خطر است بنده را افراطی می خوانند اما هیچ موقع کوتاه نیامدم و نخواهم آمد و مطمئن باشید این روحیه مطالبه گری را ادامه خواهم داد اما نیازمندی این روحیه حمایت و دفاع شما جوانان است.

صلواتی ادامه داد: امروز روستاهای چاروسا را مشاهده کنید که دارای چه مشکلاتی هستند و اگر حرف می زنم می گویند مگر می شود یکبار برق، آب و جاده قطع نشود پس حرف نزن اما مگر می شود مشکلاتی که به راحتی برطرف می شوند را از آنها به راحتی عبور کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار