رئیس اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویر احمد از زایمان موفق خانم ۳۰ ساله ای مسافر محور بابامیدان به یاسوج توسط تکنسین‌های پایگاه اورژانس جاده ای آبسفید خبر داد.
کد خبر: ۷۴۳۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۶ 12 May 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ جلال پورانفرد عنوان کرد: در ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ برابر با پنجم رمضان خودروی پرایدی که در مسیر بابامیدان به یاسوج با خانمش در حال عبور از جاده بودند که بلافاصله با درد شدید شکم به پایگاه جاده ای آب سفید مراجعه می کنند.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تکنسین های اورژانس آب سفید به محض دیدن وضعیت بد حال خانم باردار بلافاصله مادر باردار را به آمبولانس انتقال می دهند  وجهت رساندن وی به بیمارستان اعزام می‌شوند.
وی تصریح کرد: بنا به اطلاعات کسب شده از دو تکنسین اعزامی به نام های چوبینه و ابوالقاسم گودرزی این مادر بادار در همان زمان حضور به پایگاه مراحل اولیه زایمان در حال وقوع بود افزود: نوزاد عجول  اجازه مادر را تا بیمارستان نداد.
پورانفرد ادامه داد: این مادر باردار ۳۰ ساله چهارمین فرزند دختر خود را توسط دو تکنسین فرشته نجات اورژانس ۱۱۵ در مسیر دشتروم به یاسوج در آمبولانس اورژانس به دنیا آورد.
رئیس اورژانس ۱۱۵ استان با تشکر و قدردانی از این دو تکنسین که جان این مادر باردار مسافر و نوزادش را نجات دادند اضافه کرد مادر و نوزاد بعد از ارائه خدمات پزشکی متناسب از جمله ساکشن کلیپ بند ناف خشک و گرم کردن نوزاد هر دو را صحیح و سالم تحویل زایشگاه بیمارستان امام سجاد دادند.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی یاسوج یادآور شد ضمن اینکه تکنیسین‌های اورژانس سالانه به بیش از ۷۰ مورد زنان زایمانی خدمات پزشکی پیش بیمارستانی ارائه می‌کنند افزود ک جان خیلی از این زنان باردار با نوزادان را از مرگ حتمی نجات داده و بیش از ۱۵ مورد حتی بیشتر این زنان در آمبولانس اورژانس زایمان طبیعی و موفق توسط تکنسین‌های اورژانس انجام میدهند و جهت معاینات پزشکی بیشتر به بیمارستان انتقال می شوند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار