در پی  باران و رعد و برق دو نفر در کوههای بویراحمد دچار صاعقه زدگی  شدند که با جان فشانی وایثار تکنسین‌های اورژانس یکی را از مرگ حتمی نجات دادند.
کد خبر: ۷۴۴۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵ 14 May 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد جلال‌پوران فرد با بیان اینکه امروز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۸  در حوالی ساعت ۱۶ و ۵۱ دقیقه الی ۱۸و ۳۰ در پی بارش باران و رعدوبرق دو نفر امدادخواه در دو منطقه جداگانه بویراحمد با تماس به مرکز اورژانس۱۱۵ یاسوج درخواست کمک به صاعقه زدگی  کردند  افزود: با ایثار و فداکاری تکنسین‌های اورژانس۱۱۵ یک نفر از ساعقه زدگی‌ها د کوه حجاج دنا از مرگ حتمی نجات پیداکرد
رئیس اورژانس ۱۱۵ تصریح کرد :  بلافاصله دو آمبولانس اورژانس را از هردو منطقه کاکان و لوداب به محل اعزام کردیم.
مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: تماس اولیه از کاکان به آدرس گاودانه بالاتر از چشمه چنار گزارش شد  که بلافاصله اکیپ اورژانس اعزام شدند ولی بدلیل اینکه دسترسی غیر ممکن بود از طرف گنجه کهنه با آمبولانس کمک دار به محل اعزام شدند که بعداز ۳ ساعت پیادروی  در کوه حجاج به محل وقوع حادثه رسیدند.
پوران فرد با بیان اینکه در موقع حادثه تمام نیروهای اورژانس چه ستادی چه عملیاتی  برای نجات هموطن  جان فشانی میکنند افزود : مسئول نقلیه اورژانس به همراه تکنسین‌های اورژانس کاکان و مادوان با کمک اهالی گنجه کهنه با لانگ مصدوم ساعقه زدگی ۳۶ ساله را بعداز اقدامات پزشکی لازم و نجات حتمی او از مرگ به بیمارستان شهید بهشتی انتقال دهندضمنا آثار خونریزی از گوش و قرمزی و سفتی صاعقه بر روی شکم  نمایان بود.
وی افزود: طبق اطلاعات کسب شده این افراد جهت تفریح به کوه رفته بودند.
پوران فرد نیز ادامه داد تماس دوم در خصوص ساعقه زدگی از دهیار منطقه لوداب به اورژانس ۱۱۵ یاسوج  مبنی براینکه آقای ۴۵ ساله ای در کوه چال شاهین لوداب که جهت چرا گوسفندان به  کوه رفته بود دچار صاعقه زدگی شده است.
وی افزود بلافاصله آمبولانس۱۱۵ لوداب اعزام شد بعلت طولانی بودن مسیر و نامناسب بودن جاده آمبولانس اورژانس در جاده در گل ولای ماند که امکان ادامه و برگشت وجود نداشت ولی اطلاعات کسب شده متاسفانه این مصدوم ۴۵ ساله صاعقه زدگی جان خود را  ازدست داده بود.
رئیس اورژانس۱۱۵ استان ضمن تشکر از تکنسین‌های اورژانس و مسیول نقلیه نیز از مردم غیرتمند گنجه ای کهنه در جهت کمک رسانی به نجات جان این صاعقه زدگی تشکر و قدردانی کرد .
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار