استاندار کهگیلویه و بویراحمد و عدل هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر صندوق توسعه ملی ، پیگیر اختصاص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه های پتروشیمی و نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت شدند.
کد خبر: ۷۴۵۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲ 15 May 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، صبح امروز ، علی محمد احمدی ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد و عدل هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر صندوق توسعه ملی ، پیگیر اختصاص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه های پتروشیمی و نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت شدند.
بنابر این گزارش ، مدیرعامل صندوق توسعه ملی برای تخصیص اعتبار ویژه به نیروگاه سیکل ترکیبی و پتروشیمی دهدشت ، قول مساعد داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص پرداخت تسهیلات ارزی از محل بانک های عامل به دو پروژه پتروشیمی و نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت با مدیرعامل صندوق توسعه ملی دیدار کرد. 

علی محمد احمدی در این خصوص اظهار داشت: پیگیری های لازم برای پرداخت این تسهیلات از محل بانک های صنعت و معدن و ملت در حال انجام است.
 
پروژه ای که عدل هاشمی و استاندار روی میز صندوق توسعه ملی گذاشتند + تصاویر

استاندار کهگیلویه و بویراحمد  با اشاره به اینکه توربین نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی دهدشت تاکنون رشد ۴۰ درصدی داشته است، عنوان کرد: ساخت این نیروگاه گام مهمی از سوی دولت در راستای تأمین برق پایدار مورد نیاز شهرستان کهگیلویه است.

وی افزود: با بهره برداری از این طرح نه تنها زمینه پایداری ولتاژ برق منطقه بلکه برق طرح‌های صنعتی کهگیلویه از جمله پتروشیمی، سیمان سپو و کارخانه آجر به‌صورت پایدار تأمین می شود.

احمدی با تاکید بر اینکه اکنون اشتغال یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان است، تصریح کرد: با راه اندازی این نیروگاه زمینه اشتغال جوانان توانمند کهگیلویه فراهم می شود.
 
پروژه ای که عدل هاشمی و استاندار روی میز صندوق توسعه ملی گذاشتند + تصاویر

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی خاکبرداری پتروشیمی دهدشت پایان یافته و فاز دوم یعنی احداث ساختمان‌های غیرصنعتی آن آغاز شده است، گفت: با بهره برداری از پتروشیمی دهدشت بیش از 300 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار و با راه اندازی واحدهای پایین دستی اشتغالزایی زیادی در منطقه ایجاد می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان افزود: این طرح در صورت راه اندازی ظرفیت تولید سالانه 300 هزار تن پلی اتیلن سنگین را دارد.

مرتضی شهید زاده رئیس صندوق توسعه ملی نیز در این دیدار از پیگیری های مستمر استاندار و نماینده شهرستان تقدیر کرد و گفت: از هیچ تلاشی برای تخصیص اعتبار ویژه به این دو پروژه مهم و حیاتی در شهرستان کهگیلویه دریغ نمی کنیم.


وی با تاکید بر اینکه یکی از رسالت های صندوق توسعه حمایت از توسعه بخش صنعت است، عنوان کرد: امید است با فراهم آوردن این تسهیلات ارزی بتوانیم گام کوچکی برای فرزندان آن منطقه برداریم و شاهد رشد و پیشرفت صنعت در این استان باشیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار