کد خبر: ۷۴۷۸۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷ 23 May 2019
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در این انتخابات اهتمام جدی به بالا بردن نرخ مشارکت است، گفت: موضوع سلامت انتخابات بسیار مهم و فوق العاده حائز اهمیت است.
 به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست با اعضای ستاد انتخابات استان با بیان اینکه در این انتخابات اهتمام جدی به بالا بردن نرخ مشارکت است، افزود: با اینکه این نرخ در همه انتخابات بالا بوده باید با ایجاد شرایط لازم در این انتخابات بیشتر شود.
علی محمد احمدی موضوع سلامت انتخابات را بسیار مهم و فوق العاده حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: شرعا، عقلا و قانونا در سطح ملی در سلامت انتخابات تاکیدات فراوان شده است که یک وجه آن مردم و وجه بعدی مجریان و کاندیداها هستند و همه باید اهتمام جدی بر سلامت آن داشته باشیم.
استاندار تاکید کرد: مجریان انتخابات باید امانت دار بوده و غیرجانبدارانه سلامت انتخابات را مد نظر قرار دهند و باید به تعهدات خود در مقابل مردم و در درگاه الهی عهد بسته که نگاه و عمل سالم و غیر جانبدارانه به انتخابات داشته باشند.
احمدی، نشاط و شادابی فضای انتخابات را از دیگر ملاک های مهم دانست و ابراز داشت: مردم باید با رضایت، شادابی و امید پای صندوق های رای بیایند و اطمینان و اعتماد کامل داشته باشند و احساس کنند که امانتدار آنها هستیم و از خواسته، ایده و آرمان آنها دفاع می کنیم و آنچه خواست آنهاست، عمل خواهد شد.
وی با بیان اینکه، اگر بخواهیم انتخاباتی فراگیر و سالم و با مشارکت گسترده داشته باشیم باید تمام شرایط و اسباب آن را فراهم کنیم، تاکید کرد: چون کار پر زحمت، حساس، با اهمیت و سنگینی است، فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و بخشداران تمام همت خود را بکار گیرند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: باید به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری شرایط لازم را فراهم کنیم و همه باید خود را در این رابطه موظف بدانند.
وی رعایت کامل مر قانون در انتخابات را ملاک مهم و اساسی دانست و تاکید کرد: همه باید به رعایت کامل قانون و دستورالعمل ها در تمام مراحل و برنامه های زمانبندی شده انتخابات تبعیت و تمکین کنیم.
استاندار تاکید کرد: تمکین و پیروی از قانون، قانون مداری و غیرجانبدارنه عمل کردن باعث افزایش مشارکت، تحکیم و تثبیت بنیان‌ها و ارزش‌های انقلاب و نظام و تبعیت از فرامین رهبری است.
احمدی، اصلی‌ترین ملاک و معیار انتخابات را به فرموده امام راحل که «میزان رای ملت است» بیان و تاکید کرد: همه توان و ظرفیت ها  بر تحقق این امر مهم بکار گرفته شود.
وی تاکید کرد: باید به آنچه را که قانون و شورای نگهبان تعیین می کند، تمکین کرد و احترام گذاشت وعمل نمود.
استاندار یادآور شد: انتخابات ۲ اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد و همه امکانات و اسباب لازم باید بسیج شود چرا که این انتخابات آبروی کشور، مردم و نظام جمهوری اسلامی است.
احمدی تصریح کرد: با توجه به نگاه های جامعه بین المللی باید این انتخابات در کمال سلامت و مشارکت گسترده برگزار شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار