مدیرعامل استقلال هنوز هیچ کدام از گزینه های مربی گری را صراحتا تایید نکرده اما 3 نام بیشتر از تمامی شایعات این روزها در کنار استقلال حضور دارند و حتی رسانه های اروپایی نیز به گمانه زنی درباره حضور آنها در ایران و استقلال پرداخته اند.
کد خبر: ۷۴۸۰۲۸
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱ 24 May 2019

به گزارش "ورزش سه"، با اعلام امیرحسین فتحی استقلال تا روز سه شنبه سرمربی جدید خود را خواهد شناخت تا فصل جدید برای آبی ها در ابتدای خردادماه آغاز شود. البته مدیرعامل استقلال هنوز هیچ کدام از گزینه های مربی گری را صراحتا تایید نکرده اما 3 نام بیشتر از تمامی شایعات این روزها در کنار استقلال حضور دارند و حتی رسانه های اروپایی نیز به گمانه زنی درباره حضور آنها در ایران و استقلال پرداخته اند تا بعد از مشخص شدن سرمربی تیم ملی، یک خارجی نام آشنای دیگر در نزدیکی فوتبال ایران باشد:

 

آندرا استراماچونی


سرمربی جوان و سابق اینتر، یکی از گزینه های استقلال است که رسانه های این کشور نیز به این موضوع اشاره کردند. او با اینتر به رده نهم رقابت های سری آ رسید و خیلی نتوانست حضور موفقی در این تیم داشته باشد. استراماچونی بعد از عدم موفقیت در اودینیزه از سال 2016، دیگر مشتری در سری آ ندارد و کمتر تیمی به سراغ او می رود و تیم های میانی جدول به سراغ مربیان جوان تری می روند که در این سال ها در تیم های میانی، نتایج خوبی کسب کردند.


او بعد از حضور در ایتالیا به لیگ یونان رفت و در پاناتینایکوس به رده دوم رسید که البته اختلاف او 20 امتیاز نسبت به تیم اول کمتر بود. او در شروع فصل بعد خوب کار نکرد و خیلی زود از هدایت این تیم یونانی کنار رفت.

 

این سرمربی جوان در دو تجربه قبلی خود در چک و یونان، هدایت دو تیمی را بر عهده داشت که قطب قهرمانی بوده است و با فضای حضور در چنین تیم هایی آشنایی کامل دارد. دو تجربه قبلی حضور در تیم های پر طرفدار که همواره به دنبال قهرمانی هستند، کمک حال او خواهد بود.

 

 

میروسلاو دوکیچ


دوکیچ صرب در سال 2012-2013 یکی از بهترین های اروپا بود و با وایادولید در رده چهاردهم ایستاد و توانست نتیجه خوبی کسب کند. او یکسال بعد جانشین پیتزی در والنسیا شد اما نتوانست کمکی به این تیم بکند. او سال آینده به کوردوبا رفت و به دلیل نتایج بدی که کسب کرد، از سمت خود برکنار شد.


او در پارتیزان بلگراد توانست قهرمان جام حذفی شود تا با کسب یک جام، به کار خود در این کشور پایان دهد. موضوعی که می تواند تفاوت بزرگ او با استراماچونی باشد و برای مدیران استقلال اهمیت زیادی خواهد داشت.


بهترین عملکرد امتیاز گیری دوکیچ به حضور او در پارتیزان بلگراد بازمی گردد که او توانست میانگین نزدیک به ۲ امتیاز در دوران حضور خود کسب کند اما در لیگ به هیچ جامی دست پیدا نکرد.


دوکیچ در وایادولید نیز که ۸۸ مسابقه هدایت آن را بر عهده داشت، میانگین ۱.۵ امتیازی داشت اما نکته مهم درباره این سرمربی صرب، تجربه نزدیک به ۱۵۰ مسابقه در سطح اول اسپانیا است که او را از دیگر گزینه ها متمایز می کند.


کارنامه دوکیچ در اسپانیا به شکلی است که برخی از رسانه های این کشور خبر از بازگشت دوباره او به لالیگا دادند.

 

 

 

آنجلو آلسیو


دستیار سابق کونته، یک مربی ایتالیایی دیگر در کنار استراماچونی این روزها نامزد هدایت استقلال است. او همواره در کنار کونته حضور داشته و در چلسی، ایتالیا و یوونتوس چهره فعالی بوده و جام های زیادی را در دوران مربی گری خود کسب کرده است.


مهم ترین دوران سرمربی گری این چهره به حضور موقت او در یوونتوس به عنوان سرمربی باز می گردد که برای آلسیو با کسب عنوان قهرمانی و جام همراه بود؛ آلسیو شرایطی شبیه به روی فاریا دستیار سابق مورینیو دارد که سرمربی گری خود را در قطر آغاز کرد و لسیو نیز می تواند با حضور در استقلال که شرایط متفاوتی با تیم قطری دارد، گام مهمی در دوران سرمربی گری خود بردارد.


تنها تجربه آلسیو در سرمربی گری که به عنوان مربی موقت یوونتوس بود، دوران موفقی را برای او رقم زد اما همچنان عدم حضور به عنوان نفر اول کادرفنی، نقطه ضعف او است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار