در گفتگو با تابناک مطرح شد
نعمت‌الهی تصریح کرد: بنابراین اعلام می‌شود هیچ امتحانی را روز بعد از شب‌های قدر در مدارس کشور نخواهیم داشت و این موضوع ساعتی پیش به استان‌ها ابلاغ شد.
کد خبر: ۷۴۸۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴ 24 May 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، امروز اعلام شد که امتحانات روزهای 19 و 23 رمضان به دلیل روز پس از شب قدر برگزار خواهد شد در حالی که استان تهران این امتحانات را لغو کرده بود اما لحظاتی پیش در خبری جدید اعلام شد که امتحانات 19 و 23 رمضان که 4 و 8 خرداد است در همه کشور و در همه مقاطع لغو شده است .
بنابر این گزارش ، قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس بخشنامه جدیدی که امروز به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد، هیچ امتحانی در روز‌های بعد از شب‌های قدر برگزار نمی‌شود.
 
امیرعلی نعمت‌الهی قائم‌مقام وزیر و سرپرست مرکز امور هماهنگی ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش در گفتگو با خبرگزاری فارس در خصوص برگزاری امتحانات دانش‌آموزان در روز‌های بعد از شب‌های قدر و گلایه برخی خانواده‌ها از تصمیم‌گیری مدارس برای برگزاری امتحان، اظهار کرد: بر اساس بخشنامه و تصمیمی که وزارت آموزش و پرورش گرفته بود، تمام امتحانات نهایی که در روز‌های بعد از شب قدر برگزار می‌شد، تغییر کرد.

وی ادامه داد:در رابطه با امتحانات داخلی که نهایی نبودند، تصمیم گیری به استان‌ها موکول شده بود، اما به دلیل اینکه دانش‌آموزان و معلمان بتوانند بهتر از برکات شب‌های قدر استفاده کنند، بر اساس ماده ۱۰۰ آیین‌نامه اجرایی مدارس، امتحانات بعد از شب‌های قدر لغو شد و زمان آن متعاقبا توسط مناطق آموزش و پرورش اعلام می‌شود.

نعمت‌الهی تصریح کرد: بنابراین اعلام می‌شود هیچ امتحانی را روز بعد از شب‌های قدر در مدارس کشور نخواهیم داشت و این موضوع ساعتی پیش به استان‌ها ابلاغ شد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد در حالیکه مسئولین کشوری از ارسال بخشنامه لغو امتحانات در 4 و 8 خرداد خبر می دهند و در برخی گروه های مجازی اطلاع رسانی آموزش و پرورش خبر لغو امتحانات اعلام می شود اما مسئولین استانی آموزش و پرورش در این خصوص اعلام بی اطلاعی می کنند.
لازم به توضیح است در صورت ارسال خبری جدید از طرف مسئولین آموزش و پرورش این خبر بروزرسانی می شود.
تکمیلی
روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با تابناک اظهار داشت : طی تماسی که لحظاتی پیش با وزارت آموزش و پرورش داشتیم ، تمامی امتحانات داخلی در تاریخ های 4 و 8 خرداد مصادف با 19 و 23 رمضان در همه مقاطع لغو می گردد و به روز بعد موکول می شود.
محمدی زاده افزود : امتحانات هماهنگ استانی در همه ی مقاطع لغو می باشد اما در خصوص تاریخ برگزاری آن ها متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار