جزئیات نشست افطاری اصلاح طلبان کهگیلویه
گروهی از ما جانی کار می کنند و گروهی از ما نانی! گروه جانی چیزی نمی خواهند می آیند پای کار و چیزی نمی خواهند و خود هم هزینه می کنند. اما آن ها که نانی هستند ، در پی نان هستند و هر جا نان باشد می روند. سبقت می گیرند که به طرف نان بروند.در همین انتخابات گذشته دیدیم که عده ای سبقت می گرفتند به طرف آقای موحد بروند و عده ای سبقت می گرفتند به طرف آقای هاشمی بروند!
کد خبر: ۷۵۰۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹ 31 May 2019
نشست هم اندیشی اصلاح طلبان همراه با ضیافت افطاری به میزبانی سید کمال الدین دولت‌خواه در تالار پذیرایی پارسیان دهدشت برگزار شد که این نشست با برخی تنش ها هم همراه بود
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ،در این جلسه نمایندگانی از اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ پشت تریبون رفتند و به بیان دیدگاه خود پرداختند.
انتقاد از عملکرد خادمی
بنابر این گزارش ، نیک بین از فرهنگیان اصلاح طلبی بهمئی یکی از سخنرانان این مراسم بود که در بخش هایی از سخنان خود ، انتقاداتی نسبت به عملکرد خادمی استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد داشت.
نیک بین گفت : روزی که آقای خادمی به استان آمد ، ما تعدادی از بهمئی ها به دیدار وی رفتیم و به وی گفتیم که مشکل شما نه در بویراحمد است نه در گچساران بلکه مشکل شما در کهگیلویه هست . شما بچه منطقه هستید که هم به جغرافیا و هم به بافت قومی قبیله ای اشراف دارید و هم بافت سیاسی منطقه آشنایید پس به نظر می رسد تنها کسی که می تواند به کاستن از شکاف ها کمک کند شما هستید. اما متاسفانه آقای خادمی کاری کرد که همه دیدید!
وی گفت : اگر خادمی به توصیه دوستانش عمل می کرد و بهتر عمل می کرد من یقین دارم الان کاندید بلامنازع اصلاحات کهگیلویه وی بود . اما اینکار را نکرد.
وی گفت : الان ما نمی توانیم از این استاندار غیربومی انتظار داشته باشیم با این همه مشکلات اقتصادی و معیشت ، وقت بگذارد و مشکلات سیاسی کهگیلویه را حل کند. این توقع معقولی نیست. تنها کسی که می توانست در آن شرایط به ما کمک کند دکتر خادمی بود.
دانلود
برای رفتن به سمت موحد و هاشمی از هم سبقت می گیریم!
حجت الاسلام صدوقی از اصلاح طلبان طیف لاهوتی هم در این نشست سخنرانی کرد که در بخشی از سخنان خود گفت : ما چطور رویمان می شود دم از مردم بزنیم. مردمی که هر سال آن ها را می گردانیم . مردمی که در هر خانه چند لیسانسه بیکار داریم .
ما هیچ وقت منم منم ها را کنار نگذاشته ایم و آسیب شناسی نکرده ایم و از خر منیت پیاده نشده ایم و تا اینگونه باشد روز به روز اعتماد مردم از ما سلب خواهد شد و در اقلیت ناچیزی قرار خواهیم گرفت.
وقتی ما می گوییم اصلاح طلبیم اما 5 هزار رای در کهگیلویه داریم !بقیه رای های ما کجا می رود؟ کجای ما اصلاح طلب است؟ ما مبلغین اصولگرایان هستیم در یک کلام! برای ان ها زحمت می کشیم ! آن ها را می کشیم بالا با عملکرد خودمان و هیچوقت هم در پی آسیب شناسی نبوده ایم.هر کس از برون تغذیه می شود و می آید اینجا و بازی خودشو می کنه!
ما تازمانی که اولا خودمان را اصلاح نکنیم و از خودخواهیمون نگذریم و به فکر مردم نباشیم ، توفیقی هم نخواهیم داشت و روز به روز هم جمعیت ما کمتر می شود.واقعیت است !
اصلاح طلبان جانی و نانی!
گروهی از ما جانی کار می کنند و گروهی از ما نانی! گروه جانی چیزی نمی خواهند می آیند پای کار و چیزی نمی خواهند و خود هم هزینه می کنند. اما آن ها که نانی هستند ، در پی نان هستند و هر جا نان باشد می روند. سبقت می گیرند که به طرف نان بروند.در همین انتخابات گذشته دیدیم که عده ای سبقت می گرفتند به طرف آقای موحد بروند و عده ای سبقت می گرفتند به طرف آقای هاشمی بروند!
چه اجباری دارید مبلغ کسانی باشد که رای بیاورند و بروند بالا و رای بر علیه رئیس جمهور بدهند؟! شما می بینید یه نماینده می فرستیم ، عبدالله نوری را استیضاح می کند ، یک نماینده می فرستیم ، چماق بر می دارد! یک نماینده می فرستیم جز چند نفر استیضاح کننده رئیس جمهور است! آنوقت انتظار داریم کهگیلویه توسعه پیدا کند ! خودمان هم این افراد را انتخاب کرده ایم!
ما آن اصلاح طلبان قدیمی نیستیم که می گفتیم ، خودمان نباشیم تا دیگران باشند! الان اصلاح طلبانی هستیم که می گوییم دیگران نباشند تا خودمان باشیم! فرزندان خودمان بیایند روی کار اما آنهایی که برای ما تلاش کردند را نمی بینیم!
عامل مصیبت اصلاحات کهگیلویه چه کسانی هستند؟
هر سالی به یک شکلی میدان را برای رقبا آماده می کنیم! ما اصلاح طلبان شدیم ، آزمون و خطا! هر گاه یکی را معرفی می کنیم ، سریع کنارش می گذاریم و می رویم سراغ دیگری! ضمن اینکه ما الان دیگر ان میدان را نداریم ! تا ببینند فردی محبوبیتی دارد فورا آن را قیچی می کنند!
همانگونه که برخی انتظار دارند احترام بشوند باید به همان اندازه پاسخگو باشند! این همه مصیبت که برای اصلاحات در کهگیلویه بوجود آمده است ، عامل اساسی آن چه کسانی هستند؟! چرا نمی خواهند خودشان را اصلاح کنند؟ مردم که بدهکار ما نیستند . خیلی از افرادی هم که دور بر ما هستند فکری نیستند!
دانلود
منطقیان طرف من شما نیستید
یکی از شاخص ترین سخنرانان این مراسم افطاری محمود منطقیان یکی از دو سرشاخه اصلاح طلبان در کهگیلویه بزرگ بود.

محمود منطقیان در بخشی از سخنان خود ضمن محکومیت قومیت گرایی از آمادگی خود برای گفتگو و رفع کدورت ها در بین دو طیف خود و لاهوتی سخن گفت .

براساس این گزارش ، حجت السلام صدوقی از شاخص ترین روحانیون طیف لاهوتی وبا سابقه اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ در زمان پیشنهاد منطقیان از آمادگی طیف لاهوتی برای گفتگو و موافقت با پیشنهاد منطقیان صحبت کرد که در این لحظه منطقیان با رد پیشنهاد صدوقی گفت : طرف من فرد دیگری هست وبا شما بحث نمی کنم و ما دونفر ( منطقیان –لاهوتی) کاندیدا بودیم وبا ذکر این نکته که شما بزرگوار هستید اما طرف ما نیستید به آغاز تفرقه در اصلاح طلبی از سال ۷۸ ۱۳اشاره کرد.
منطقیان در ادامه گفت : ضمن احترام باید بگویم سادات جاه طلب هستند در حالیکه انسان چه از نسل میمون باشد یا جدا آفریده خدا باشد ، همه یکسان هستند .
کاندیدای چند دوره انتخابات مجلس در کهگیلویه بزرگ با بیان اینکه مانند بسیاری از انسان های شاخص در دنیا همه ما باید انسانی فکر کنیم و قومیت گرایی را محکوم کنیم ،افزود:  اما راستش را بخواهید  برادران روحانی نشستند بر روی منبرگفتند پول چرک دست است ولی عاشق ترین آدم ها به پول بودند.

در حالیکه این نشست هم اندیشی اصلاح طلبان با محوریت نیروهای منطقیان بود و بخشی از مدعوین هم سادات بودند و یکی از حاضران در جلسه حجت الاسلام صدوقی که از روحانیون باسابقه اصلاح طلب بود ، در واکنش به سخنان منطقیان خطاب به سخنران مجلس گفت : آقای منطقیان شما دارید توهین به روحانیون می کنید برای دقایقی نشست اصلاح طلبان با تنش همراه شد و بارها با فرستادن صلوات خواستار کاهش تنش و حاکم شدن سکوت بر جلسه شدند.
منطقیان با بیان اینکه همه ما اسیر قومیت هستیم به این دلیل اشاره کرد که چون در یک منطقه ای بزرگ شدیم و در یک ایل و طایفه .

وی هم چنین با بد ندانستن قومیت گرایی گفت : همان بالا در حکومت هم اگر نگاه کنید روابط بسیاری ازمسئولان براساس خویشاوندی است وبراساس خویشاوندی رشد کردند  ومسئولیت هایی بدست آورند ،چه این خویشاوندی نسبی باشد و چه سببی.

منطقیان با ذکر این نکته که این یک افطاری بوده و نمی توانیم راه کاری دراینجا ارائه بدهیم به بررسی نظامها درجهان از گذشته تاکنون پرداخت.

وی با برشمردن نظام هایی مانند ملوک طوایفی ،خانی ،امپراطوری تا دموکراسی امروزی حاکم در جهان گفت : تجربه بشر نشان داده دموکراسی اگرچه عیب هایی دارد ولی نمی توانید تجربه ای بهتراز این مدل حکومت را در جهان پیدا کنید اگرچه برخی از کشورهای مدل نمایشی از دموکراسی را دارند مثل سوریه و یا عراق در زمان صدام ومثلا عمرالبشیر
براساس این گزارش در زمانی که منطقیان از وحدت صحبت میکرد و به زمان کاندیداتوری مهندس رستاد اشاره کرد و از عدم حمایت لاهوتی انتقاد کرد دوباره تنش برجلسه حاکم شد وبرخی از حامیان لاهوتی گفتند که اگر اقای لاهوتی نبود اما همه حامیانش بودند ( از منتقدین خواسته شد اجازه دهند منطقیان صحبت هایش را ادامه دهد).
این تنش و هم همه   برای دقایقی طول کشید و یکی از حاضرین در جلسه پیشنهاد داد تا از ضعف ها و خطاهای هر دو طرف در طی سال های گذشته چشم پوشی شود تا برای آینده به نتیحه برسند که فرد دیگری از حاضرین ضمن مخالفت گفت : تا زمانیکی این مسائل مطرح نشوند نمی توان درمورد آینده به نتیجه رسید.
محمود منطقیان که سخنانش به پایان نرسیده بود چندین بار از حاضرین خواست تا با فرستادن صلوت فرصت ادامه صحبت پیداکند.
پس از تنش چند دقیقه ای و درخواست منطقیان برای فرستادن صلوات وی گفت : ما به دوستانمان گفته ایم که تحمل گفتگو را داشته باشندو تنها راه در گفتگوست.و از گفتگو نهراسیم.
یکی از دیگر از حاضران درجلسه که خود را شاگرد منطقیان نامید خطاب وی گفت : انتظار داریم شما بعنوان استاد کلمه “گذشت ” را یاد ما می دادید و حالا که لطف کردید و تشریف آوردید نه فقط به اشتباهات اقای لاهوتی بلکه به اشتباه وگناه خود نیز اشاره می کردید.
براساس این گزارش ، محمود منطقیان در پاسخ به درخواست این فرد گفت :دوست گرامی ما گفتیم بیاید با هم صحبت نکنیم نگفتم گناه یا اشتباه و الان نمی توانیم قضاوت کنیم .
منطقیان افزود : بنده می خواهم این را در مورد خودم خدمتتان عرض کنم :اکثر سیاسیون از انتقادگریزان هستند از آن راس تا بیاید پایین ، اصلا شان شان بالاتر از انتقاد است .
بنده به شما اعلام می کنم :همان دوستان اقای لاهوتی بنشینند ۳ساعت با شدیدترین لحن از من انتقاد کنندیقیننا می نشینم ۳ساعت به گفته های آنها گوش خواهم دادواز انتقاد ناراحت نمی شوم و تمرین دموکراسی با نقد و گفتگو شروع می شود.
در حالیکه یکی از حاضرین از نشست دو طرف در حضور صوفی به اقای منطقیان یادآوری کردند ، محمود منطقیان گفت : ما درحضور اقای صوفی هیچ صحبتی نکردیم که در این لحظه حجت السلام صدوقی از نوشتن یک قول یا عهدنامه در خانه صدوقی خبرداد که در آن اقای لاهوتی و منطقیان مکتوبه دارند و زیر آن را امضا کردند اما آقای منطقیان زیر آن زده که در این لحظه منطقیان گفت :اگر می گویید که من نوشتم و امضاء شده بیاورید ونشانش بدهدی که دراین لحظه صدقی با گفتن کلمه چشم از انتشار این نامه خبر داد.
یکی از حاضرین خطاب به منطقیان گفت : آقای منطقیان این دو دستگی باعث شده ما به خودمان ، به تفکرمان به حامیان تفکر و حتی به خانواده هایمان آسیب برسانیم و اگر قصد دارید به وحدت برسیم کنکاش در گذشته هیچ دردی را دوا نمی کند وباید بفکر نقشه راهی برای آینده بود.
لازم به توضیح است که منطقیان در ادامه از به کار بردن .اژه جاه طلب عذرخواهی کرد که مورد تشویق حاضران قرار گرفت.
توضیح تابناک کهگگیلویه و بویراحمد : با توجه به این که در این راسم از رسانه ها دعوت به عمل نیامده بود و در صورت بدست آمدن سخنان کامل سخنرانان ، متعاقبا در همین سایت خبری منتشر خواهد شد.
تصاویر تکمیلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Norway
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
منطقیان اصلاحات را نابود کرد اصلا به غیر از خودش کسی را قبول نداره
دانشگاهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
تا زمانیکه امثال منطقیان و لاهوتی میدانداری کنند اوضاع کهگیلویه بزرگ مصیبت بار خواهد بود.
تاریخ مصرف این دو معلم پیر تمام شده شما را به خدا از کلمه استاد! برای این افراد استفاده نکنید.
استاد شدن در دانشگاه با شرایط سخت و ابتدا مربی بعد استادیار بعد دانشیار و بعد به مقام استادی رسیدن است.
مگه اگر کسی دو واحد در دارقوزآباد درس داد می شود استاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
شماها همچنان مانندکیسه ها وپرسپولیس زیرشین فک نکنم بیاین بیرون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
آقای منطقیان خودشما چرا ازآقای دکترکامرانی حمایت نکردین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار