آقای منطقیان بدتر از سخنان در تالار حضرتعالی ، بین سادات مرزبندی جدیدی قائل شدید  و با بیان اینکه منظورم فلان سادات نبودند که بازتاب رسانه ای و واکنش انفجاری آن نه فقط سادات که افکار عمومی شهرستان را جریحه دار کرد تا جایی که این یورش بی جا و ناپخته چنان پر بانگ شد که سالیان درازی فراموش نخواهد شد.
کد خبر: ۷۵۱۴۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵ 04 June 2019
آنچه که در زیر آورده شده است یادداشت ارسالی مخاطبان تابناک کهگیلویه و بویراحمد است و این سایت محتوای آن را تایید یا تکذیب نمی کند. شما هم می توانید نظر خود را در تایید یا تکذیب این مطلب بیان کنید.
 
آقای منطقیان ، این یورش بی جا سالیان درازی فراموش نمی شود
جناب  استاد محمود منطقیان  
سلام علیکم
ضمن عرض سلام و آرزوی قبولی عبادات و سلامتی و توفیق در زندگی برای جنابعالی مطالبی در فضای مجازی و گروههای اجتماعی مطرح گردید که در تاریخ 98/3/9 واقع در جلسه تالار پارسیان دهدشت حضرتعالی بیان فرمودید که لازم دیدم بنا  به رسالت انسانی و حق شهروندی نه گرایش قومیتی که آن شب به ظاهر در ضدیت با آن جانانه سخن گفتید مطالبی را خدمتتان جهت روشن شدن افکار عمومی عرض کنم.  انشاالله  مقبول افتد.

1-همانطوری که مستحضرید  ورود به مسایل و کارزار سیاسی نیاز به دقت  و دوراندیشی  و باریک بینی در کنار تجربه و  پختگی و ده ها ویژگی دیگر  دارد گاهی تجربه هست اما پختگی و دقت نیست. ممکن است کسانی باشند که تعصبات کور اجازه یادگیری  دقت و پختگی لازم را به آنها  ندهد حتی اگر صد سال از عمرشان گذشته باشد کودکان بزرگسالی هستند.
روانشناسی هم  تحت عنوان   " من کودک"  من والد "  من بالغ " این مطلب را تایید و اثبات کرده است . بویژه اگر نظر دهنده  و سخنران  فردی صاحب نام و شناخته شده باشد . مثل اینکه شما پشت تریبونی حرف میزنید که ملت نه تنها صدای شما را می شنوند ، بلکه بادقت تحلیل می کنند که دادن یک گاف سیاسی همان و سقوط سیاسی همان! بویژه امروز که ما در دنیای شیشه ای و دهکده جهانی زندگی می کنیم که اگر پای خروس ننه بزرگ زخمی شد  همه با خبر می شوند .
لذا خارج از اینکه جلسه مربوط به جریان  اصلاحات و دوستانتان بود و چرایی و چگونگی آن ارتباطی با امثال بنده ندارد  اما شما در آن  جلسه  در محکومیت قومیت گرایی حرف زدید و به این فکر و اندیشه حمله کردید اما متاسفانه با روشی سراسر بی دقت با قومیت گرایی و تعصب و مرزبندیهای انسای تمام  ،علیه  قومیت گرایی   و تاسف بار تر اینکه این اولین بار نیست بلکه در عرصه های گذشته چه در انتخابات و چه در عزل و نصب های دوران جناب استاندار خادمی پرچم قومیت گرایی را در پنهان بالا بردید غافل از اینکه که  همه دانستند و میدانند.
نمونه ها  مثل شورای شهر و انتخاب شهردار و فرمانداری و اموزش و پرورش و وووووو

پرسشی دارم ز دانشمند مجلس باز پرس

توبه فرمایان چرا  خود توبه کمتر میکنند. 


2- جناب آقای منطقیان 
سادات بطور عموم مثل همه طوایف و ایلات این استان مردمی مومن  ، ساده زیست، کم توقع ، صبور ، با گذشت و دارای صدها فضایل اخلاقی و انسانی دیگر  اما ناشناخته   هستند  انصاف نبود با بکار بردن  کلمه عام  سادات صفت جاه طلبی را به آنان نسبت دهید .
شاید مظلومیت و عدم شناخت آنها علت این هجمه باشد 
جناب استاد این عدم شناخت سادات ریشه در تاریخ دارد . آقای محمدی اشتهاردی در کتاب سوگنامه آل محمد  می گوید وقتی اسرای کربلا را در شام می بردند  مامورین یزید تبلیغ کردند که اینها خارجی هستند و میخواهند کشور را خراب کنند عده ای از مردم  آمدند و اسرا را فحاشی کردند پیرمرد محاسن سفیدی بین  آنها با اشاره دست به  امام سجاد (ع)  فحاشی کرد . امام از او پرسید  آیا ما را میشناسید  و خود را معرفی کرد و نسبت اسرا به پیامبر اکرم  (ص)  را فرمودند . پیرمرد همانجا خاک بر سر خود ریخت و توبه کرد .  جهت اطلاع و شناخت بیشتر این سادات از نوادگان اون کاروانند  آن جا هم سادات ناشناخته مظلوم واقع شدند.

مرغی که خبر ندارد از آب زلال 

منقار در آب شور دارد همه حال


3- اصلاحیه پر اشکال بعدی شما  گاف های زیادی داشت که متاسفانه بدتر از سخنان در تالار حضرتعالی ، بین سادات مرزبندی جدیدی قائل شدید  و با بیان اینکه منظورم فلان سادات نبودند که بازتاب رسانه ای و واکنش انفجاری آن نه فقط سادات که افکار عمومی شهرستان را جریحه دار کرد تا جایی که این یورش بی جا و ناپخته چنان پر بانگ شد که سالیان درازی فراموش نخواهد شد.

عشق را بی معرفت معنا  مکن 
زر نداری مشت خود را وا مکن

گر نداری دانش ترکیب رنگ 
بین رنگها زشت یا زیبا  مکن

4- فرمودید منظورم از سادات کس یا افرادی از جمع اصلاح طلب بود اگر چنین منظوری داشتید  چرا بجای بکار بردن کلمه سادات از اسم خودشان استفاده نکردید تا هم جرات مغفول نماند هم جماعت کثیری را در گستره جغرافیای استان ناراحت نکنید بدتر از اینها با این مرزبندی جدید بین مردم دو دستگی ایجاد کرده اید این است اصلاح جامعه و مشی اصلاح طلبی ؟ 
شما ادبیات خواندید و با ادبیات گفتاری آشنایی دارید . شاید هم سادات را در حد همان همفکران خود می شناسید  بنابر این شما  بخشی از مردم را آزرده خاطر کردید بحث چند نفر و صد نفر نیست.
 بقول فریدون مشیری

صحبت از پژمردن یک برگ نیست
وای جنگل را بیابان می کنند.

5-  در مطلب بعدی شما تحت عنوان " برای روشن شدن حقایق" نام همه سادات را  آورده و ارادت خو د را  ابراز کردید . انسان می تواند هم  سخن زیبا  وهم زیبا سخن بگوید اما آنچه قلوب را تسخیر میکند و مورد پسند جامعه است  ، عمل زیباست .
این جملات شما را که سادات راجاه طلب و روحانیت را عاشق ترین آدم ها به پول معرفی کرده اید و مرزبندی بین سادات را قائل شدید را با این گفته شما که ما همه اسیر قومیت هستیم و مانند بسیاری از انسانهای شاخص دنیا همه ما باید انسانی فکر کنیم و قومیت گرایی را محکوم کنیم کنار هم قرار دهید. آیا کوچکترین همخوانی و یکپارچگی در آنها وجود دارد؟ نه فقط یکپارچگی گفتاری و ماهیتی که یکپارچگی سیاسی هم وجود ندارد . آن هم از ناحیه کسی که سوابق سیاسی " فرهنگی و اجتماعی دارد و مدعی اصلاح جامعه  است. 
اگر همین خطا ها وتوهین ها از ناحیه فرد یا افراد دیگری بود که با لباس مبارزه دروغین با قومیت گرایی و تعصب  ، درخت تلخ و مذموم و کشنده قومیت گرایی و تعصب را آبیاری و مواظبت می کردند ، خود شما عنان از کف داده و بر مرکب قلم می نشستید و کاغذها مصرف می کردید وآنان را با عناوین منحرف و نا آگاه و متعصب به جامعه معرفی میکردید . آیا چنانکه مینمایی هستی؟
من اگر سیبی از این باغ بچینم دزدم
تو اگرباغ همه غصب کنی مصلحت است

من اگر از در میخانه گذشتم نجسم 
تو اگر دود کنی نصف جهان عافیت است 

 این ترازوی عدالت که تو را گشته نصیب 
عمه ات داده به دستت که چنین خوش جهت است .

6-  جناب آقای منطقیان 
 برخی از روحانیت مثل همه اقشار دیگر جامعه ممکن است  ناکارآمدی هایی داشته باشند اما آنچه تاریخ روایت می کند و ما به عینه می یینیم  روحانیون عزیز  از مسیر ماموریت خود که هدایت جامعه و تبلیغ دین است  خارج نشده اند واگر امروز  من وشما فضایی پر امنیت و نعمت نظام جمهوری اسلامی را داریم  از برکت و مبارزه روحانی و  سیدی  است . که یگانه تاریخ  بوده و هست.
اما بدانید که عاشق ترین آدمها به پول روحانیت منبری نبوده و نیستند . جناب استاد  گذشت آن زمانی که افرادی با پرچم مخالفت و ضدیت با روحانیت  سند روشنفکری و منورالفکر بودن خود را ثبت می کردند تا تعدادی را دور خود جمع کنند و سرود آگاهی بخوانند.

بقول شیخ بهایی 

خود گنه کاریم واز دنیا شکایت می کنیم 
غافل از خود دیگری را هم قضاوت میکنیم
 
7-  و نکته آخر بیایید در جنگ و دعواهای درون حزبی خود با عناوین پر طمطراق  ، اصلاح طلب و مشارکت و مجاهدین انقلاب اسلامی و نحله های نو ظهور و بی محتوا  با شمشیر قومیت گرایی و تعصب و یورش بردن به  جمعی و گروهی بر پیکر نحیف  سادات وهمه مردم این استان زخم نزنید .اگر این تعصبات کور وحزبی شما  نبود امروز سو مدیریت دراستان ما درلایه های مختلف به یک بیماری مزمن تبدیل نمی شد . قطعا سهم تقصر جنابعالی و دوستانتان در این مورد کم نیست باشد که  هم درس عبرت شود   و هم مایه  انذار  اگر بدانیم و بدانید .
در پایان شعری را تقدیم میکنم  شاید در تاریکخانه های زرنگار گرفته سیاسی  بکار آید.
بی حرمتی به ساحت خوبان قشنگ نیست 
باور کنید پاسخ آینه سنگ  نیست

سوگند می خورم به مرام پرندگان
در عرف ما سزای پریدن تفنگ نیست 

در کارگاه رنگ رزان دیار ما
رنگی برای پوشش  آثار ننگ نیست

از بردگی مقام بلالی گرفته اند 
در مکتبی که عزت انسان به رنگ نیست

تنها یکی به قله تاریخ می رسد 
هر مرد پاشکسته که تیمور لنگ نیست 

اراتمند شما
نعمت اله خرسندی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
دانشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
احسنت اقای خرسندی اتفاقا دراین فضای غبارالود والوده سیاسی خوب است هم فکر وهم خمیرمایه فکری وهم شعارهای بی محتوایی که بعضی ها سالهاست مردم را فریب دادند روشن شود تا ادعا درمقابل عمل قرار بگیرد و روسیه شود آنکس که بامردم صادق نبوده ونیست
کریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
خدایی حال داشتی اینقد تایپ کنی ؟ که مثلا چی بشه ؟ .....
موحد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
درود بر خرسمدی صاحب قلم
سید مهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
متن بسیار جالبی بود. ادبیات و نگارش جالبی داشت و نشان از مهارت فوق العاده نگارنده در سرهم کردن جملات به همراه اشعار زیبا. دمت گرم خیلی عالی بود
دشتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
برادر ب ظاهر
....فرماندار شورا وشهردار یکیشون اولاد میرزاعلی نیست حتی دشت موری هم نیستن چرا تهمت میرنید
سیدعلی موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
ضمن تشکرازجناب اقای خرسندی وجوابیه درست ومنطقی ایشان. جناب اقای منطقیان اتفاقا باجاه طلبی اش اصلاح طلبی رودراین شهرستان گردن زده است واخرین قطره های خونش رامیمکد.
بنگرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
اخ و بخت منطقیان بیچاره چکارش دارین این پیر مرد بدبختو ولش کنین دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
اصلاحطلبان و........ هر کی می خواد بمیرد و...........
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار