کد خبر: ۷۵۲۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷ 10 June 2019
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای خاموش شدن آتش‌سوزی‌ها اخیر استان جمعیت هلال احمر، اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست استان با همکاری گروه‌های مردمی همکاری کردند که با استفاده از بالگرد‌های شرکت نفت و هوانیروز امداد هوایی صورت گرفت.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، عزیز فیلی در گفت‌وگو باخبرگزاری میزان، با اشاره به علت آتش‌سوزی‌های اخیر در استان کهکلویه و بویراحمد اظهار داشت: آتش سوزی ‎دو روز گذشته، به‌خاطر بروز رعد و برق در ارتفاعات بود که باسرعت هم خاموش شد.
وی با بیان اینکه در این آتش سوزی‌ به  کمتر از ۸ هکتار زمین خسارت وارد آمد، افزود: مناطق کوه دیل، کوه نارک، دریلا، خامی، کوه آبک نازمکان در شهرستان گچساران عمدتا به‌علت صاعقه طعمه حریق شدند.
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: آتش سوز‌ی در  جنگل‌ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد عمدتا به‌ علت طبیعی صاعقه رخ دادند و در برخی نقاط نیز به‌خاطر آتش زدن پسماند مزارع و باغات بوده است.

وی ادامه داد: البته در دو- سه مورد از این آتش سوزی‌ها، عامل انسانی هم دخیل بوده که عوامل آن شناسایی شده و برای آنها پرونده تشکیل شده است. همچنین گرمایی بیش از حد هوا هم در مناطق گرمسیری‌ در این ارتباط بی‌تاثیر نبوده است.

فیلی گفت: برای خاموش شدن این آتش‌سوزی‌ها جمعیت هلال احمر، اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست استان با همکاری گروه‌های مردمی همکاری کردند که با استفاده از بالگرد‌های شرکت نفت و هوانیروز امداد هوایی صورت گرفت.

معاون استاندارد کهگیلویه وبویراحمد گفت: از اواخر اردیبهشت ماه، آتش سوزی‌ هایی در سطح استان صورت گرفت که در سال‌های گذشته هم سابقه داشته است . امسال با توجه به اینکه بارش‌ها زیاد بوده و  رشد گیاهان در مراتع بیشتر شده، آتش سوزی‌ها نیز بیشتر شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار