کد خبر: ۷۶۳۲۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶ 16 July 2019
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با مداخله اورژانس اجتماعی در سال 97 از 2 هزار و 500 مورد مراجعه کننده در رابطه با طلاق 700 مورد منجر به سازش شده است.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا آیت افشارمهر ظهر روز سه شنبه، 24 تیر ماه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته بهزیستی، افزود: بیش از 36 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان هستند که این تعداد حدود 5 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهد.
وی اظهارکرد: از این تعداد بیش از 7 هزار نفر در حوزه اجتماعی از جمله کودکان و زنان سرپرست خانوار بوده و 12 هزار  نفر نیز در حوزه توانبخشی و معلولان است.
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 10 مرکز شبانه روزی در حوزه توانبخشی استان به سالمندان، بیماران اعصاب و روان، معلولان و عقب مانده های ذهنی خدمات دهی می کنند همچنین 18 مرکز تخصصی روزانه از جمله حرکتی، اوتیسم و آموزشی برای افراد زیر و بالای 14 سال وجود دارد.
افشارمهر تصریح کرد: بیش از 500 واحد مسکن تا کنون در اختیار خانواده های دارای دو معلول به بالاتر قرار گرفت همچنین در هفته بهزیستی 47 واحد مسکن نیز افتتاح و تحویل مددجویان بهزیستی می شود.
وی ادامه داد: طی این هفته برای 68 نفر مددجو بهزیستی استان با افتتاح طرح های اشتغال زا ایجاد اشتغال می شود.
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: یک هزار و 514 معلول سرپرست خانوار در استان وجود دارد که از این به بعد همه اعضای خانواده آنها مورد حمایت بهزیستی قرار می‌گیرند.
افشار مهر با اشاره به خسارات وارده ناشی از سیل به مددجویان بهزیستی استان بیان کرد: حدود دو میلیارد تومان به سیل زدگان مدد جوی بهزیستی کمک بلا عوض شده است. همچنین طی این سیل دو  واحد مسکونی مدد جویان بهزیستی تخریب و به 40 واحد مسکونی نیز خساراتی وارد شد که طی تفاهم نامه ی با بسیج سازندگی کار تعمیر این واحد ها انجام می شود.
وی تاکید کرد: در سال گذشته با تماس های صورت گرفته به سامانه 123 اورژانس اجتماعی از خودکشی 158 نفر در استان پیشگیری شد.
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: همچنین با مداخله اورژانس اجتماعی در سال 97 از 2 هزار و 500 مورد مراجعه در رابطه با طلاق 700 مورد منجر به سازش شده است.
افشار مهر با بیان اینکه کودک خیابانی به معنای واقعی در استان کهگیلویه و بویراحمد نداریم، تصریح کرد: کودک کار در استان داریم که بیشتر در تعطیلات تابستان اقدام به کار در معابر و میادین شهر های استان می کنند.
وی با بیان اینکه "شفافیت، توانمند سازی و ارتقای سلامت اجتماعی" شعار امسال هفته بهزیستی است، اضافه کرد: افتتاح پروژه ها، مراکز مشاوره و کلنیک های مددکاری اجتماعی، دیدار با استاندار، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، اجرای برنامه نشاط اجتماعی و همایش پیاده روی از جمله برنامه های هفته بهزیستی در استان هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار