کد خبر: ۷۶۳۳۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷ 16 July 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز هم مانند روز گذشته با برخی مسئولین کشوری در جهت کمک به توسعه استان دیدار کرد.

دستور وزیر برای تخصیص اعتبار به جاده های کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویر احمد گفت: رئیس سازمان راهداری به دستور وزیر راه به صورت ویژه مسئول پیگیری مشکلات راه های استان شد.
حسین کلانتری استانداری کهگیلویه و بویراحمد  با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی پیرامون مسائل و مشکلات در حوزه راه های استان دیدار و گفتگو کرد.
معاون عمرانی استاندار، کلانتری را در این دیدار همراهی کرد.
حسین کلانتری بر اتمام پروژه پاتاوه _دهدشت تا پایان سال جاری تاکید کرد و خواستار تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل این پروژه شد.
استاندار همچنین خواستار کمک و تخصیص اعتبار به پروژه های محورهای یاسوج-شیراز، یاسوج_سمیرم و یاسوج_اقلید شد و گفت: انتظار می رود برای روشنایی محورهای ارتباطی استان، خط کشی، روکش آسفالت، نصب دوربین های سرعت سنج و... نیز اعتباری پیش بینی شود.
 
دو خبر از دیدارهای استاندار کهگیلویه و بویراحمد در تهران + تصاویر

وی افزود: می طلبد نسبت به روشنایی و تهویه تونل های محور یاسوج _بابامیدان اعتبار ویژه ای تخصیص یابد.
کلانتری خواستار برقراری پرواز روزانه در فرودگاه یاسوج شد.
نماینده عالی دولت در استان همچنین با اشاره به مشکلات محور یاسوج-سپیدار به چرام و حادثه فوت ۸ عضو یک خانواده، عنوان کرد: رفع اساسی مشکلات این محور نیاز مند تامین اعتبار است.
کلانتری بیان کرد: وزیر راه قول مساعد برای رفع مشکلات حوزه راه های استان و تقویت تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج دادند و در همین نشست به صورت تلفنی با چند تن از معاونان خود و چند شرکت هواپیمایی برای رفع مشکلات استان صحبت کردند.
وی افزود: وزیر راه همچنین  به رئیس سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای دستور داد که پیشنهادات استان را با جدیت پیگیری و در راستای رفع این مشکلات اقدام کند.
اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدار اظهار داشت: برای برقراری پروازهای روزانه در فرودگاه یاسوج و افزایش این پروازها از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم.
وی عنوان کرد: برای اصلاح محور یاسوج_سپیدار به چرام کمک خواهیم کرد و سایر درخواست های استاندار را در بخش های مختلف بررسی و برای تکمیل پروژه ها اعتبار لازم تخصیص می یابد.
ضرورت تجهیز استان به بالگرد/ توسعه گیاهان دارویی، بسترساز اشتغال و صادرات در کهگیلویه و بویراحمد است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار توجه ویژه سازمان جنگل ها برای توسعه کشت گیاهان دارویی در استان شد.
حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد با خلیل آقایی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور دیدار و گفتگو کرد. 
معاون عمرانی استاندار و مدیرکل منابع طبیعی استان، استاندار را در این دیدار همراهی کردند.
کلانتری با اشاره به وجود ۲۰درصد از جنگل های زاگرس در استان، اظهار داشت: این استان توانمندی های بسیاری در حوزه های مختلف دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این استان در حوزه گیاهان دارویی ظرفیت بالایی دارد که می تواند اشتغال زا باشد.
وی با تاکید بر اینکه زمینه توسعه گیاهان دارویی در سطح ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان وجود دارد خواستار توجه ویژه سازمان جنگل ها به این سرمایه طبیعی شد.
کلانتری با اشاره به آتش سوزی در جنگل های استان باتوجه به فصل گرما، گفت: تامین بالگرد، تجهیز نیرو و امکانات یگان حفاظت منابع طبیعی برای حراست از منابع طبیعی استان یک ضرورت انکار ناپذیر است و می طلبد در این خصوص به استان توجه خاصی شود.
 
دو خبر از دیدارهای استاندار کهگیلویه و بویراحمد در تهران + تصاویر

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بروز پدیده بیابان زایی در نقاطی از شهرستان های گچساران و بهمئی، عنوان کرد: بیش از ۴۰ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی در سطح این دو شهرستان دچار بیابان زدایی شده است.
نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه جنگل های زاگرس حدود ۴۰ درصد از کل جنگل های کشور را تشکیل می دهد خواستار افزایش اعتبارات از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با خشکیدگی جنگل های بلوط در جنگل های زاگرس شد.
خلیل آقایی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در این دیدار اظهار داشت: مدیریت جنگل های زاگرس در اولویت کاری این سازمان قرار دارد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حفاظت و احیای این جنگل ها، خاطرنشان کرد: فضای امیدواری در این خصوص در زاگرس را شاهد هستیم.
آقایی با اشاره به اعلام شیوه نامه و دستورالعمل های اجرایی جنگل های زاگرس از سوی این سازمان به منابع طبیعی استان های زاگرس نشین، ابراز کرد: بدون شک نجات جنگل ها یکی از مهم ترین کارهای این سازمان است.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور  به توجه و اهمیت مسئولان نظام نسبت به منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه های آبخیزداری زمینه رضایتمندی مردم را فراهم کرده است.
وی با تاکید بر اینکه تامین بالگرد یکی از دغدغه های اصلی سازمان در راستای اطفای حریق است، افزود: سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان اعتبار با هدف تجهیز یگان حفاظت سازمان برای تجهیزات گروهی و انفرادی اطفای حریق به این یگان تخصیص یافت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار