کد خبر: ۷۸۰۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴ 17 September 2019
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش و پرورش استان 3.5 میلیارد تومان به دستگاه‌های آب، برق و گاز بدهی دارد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس ، هادی زارع‌پور در نشست ظهر امروز شورای آموزش و پرورش به اقدامات صورت گرفته در آستانه سال تحصیلی جدید اشاره کرد و اظهار داشت: در قالب پروژه مهر 12 هزار فرهنگی توسط آموزش و پرورش استان ساماندهی شده که پس از ایلام دومین استان به لحاظ نیروی انسانی هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تجمیع و کاهش کلاس‌های درس توسط وزارت آموزش و پرورش گفت: 250 کلاس درس در سه مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم کاهش می‌یابد، ضمن اینکه 691 پست اداری در مدارس استان کاسته می‌شود.
وی عنوان کرد: تعدادی از فضاهای آموزش و پرورش استان در اختیار اداراتی از جمله فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، نیروی انتظامی و سپاه است که باید تا 6 ماه آینده به آموزش و پرورش بازگردانده شود و در همین راستا به زودی جلسه تصمیم‌گیری به ریاست معاون سیاسی استاندار تشکیل می‌شود.
این مسوول بیان کرد: موضوع تبدیل به احسن کردن یا فروش فضاهای مازاد آموزش و پرورش استان در راستای درآمدزایی و تامین بخشی از هزینه‌های این نهاد فرهنگی در دستور کار است، 61 مدرسه استان سال 97 مصوب شد که باید پس از طرح در کمیسیون ماده 5 واگذار شود.
زارع‌پور گفت: ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان فرسوده و غیرایمن بوده و مربوط به دوران قبل از پیروزی انقلاب است که 100 تا 200 میلیون تومان برای مطالعه احداث ساختمان جدید در 4 یا 5 طبقه با زیربنای 6 هزار و 400 متر مربع در نظر گرفته شود.
مدیرکل آموزش و پرورش ادامه داد:  میزان بدهی آموزش و پرورش به ادارات آب، برق و گاز  3.5 میلیارد تومان است که از این ادارات انتظار همکاری برای عدم قطع انشعابات را داریم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار