در پاسخ به یادداشت “حتی اندیشه آمدنش یعنی بازگشت به سیر قهقرایی”
حواریون و مریدان سراسیمه و دستپاچه، یک به یک همه را از آمدن به صحنه منع می کنند تا کسی نتواند قدرت پوشالیِ تازه به دست آورده ی مرادشان را تصاحب کند! در هراس از شبیخون به قدرت باد آورده و مصادره اش با هرآنچه دارند به میدان می آیند.
کد خبر: ۷۸۶۶۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۹ 08 October 2019

در پی انتشار یادداشتی در تابناک کهگیلویه و بویراحمد با تیتر "جایگاه شایسته مان در جنوب ایران را از دست داده ایم !/ حتی اندیشه آمدنش یعنی بازگشت به سیر قهقرایی" که در آن از بازگشت سید محمد موحد به عرصه انتخابات انتقاد شده است ، یکی از مخاطبان با ارسال یادداشتی به آن واکنش نشان داده است.
حواریون سراسیمه ، همه را از آمدن منع می کنند!
سید حبیب نوری در این یادداشت نوشته است : در روزهای گذشته فضای رسانه ای استان کهگیلویه و بویراحمد شاهد حملاتی به نماینده اسبق حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده بود که از ضعف مباحث گفتمانی و فکری اتاق فکرهایی نشات می گیرد  و به نظر می رسد سراسیمه و دستپاچه به هر طریق ممکن سعی در ممانعت از بازگشت موحد به عرصه ی انتخابات پیش رو داشته باشند.
حواریون و مریدان سراسیمه و دستپاچه، یک به یک همه را از آمدن به صحنه منع می کنند تا کسی نتواند قدرت پوشالیِ تازه به دست آورده ی مرادشان را تصاحب کند!
در هراس از شبیخون به قدرت باد آورده و مصادره اش با هرآنچه دارند به میدان می آیند.
بر تن قومیت و جغرافیا لباس اصلاحات و قبای کاندیداتوری می پوشانند و تمام گزینه های مهندسی فضای انتخابات را به کار گرفته و همچنان نا امید و سرخورده از رقابت دست به دامان بازی های رسانه ای می شوند.
باید پرسید از کدام جایگاه و بر اساس کدام منطق، تمام داشته های خود را برای ممانعت از کسی که کارنامه ی درخشانی در خدمت رسانی و پاک کردن غبار محرومیت از این سامان دارد به کار می بندید؟
آیا از تکرار مکررات و بهانه های بنی اسرائیلی در قالب های مختلف طی سالیان گذشته درس عبرت نگرفته اید؟!
ضعف مبانی فکری و گفتمانی در اردوگاه مخالفان موحد چیزی است که پس از سالها، امروز به روشنی آفتاب بر عموم مردم آشکار شده است.
مردم خود بهترین گواهان برای مقایسه حجم خدمات و تلاش ها هستند.
در زمانی که روستاها و حتی مناطق شهری شهرستان های چهارگانه از حداقل امکانات برخوردار نبوده و به حقیقت در منطقه ی سراسر محروم کهگیلویه ی بزرگ تنها دغدغه ی مردم نیازهای ابتدایی از قبیل برق و گاز و تلفن و جاده بود انتظار احداث کدام کارخانه را داشته اید که بدون جاده و برق در این مناطق احداث شود؟
آرزوی احداث کارخانه و رونق صنعت در دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد بدون داشتن ابتدایی ترین امکانات و زیرساخت ها طنز تلخی است که تنها از جانب نویسنده های خواب زده ی این سامان می توان انتظار نوشتنش را داشت.
اگر مردم به موحد لقب خادم بی منّت داده و سناتور خطابش می کنند این عناوین و القاب را با مقایسه آن چه قبل و بعد از موحد با تمام وجود لمس کرده اند به او عطا کرده اند.
اگر انصاف را سرلوحه فعالیت های خود قرار می دادید جوهر قلمتان را هرگز به هرزنگاری عادت‌ نداده و به کج نگاری آلوده نمی کردید.
اگر سن نویسنده ی هرزنامه ی “حتی اندیشه آمدنش یعنی بازگشت به سیر قهقرایی” و حواریون و مریدان سردارِ وعده ها و مهندسِ کلنگهای بی سرانجام به آن دوران سراسر افتخار قد می دهد پاسخ بدهد که از ۱۱۳۰ روستای فاقد هرگونه امکانات در ابتدای دهه هفتاد چند مورد آب آشامیدنی سالم داشته و چند مورد از نعمت برق برخورداربوده اند و پس از خداحافظی موحد با کرسی کهگیلویه در بهارستان این ۱۱۳۰ روستا چه شرایطی داشتند؟
آیا ساخت تنها بیمارستان شهرستان های چهارگانه و تاسیس دانشگاه های مختلف در حوزه انتخابیه، سدها و جاده ها و مجوز تبدیل روستاها به شهر و تاسیس شهرداری ها با رایزنی ها و رو زنی های مختلف جز به همت و تلاش های شبانه روزی و جهادی موحد بود؟!
زمانی که شهرداری های تازه تاسیس حوزه انتخابیه در دهه هفتاد به همت خادم بی منّت این دیار از ادارات راه و شهرسازی هر چهار شهرستان در این واپسین سال‌های نود به لحاظ تعداد و کیفیت ماشین آلات سبک و سنگین راهسازی غنی بود از اذهان مردم این سامان پاک شدنی نخواهد بود.
کلنگ زنی سدهای کوثر و مارونی که سردار وعده ها آماده باش بی حاصلشان داد توسط چه کسی و با همت چه کسی بر زمین زده شد؟
زمانی که مسیر منطقه دیشموک با ۶ الی ۷ساعت با عبور چندباره از رودخانه آن هم با لندرور و تویوتا ۲٠٠٠ طی می شد و طی کردن این مسیر با خودروهای میلیاردی مرادتان در کمتر از ۲ ساعت رویایی بیش نبود، چه کسی شرایط فعلی را برای این مناطق بوجود آورد؟
سوالات از این دست بسیار است و البته که برای اذهان تنگ نظرانی چون شما برشمردن این خدمات آب در هاون کوبیدن است.
در این باب فقط بسنده می کنم به فرمایشات حجت الاسلام والمسلمین موحد در دیدار عیدانه سال‌جاری با جمعی از جوانان کهگیلویه بزرگ:
هیچ قطعه ای از زمین تمام حوزه انتخابیه من نمی تواند فراموش کند که موحد آن را با پای پیاده در نوردیده باشد و من از جاهای مختلف آن خاطره دارم. یه طلبه از حوزه آمده رفته دستگاه قضایی از دستگاه قضایی آمده نه شب می شناسند و نه روز ، نه به زن و بچه و زندگی توجه دارد که حتی زن و بچه اش به طعنه میگویند ما را هم در صف مراجعین قرار دهید تا شما را ببینیم! آن وقت این گونه مورد هجمه قرار بگیرد که ۱۶ سال چه شد؟ ۱۶ سال چه نشد؟ دانشگاه را کی آورد؟ کدام زیرساخت مربوط به ما نیست؟ کدام جاده بعد از ما آسفالت شد؟ کدام پل بعد از ما ساخته شد؟ کدام مدرسه بعد از ما ساخته شد؟ کدام دبیرستان و راهنمایی و بیمارستان ساخته شد؟ وجدان تا کجا رفته است؟ ما در یک سال ۱۸ مدرسه خیری افتتاح کردیم نمی خواهیم به کسی تعرض کنیم اما خدمات نظام را اینگونه زیر سوال نبرید!
ما حامی و خواهان بازگشت عزت از دست رفته ی کهگیلویه ایم تا حداقل برای یک دوره چهارساله ی دیگر هم که شده کار نیمه تمام سیدِ سازندگی در کهگیلویه توسط خودشان به اتمام رسیده و زمینه ی توسعه ی پایدار صنعتی، اقتصادی و سیاسی و فرهنگی به بهترین وجه ممکن در این دیار زرخیز فراهم شود.
ما بر خلاف شما که از آمدن ها و حضور ها به خاطر اطمینان از انتخاب مردم در اسفند پیش رو هراسانید و سخت بر آشفته اید صمیمانه و با اطمینان خاطر خواهان حضور حداکثری آحاد مردم شریف کهگیلویه بزرگ در پای صندوق های رای هستیم و بی صبرانه منتظر کاندیداتوری همه ی کسانی هستیم که طی سالیان گذشته در این عرصه حضور داشته اند.
بدون شک برگزاری انتخاباتی پرشور و هیجان با حضور همه کاندیداهای مطرح و سرشناس از همه جناج ها و طیف های مختلف خواسته ی قلبی ما است و هرگز شبیه شما خواهان حذف و عدم حضور هیچ کسی در این عرصه نخواهیم بود.
بدون‌شک حاج سید محمد موحد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده حضور خواهد داشت چرا که اگر عرصه را در این شرایط حساس برای جولان جریانی که طی سالیان گذشته مروج رسوم کج نهاد و بدنهاد رقابت های سیاسی با طعم تلخ بداخلاقی بوده اند خالی بگذارد و بشود شبیه آنچه که در اسفند ۹۴ رخ داد میخ آخر بر تابوت اقتصاد و صنعت و فرهنگ و اخلاق بر تابوت کهگیلویه بزرگ خواهند زد.
و من الله توفیق
شانزدهم مهرماه یک هزار و سیصد و نود و هشت

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
Mohsen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
واقعا حرف زدن از داشتن اب و برق و گاز توهین به شعور مردم نیست، خجالت نمیکشید این حرفها رو میزنید
شیخ جهاندیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۹
خدایش موحد بیاد چیکار کنه چندین دوره آمد بهش هک رای دادیم امتحانشو پس داد خواهش میکنم بگو حاج آقا دیگه بزار نفس بکشیم فقط حاشیه و بدبختی چیزی ندیدیم ..
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار