در شورای آموزش و پرورش مطرح شد:
جمالی : در رابطه با چنین مدیرانی باید تجدید نظر شود. مدیری که در جلسه حاضر می‌شود اگر نسبت به مصوبه معترض است باید آن را اعلام کند نه اینکه مصوبه را امضا ولی اجرا نکند. نتیجه این نشست را به استاندار اعلام می‌‌کنم که این تیپ مدیران نمی‌تواند استان را مدیریت کنند.
کد خبر: ۷۹۰۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹ 21 October 2019
تابناک کهگیلویه و بویراحمد ،بالغ بر ۱۰۰ دانش‌آموز که  اکثرا از مناطق محروم و دورافتاده کهگیلویه و بویراحمد هستند در دو رشته گیاهان دارویی و ماهیان سردآبی در هنرستان کشاورزی تحصیل می‌کنند اما تنها هنرستان کهگیلویه و بویراحمد با مشکل فضای فیزیکی مواجه است.
مسوولان کهگیلویه و بویراحمد در تمام جلسات و برنامه‌ها هنرستان کشاورزی را مهم و حیاتی می‌دانند اما هیچ کسی برای رفع این مشکل تلاش و همتی ندارد.
حتی دستور استاندار مبنی بر رفع مشکل فضای فیزیکی هنرستان و جابه‌جایی سازمان نظام مهندسی بر زمین ماند و با گذشت یک ماه از سال تحصیلی جدید هنوز که هنوز است همتی برای حل فضای فیزیکی هنرستان نشده است.
انتقاد معاون سیاسی از سهل انگاری در اجرای یک مصوبه / مدیران کم کاری که به استاندار معرفی خواهند شد!

امروز برای دومین بار موضوع فضای آموزشی  تنها هنرستان کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد در شورای آموزش و پرورش استان مطرح شد و احد جمالی که ریاست جلسه را به عهده داشت گفت: متاسفم برای مدیرانی که در شورای آموزش و پرورشی که به ریاست استاندار به عنوان نماینده دولت برگزار می‌شود مصوبه را امضا اما در اجرایی کردن آن کوتاهی می‌کنند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در رابطه با چنین مدیرانی باید تجدید نظر شود. مدیری که در جلسه حاضر می‌شود اگر نسبت به مصوبه معترض است باید آن را اعلام کند نه اینکه مصوبه را امضا ولی اجرا نکند. نتیجه این نشست را به استاندار اعلام می‌‌کنم که این تیپ مدیران نمی‌تواند استان را مدیریت کنند.
وی به ظرفیت استان یک درصدی کهگیلویه و بویراحمد در حوزه آب، جنگل و منابع طبیعی اشاره کرد و یادآور شد: ۷۵ درصد استان جنگل است و آن تعدادی که جنگل نیست زمین مستعد کشاورزی برای مردمی است که از این راه ارتزاق می‌کنند.
این مسوول عنوان کرد: در استان فارس هنرستان‌های زیاد کشاورزی وجود دارد و پیشرفت خوبی هم حاصل شده اما نبود این هنرستان در استانی مانند کهگیلویه و بویراحمد یک خلاء بزرگ است.
انتقاد معاون سیاسی از سهل انگاری در اجرای یک مصوبه / مدیران کم کاری که به استاندار معرفی خواهند شد!

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز با تشریح چگونگی تاسیس هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک حسینی گفت: جلسات متعددی از سال گذشته تا کنون جهت حل مشکل فضای فیزیکی این هنرستان تشکیل شد که هیچگونه ثمری در پی نداشت و مجبور شدیم این مشکل را در شورای آموزش وپرورش استان که به ریاست استاندار برگزار می شود مطرح کنیم.
هادی زارع پور گفت: دستور 72 ساعته استاندار در جلسه قبل از مهرماه شورای آموزش وپرورش استان برای حل این مشکل مطرح که بلافاصله جلسه در محل این هنرستان با حضور فرماندار بویراحمد و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مرکز تحقیقات تشکیل که در این جلسه مصوب شد که  سازمان جهاد کشاورزی استان سازمان نظام مهندسی  را به مکان دیگری منتقل کندکه متاسفانه هنوز عملیاتی نشده است.
وی مشترک بودن فضای آموزشی و اداری را کاری سخت و بستر ساز هر حادثه ای دانست وگفت: تعدد مراجعات مردمی به این سازمان باعث شده دانش آموزان در زنگ تفریح و زنگ ورزش با مشکلات زیادی مواجه شوند که لازم است فضای این هنرستان مستقل شود.
انتقاد معاون سیاسی از سهل انگاری در اجرای یک مصوبه / مدیران کم کاری که به استاندار معرفی خواهند شد!

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جلسه گفت: هنرستان کشاورزی حضرت آیت الله ملک حسینی پذیرای دانش آموزان مناطق محروم و روستا زاده به صورت شبانه روزی است که با توجه به پتانسیلهای استان برای تربیت نیروی انسانی در این بخش تاسیس شده است.
کاووس کشاورز با اشاره به اینکه بخشی از فضای مرکز تحقیقات به مهمان سرا تبدیل شده و بخشی دیگر به مرکز آموزش و پژوهش اختصاص داردگفت: نظام مهندسی کشاورزی ارباب رجوع فراوان دارد و با توجه به آرامش لازم جهت کار آموزشی وتحقیقاتی و کمبود فضا امکان مستقر شدن سازمان نظام مهندسی کشاورزی وجود ندارد ضمن اینکه اگر فضا بود سال گذشته بدون هیچ جلسه ای در اختیار آنان قرار می گرفت.
انتقاد معاون سیاسی از سهل انگاری در اجرای یک مصوبه / مدیران کم کاری که به استاندار معرفی خواهند شد!

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان تاسیس هنرستان کشاورزی را دراستان یک ضرورت دانست وگفت: این هنرستان در دو رشته کشت گیاهان دارویی و پرورش ماهیان سردآبی در سال تحصیلی 97-96راه اندازی شد که هم اکنون قریب به 120 دانش آموز در این هنرستان مشغول تحصیل هستند.
ایوب رضایی جابجایی سازمان نظام مهندسی کشاورزی را برای توسعه این هنرستان یک ضرورت دانست و از معاون سیاسی استاندار و فرماندار بویراحمد خواست جهاد کشاورزی این سازمان را در مکانی بیرون از مرکز تحقیقات جابجا کند.
فرماندار بویراحمد در این جلسه خطاب به نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: سازمان جهادکشاورزی حداکثر تا شنبه آینده سازمان نظام مهندسی را جابجا کند یا درجهاد شهرستان مستقر شود ویا با توجه به صنفی بودن نظام مهندسی کشاورزی مکان مناسبی را برای آنان اجاره کنند.
شاهرخ کناری از تماس دو هفته پیش با مهندس تاج الدینی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان برای جابجایی نظام مهندسی کشاورزی و قول مساعد جهت انجام آن خبر داد وگفت افزود : مدیران برای انجام کار دولت نباید تعلل کنند ودر این زمینه جدیت لازم را داشته باشند.
انتقاد معاون سیاسی از سهل انگاری در اجرای یک مصوبه / مدیران کم کاری که به استاندار معرفی خواهند شد!

باقرزاده معاون پشتیبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جلسه از قول مساعد رئیس این سازمان برای جابحایی نظام مهندسی کشاورزی به فضای فعلی جهاد کشاورزی شهرستان بویراحمد خبر داد وگفت: خداکثر تا هفته آینده این جابجایی صورت می گیرد.
در پایان جلسه معاون سیاسی استاندار از حل این مشکل  خبر داد وگفت: این موضوع با جدیت پیگیری می شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار