نیروهای معترض با مسدود کردن درب ورودی بیمارستان مانع از عبور و مرور افراد به بیمارستان شدند و حتی کار بجایی رسید که پای فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد ، موسوی معاون دادستان و تعدادی از نیرهای امنیتی جهت ایجاد آرامش به دانشگاه باز شد.
کد خبر: ۷۹۰۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۲ 23 October 2019

تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، بیش از یک سال است که ماجرای بکارگیری برخی نیروهای شرکتی در مراکز درمانی استان وارد مراحل پر تنش و در برزخ ماندن یا اخراج قرار گرفته است و حتی برخی اعتقاد دارند یکی از مهمترین دلایل کنار رفتن یا کنار گذاشتن دکتر ایلامی همین موضوع بوده است . اما روز گذشته خبری منتشر شد که هر چند تلاش شده بود در تنظیم آن کمی از اصل موضوع و تبعات آن بکاهد اما در یک جمله مضمون خبر اخراج این نیروها بود! که این خبر از عصر روز گذشته با واکنش هایی همراه بود.
در پی انتشار خبر تعیین تکلیف نیروهای شرکتی ۳ مرکز درمانی استان تعداد کثیری از نیروهای بلاتکلیف بیمارستان شهید جلیل یاسوج در اعتراض به تصمیم دانشگاه علوم پزشکی استان جلوی این مرکز درمانی تجمع کردند.
نیروهای معترض با مسدود کردن درب ورودی بیمارستان مانع از عبور و مرور افراد به بیمارستان شدند و حتی کار بجایی رسید که پای فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد ، موسوی معاون دادستان و تعدادی از نیرهای امنیتی جهت ایجاد آرامش به دانشگاه باز شد.
سعید جاودان سیرت سرپرست بیمارستان بهمراه بهروزی مدیر داخلی این مرکز درمانی در جمع معترضین حضور پیدا کردند که جاودان سیرت ضمن دعوت معترضین به آرامش از قول یزدان پناه به معترضین وعده داد که حق و حقوق آنان پرداخت خواهد شد اما مهمترین خواسته معترضین ادامه اشتغال بود .
فصلی نو در این خصوص نوشت : تجمع کنندگان اعتقاد دارند که در حق آنها اجحاف شده است و عمده دلیل اخراج آنها مسائل سیاسی بوده است یکی از معترضین گفت : تمامی بار اخراج نیروها بر دوش سازمان بازرسی افتاده است اما اگر واقعا سازمان بازرسی دنبال احقاق حق است چرا به جذب نیرو در دیگر دستگاهها واکنش نشان نمی دهد چرا فقط بیمارستان شهید جلیل سیبل شده است .
وی در ادامه گفت : بیش از یکسال است که در این بیمارستان مشغول بکار هستم تمامی فرصت های شغلی که برایم وجود داشت از دستم رفت اگر واقعا نمی خواستند همان زمان اعلام می کردند .
بانوی مسنی که در جمع معترضین بود گفت : دختر من ۱۵ ماه در این بیمارستان زحمت کشیده است الان اعلام می کنم حقوق این ۱۵ ماه را نمی خواهد اما بگذارید بکار خود ادامه دهد .
جوانی که ادعا می کرد نماینده معترضین است خطاب به موسوی معاون دادستان گفت : اگر دانشگاه تصمیم به اخراج نیروها داشته است چرا نیروهای شرکتی که در ستاد دانشگاه مشغول بکار هستند بکار خود ادامه می دهند اما ما باید اخراج شویم اگر مسئولین دانشگاه دنبال عدالت هستند می بایست با همه نیروها به یک شکل برخورد شود .
یک خانم خطاب به معترضین گفت : یکی از آشناههای من در بیمارستان بی بی حکیمه وضعیت مشابه ما دارد الان تماس گرفتم گفت مسئولین بیمارستان گفتند اشتغال شما مشکلی ندارد از قرار معلوم همه این بازی ها برای نیروهای بیمارستان جلیل بوده است .
فرزند یکی از نیروهای بلاتکلیف گفت : ما یک خانواده ۹ نفره هستیم و پدر من در دهدشت کارگری می کرد با وعده مدیران دانشگاه به یاسوج آمدیم و خانه خودمان را ۲۰ میلیون تومان رهن دادیم الان از آن مبلغ فقط ۵ میلیون باقی مانده است در حالیکه عمده غذای خانواده ما طی این یکسال در یاسوج نان و ماست و پیاز بوده است ما از آنجا رانده و از اینجا مانده شده ایم .
وی اضافه کرد: اگر پدر من غیر قانونی آمده بود سرکار همان زمان اعلام می کردند تا از دهدشت آواره یاسوج نشویم اگر با کسی تسویه حساب دارند چرا ما باید قر بانی شویم اگر بحث عدالت است بیایید تا من بشارم چند برابر این نیروها در همین دانشگاه علوم پزشکی غیر قانونی جذب شده اند .
یکی از معترضین گفت ؛ از یک سال و ۳ ماه قبل بنا به ضرورت بیمارستان مشغول بکار شدم و بنا به قول و قرارهای داده شده و تکیه بر این شغل ازدواج کردم .
وی گفت : تا کنون یک ریال دریافتی نداشته ام عید امسال بنا به عدم توانایی مالی نتوانستم کرایه خانه دهم مجبور شدم به خانه پدری نقل و مکان کنم و الان هم زنم به خانه پدرش رفته است و تقاضای طلاق کرد .
در همین حال با دکتر یزدان پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تماس گرفتیم تا از آخرین وضعیت نیروها با خبر شویم که یزدان پناه گفت : حکم اخراج نیروها از مردادماه امسال صادر شده بود که طی این مدت تلاش کردیم با رایزنی مانع از اخراج آنان شویم .
یزدان پناه اضافه کرد : آخرین مهلت برای اخراج نیروها پایان مهرماه بود که تلاش ما به نتیجه نرسید اما حق و حقوق این نیروها با تایید بیمارستان بزودی بحساب بیمارستان واریز خواهد شد تا پرداخت شود و در آزمون تلاش خواهیم کرد به آنان کمک شوند چرا که ما بیشتر از همه ناراحت هستیم .
وی در ادامه به نیروهای دو بیمارستان دیگر اشاره کرد . گفت : بیمارستان باشت هنوز جذب نکرده است و بیمارستان بی بی حکیمه ۴ نیرو جذب کرده است .
بر اساس این گزارش معترضین ضمن تجمع جلوی درب ورودی بیمارستان اعلام کردند تا زمینه احقاق حق آنان فراهم نشود به اعتراض خود ادامه خواهند داد .
لازم به توضیح است با دامنه دار شدن این اعتراضات ، سایت فصلی نو مدعی شد که از منابع موثق شنیده است که در این خصوص جلسه شورای تامین تشکیل شده است .
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
بویر احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
جوابگوی اینها باید نمایندگانی باشند که برای حفظ صندلی و رای حق تعداد زیادی مستحق را پایمال کردند و به ناحق به شما دادن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
نام گداری این بیمارستان هم براساس ضابطه نبود چه برسه به استخدام کارکنانش ..ابتد ا به نام بزرگمهر که یک چهره ملی بود نام گذاری شد بعد دعوای دو طایفه بر سر افتخار نام بیمارستان به نام خود .و کسان خود که نهایتان دونامی ازاب درامد حالا خواهی دید که کل نیروهای معترض مشغول کار خواهند شد اینا صاحب دار هستند دیگران که بیندانها نیستند بی صاحب
خشت اول که نهد معمار کج ....تا ثریا میرود دیوار کج .
ناظمین و@ناظرین چی کار هستند چرا به وظیفه خوددعمل نکردند و@نی کنند محض اطلاع بیشتر این نیرو ها را خود ناظرین هستند از جمله نمایندگان مجلس که وظیفه اصلیشان نظارت بر عملکردها ی حوزه استحفاطی خود است ..خدایا مگر خودت به فریاد بی صاحبان برسی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار