نگین تاجی : مهمترین موضوع مطرح شده در جلسه استانداری ، بحث تخلفات شهردار یاسوج بود که از نظر ما اینگونه به نظر می رسد که آقای مقدم توانسته است از اختلافات موجود در شورای شهر برای انجام تخلفات سوء استفاده کند.
کد خبر: ۷۹۲۰۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵ 28 October 2019
شاید یکی از پر اختلاف ترین شوراهای شهرهای استان مربوط به شهر یاسوج باشد به گونه ای که این اختلافات تاثیرات بسیار منفی بر عملکرد آن داشته است و تا حدودی شهردار یاسوج هم در سایه این اختلافات ، خود را چندان پاسخگو نمی بیند و همین عاملی برای انجام برخی تخلفات شده است چیزی که هیئت رئیسه شورای شهر یاسوج بر آن تاکید دارد .
دو دستگی در شورای شهر یاسوج پس از انتخاب هیئت رئیسه که اتفاقا به گروه اقلیت شورا رسید! باعث شده است که عملا بسیاری از امور شورا معلق بماند! در یکی از نشست های اخیر این اختلافات بسیار پررنگ بود و تقریبا در همه موضوعات مطرح شده ، اختلافات به یک مانع اساسی برای رسیدن به توافقی منطقی تبدیل شد. بحث کمیسیون ها ، سخنگوی شورا و برخی موضوعات دیگر وجود داشت و دارد که تنش ها و اختلافات اعضا را به حد اعلا رسانده است.
در یکی از این نشست ها مباحثی در خصوص تخلفات و ضعف شهردار یاسوج مطرح شد که به نظر می رسید این انتقادات لابه لای اختلافات اعضا گم شده است اما با باز شدن پای استانداری به موضوع تخلفات شهردار یاسوج ، اکنون به نظر می رسد ، در صورت تفکیک موضوع اختلافات اعضای شورا با بحث رسیدگی به موضوعات حیاتی ، احتمال استیضاح یا برخورد با شهردار وارد فاز عملیاتی شود.
دو روز پیش جلسه ای در استانداری کهگیلویه و بویراحمد با حضور برخی اعضای شورای شهر ، شهردار یاسوج ، معاونین استاندار و به ریاست احد جمالی معاون سیاسی استاندار با عنوان "جلسه هم اندیشی اعضا هیئت تخلفات اداری، استانداری و اعضای شورای شهر در خصوص تخلفات شهردار یاسوج و حل اختلافات اعضای شورای شهر" برگزار شد .
تحقیقات مستقل استانداری در مورد تخلفات شهردار یاسوح / مقدم استیضاح می شود؟
 
دبیر و عضو شورای شهر یاسوج در خصوص این جلسه به تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، گفت : متاسفانه اختلافات اعضای شورا به اندازه ای زیاد شده است که یک دو دستگی کامل در شورا مشهود است که همین دو دستگی باعث شده است دو گروه اقلیت و اکثریت بوجود آید.
فرشاد نگین تاجی افزود : در مورد مطرح شدن اختلاف اعضا در جلسه استانداری ، مواردی مطرح شد اما نکته مهم این است که متاسفانه این اختلافات شورا باعث شده است که برخی از موضوعات مهم و برخی کارکردهای اساسی شورا در بحث نظارت و یا برنامه ریزی چندان موفق عمل نکند.
نگین تاجی ادامه داد : مهمترین موضوع مطرح شده در جلسه استانداری ، بحث تخلفات شهردار یاسوج بود که از نظر ما اینگونه به نظر می رسد که آقای مقدم توانسته است از اختلافات موجود در شورای شهر برای انجام تخلفات سوء استفاده کند.
 دبیر شورای شهر یاسوج گفت : مصادیق تخلفات شهردار یاسوج زیاد است که بسیاری از این تخلفات در نشست استانداری مطرح شد .
نگین تاجی افزود : به عنوان مثال یکی از تخلفات شهردار یاسوج در خصوص محل استفاده قیرهای رایگان است که تخلف کاملا مشهود است و شهردار این قیرها را در جایی غیر از آنچه که محل قانونی بوده است مصرف کرده است ! یعنی به نوعی هر کجا که خود تشخیص داده ، استفاده کرده است!
وی ادامه داد : یکی دیگر از تخلفات مربوط به مسائل مالی و بودجه ای شهرداری است . طبق بودجه تصویبی شهردار یاسوج باید 60 درصد این بودجه را صرف امور عمرانی می کرد اما وی 100 درصد بودجه را صرف هزینه های جاری و حقوق کرده است!
نگین تاجی گفت : موارد تخلفی شهردار در حضور معاون سیاسی و دیگر اعضای جلسه مطرح شد که هر چند مقدم برخی دفاعیات را از خود انجام داد اما به نظر نمی رسید کسی از این پاسخ ها قانع شده باشد . لذا از طرف معاون سیاسی استاندار مطرح شد که مسئولین مرتبط در استانداری خود تحقیقات مستقلی را در خصوص تخلفات شهردار آغاز خواهند کرد.
نگین تاجی گفت : مطمئنا اختلافات اعضای شورا تا حدودی می تواند طبیعی باشد اما ما انتظار داریم در موضوعات مهم و حساس مانند تخلفات شهردار یا موضوعاتی که به منافع عمومی و توسعه زیر ساخت ها مربوط می شود ، اختلافات غیر مرتبط با موضوع در تصمیم گیری ها دخالت داده نشوند .
دبیر شورای شهر یاسوج در پایان اظهار داشت : جزئیات تخلفات شهرداری یاسوج را با رسانه ها در میان خواهم گذاشت.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۰
مقدم دست اندازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
اتفاقا اقای مقدم خیلی کار کرد ماندگار ترین اقدامش ساخت هر چه دست انداز غیر استاندارد در خیابانهای شهر یاسوج می باشد که باعث نابودی جلوبندی ماشین ها شده فقط فکر کنم نان خوبی برای جلو بندها پخته
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
جناب نگین تاجی چون مقدم بهت باج نداده از در نامردی وارد شدی
همه ما تو رو می شناسیم شهردار دست پاک رو هم میشناسیم
متاسفانه هیچ کاری برای توسعه شهر انجام ندادی
دیگه رنگ شورا رو نمی بینی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
دکتر نگین تاجی تا دو ماه پیش طرفدار شهردار بود به امید کسب غنائم حال که ایشان افتادن در اقلیت به فکر شهر افتادند
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
سلام
اتفاقاً آقای مقدم یکی از شهرداران موفق و فعال می باشد که باید مورد حمایت بیشتر قرار گیرد
مقدم ناتوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
با حضور مقدم،شهر نابود شده،.چه کار مهمی مقدم انجام داده؟!طوری شده که شهردار داشتن یا نداشتن با حضور مقدم ،فرقی نداره!!باید سریعتر استیضاح شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
فرشاد نگین تاجی چرا این حرفا رو تا یه مدت پیش نمیزدی ، تا وقتی که مقدم رفیقت بود که متخصصترین شهردار بود اما حالا که دستت کوتاه شده داری فتنه گری میکنی . دیگه هیچ راهی برات نمونده بود بجز اینکه دست بدامن این کارا بشی .
اگه خدا و پیغمبری بود و قانونی وجود داشت شخص جنابعالی اصلا نباید عضو شورا بودی و تأیید صلاحیت شما خودش بزرگترین تخلف انتخاباتی بوده.
ناشناس
|
Norway
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
انصاف داشته باشید حق نگین تاجی هست که بر کار شهردار نظارت کنه
ایشون حتما سند تخلفات را داره خوب بزارید اگه سند داره رو کنه چرا گتره ای حرف می زنید
نهضت آسفالت
خخخخخخ
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
وقتی روزانه دهها نیروبه بدنه شهرداری تزریق شود،بایدهم بودجه های عمرانی صرف پرداخت حقوق شود،استاندار اگرراست میگوید جلوی ورود این همه نیرورا بگیرد که منشاء ان شورای محترم شهراست
بی غرض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
آقای نگین تاجی توهم مثل برادرنماینده ات معامله گرهستی. چون آقای مقدم بتون باج نمیده و تسلیم معامله های سیاسی تون نمیشه داری تخریب میکنید. فقط بدان کارتون تمامه وخدا بامقدم است وگرنه تو چه اشخاصی هستی. مقدم پاک ترین و کارآمدترین شهرداراست و بس‌
ناشناس
|
Norway
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
بی غرض واقعا بی غرضی؟
نگین تاجی را که معامله گر کردی ! برادرش را هم که بهش توهین کردی! کارشون هم که می گی تمومه !
مقدم هم که پاکترینه !
به این میگن نظر بی غرض!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار