کد خبر: ۷۹۳۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰ 03 November 2019
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: مسئولان زمینه فعالیت و جذب بانوان طلبه در دستگاهای اجرایی را فراهم کنند.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، عبدالکریم بهجت پور مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور، در جلسه هم اندیشی با طلاب، دانش آموختگان و مدیران حوزه علمیه خواهران این استان با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران در ۲۸ استان فعال و دارای بیش از ۵۰۰ مدرسه آموزشی در کشور است گفت: دانش آموختگان حوزه علمیه در سه مقطع سطح دو کارشناسی سطح ۳ کارشناسی ارشد و سطح ۴ دکتری تحصیل می‌کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد پنج حوزه علمیه خواهران در سطح کارشناسی و یک مرکز کارشناسی ارشد با ۶۰۰ طلبه تحصیل می‌کنند.
 
او بیان اینکه از ابتدای فعالیت حوزه‌های علمیه خواهران تاکنون ۵۷ هزار طلبه فارغ التحصیل شده است گفت: طلبه‌هایی که در سطح دو مشغول به تحصیل بودند تاکنون ۵۰ هزار پایان نامه ارائه داده اند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور بیان کرد: حوزه علمیه خواهران  به عنوان یکی از مجموعه‌های آموزشی و پژوهشی مطرح تاکنون توانسته با حضور در جشنواره ها، ارائه مقاله‌ها و برنامه‌های اثر بخش در کشور نقش آفرینی کنند.
 
مدیر حوزه علمی خواهران کشور از راه اندازی مرکز مشاوره پژوهشی در شهر قم خبرداد و گفت: این مرکز برای تحقق ایده‌های پژوهشی طلاب در کشور راه اندازی شده است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت پور افزود: طلبه‌ها می‌توانند برای پایان نامه ها، رساله دکتری یا حتی مقالات علمی پژوهشی از مشاوره‌های تلفنی و حضوری همراه با امکانات اسکان در قم از مرکز مشاوره بهره ببرند.
 
او بیان کرد: امکان استفاده از "نرم افزار‌های جامع نور" برای ۱۰۶ هزار نفر از طلبه‌های در حال تحصیل و فارغ التحصیلان فراهم شده است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت پور با بیان اینکه اپلیکیشنی از طریق موبایل در اختیار طلبه‌ها قرار گرفته تا با کتابخانه‌های مهم ارتباط برقرار کنند گفت: این کار باعث می‌شود تا طلبه‌هایی که در نقاط کمتر برخوردار هستند  به کتاب‌ها و منابع مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.
 
او از راه اندازی مرکز پژوهشی در  ۸ استان خبرداد و بیان کرد: این مراکز با هدف انجام فعالیت‌های پژوهشی در حوزه‌های مختلف اجتماعی و دینی به شکل ان جی او فعالیت می‌کنند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت پور با اشاره به نقش طلاب در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: طلاب خواهر ما باید نقش کنشگران اجتماعی را ایفا کنند.
 
او گفت: با داشتن مرکز دانش آموختگان تلاش می‌شود ظرفیت‌های لازم حوزه را به سازمان تبلیغات اسلامی، بهزیستی، کمیته امداد، نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش معرفی کند.
 
حجت الاسلام و المسلمین بهجت پور از فعالیت و جذب ۷ هزار طلبه خواهر در مدارس کشور خبرداد و اضافه کرد: امیدواریم دستگاه‌های اجرایی نیز از ظرفیت خانم‌های طلبه نیز بهره ببرند.
 
او با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد از فرصت‌هایی که برای سایر استان‌ها فراهم بوده تا حدودی محروم مانده و این فرصت‌ها به تاخیر افتاده است ادامه داد: در این سفر تلاش می‌شود ظزفیت‌های اسن استان شناسایی و کمبود‌ها رفع شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین بهجت پوراضافه کرد: باید زیر ساخت‌های توسعه حوزه‌های علمیه در سایر نقاط این استان به خصوص مناطق دور افتاده فراهم شود.
 
او گفت: در این سفر مصوب شد ۲۰ واحد از ۱۹۰ واحد درسی طلاب کهگیلویه وبویراحمدی مطابق با نیاز‌های منطقه معرفی و به طلاب ارائه شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار