کد خبر: ۷۹۶۵۰۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۶ 12 November 2019
مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت:‌در 20 درصد مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد طرح یاریگران زندگی اجرا می‌شود.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، هادی زارع پور اظهار کرد: در 20 درصد مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد طرح یاریگران زندگی اجرا می‌شود.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح یاریگران زندگی در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سیاست‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر به منظور ظرفیت‌سازی برای رشد و توسعه برنامه‌ها و خدمات پیشگیرانه در مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد و با هدف افزایش کارایی و اثر‌بخشی فعالیت‌های پیشگیرانه تشکیل شد.
 زارع‌پور با بیان اجرای نقشه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی از جمله مواد مخدر یادآور شد: در جهت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی 33برنامه برای هفته مبارزه با آسیب ها طراحی وبه مرحله اجرا در می‌آید.
وی گفت: کانون یاریگران زندگی با مشارکت وزارت آموزش و پرورش –استانداری و ستاد مبارزه با مواد مخدر وبا همکاری تشکل های دانش آموزان از سال تحصیلی 99-98در20درصد مدارس استان تشکیل می‌شود.
زارع پور تصریح کرد: هم افزایی ظرفیت‌های مدارس استان، بویژه تشکل‌های دانش آموزی-ترویج نهضت فرهنگی واجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی-گسترش پوشش برنامه‌های پیشگیرانه با تمرکز اقدامات بر پیشگیری اولیه از اعتیاد از اهداف طرح یاریگران زندگی می‌باشد.
دبیر کمیته فرهنگی ستاد مبارزه با آسیب ها‌ی اجتماعی هم گفت: تلاش می‌کنیم برنامه‌های هفته پیشگیری از آسیب‌ها با رویکرد نوگرایانه و خلاقانه باشد.
رضایی با بیان اینکه در حوزه مقابله با اعتیاد اقدامات بسیار خوبی انجام شده افزود: دو اولویت کوتاه مدت و دراز مدت برای مقابله با آسیب های اجتماعی بخصوص مواد مخدر در استان طراحی کرده ایم که جزئیات آن را در برنامه های پیش رو از طریق صدا و سیما بیان خواهیم کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار