کد خبر: ۸۰۱۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵ 30 November 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، چندی پیش غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در یک نشست با مردم در روستای آرو گفته بود ؛ من فرزند ( کل ظفر ) مباشر خان هستم که از آن به عنوان به رخ کشیدن سابقه اعبیر شد و البته مورد انتقاداتی هم قرار گرفت. اخیرا نوه منصور خان باشتی به این سخنان تاجگردون واکنش تندی نشان داد و در یادداشتی نوشته است : شما هر وقت در پاسخ گویی به مطالبات بر حق مردم شریف و نجیب منطقه کم می آورید از گذشته و خانواده‌ی ما مایه می‌گذارید و گروهی هم دانسته یا ندانسته تحت تأثیر احساسات خود قرار می‌گیرند و مغرضانه یا بی غرض نسبت به ما بی حرمتی می‌کنند.
 
بیشتر بخوانید
 • تنش ها بین خوانین و مباشرین با نیروهای انقلابی بالا گرفت!
 • جدال شورای نگهبان و فرزند مباشر خان!
  بنابر این گزارش، دکتر شاپور باشتی در یادداشتی خطاب به تاجگردون نوشته است؛
   
  بسم الله الرحمن الرحیم
  آقای غلامرضا تاجگردون!
  تلک الایام نداولها بین الناس…
  این روزگار است که ما آ ن را میان مردم دست به دست می‌گردانیم….. (قرآن حکیم)
  پیش از هر سخنی میلاد مسعود و فر خنده‌ی پیامبر مهربانی و رسول رحمت حضرت ختمی مرتبت (ص) و فرزند دانشمندش صادق آل محمد را به دوستداران مخلص و پیروان راستین آ ن بزرگان تبریک می گویم و از خداوند بزرگ می‌خواهم که به پاس آن ارواح مقدس ما را مشمول رحمت بی کران خویش قرار دهد.
  اما بعد، از پیشگاه مولای متقیان و سردار شهید ایشان مالک اشتر شرمنده‌ام که ناگزیرم اعتراض خویش را با یاد و کلام آنان آ غاز کنم.
  مولای متقیان در فرازی شگفت از عهدنامه‌ی مالک اشترخطاب به ایشان می‌فرمایند:
  ای مالک اشتر….!
  هر گاه به نام فرماندار مصر در خویشتن ابهتی احساس کردی یا خیال برت داشت (و پنداشتی کسی شده‌ای)، به عظمت سلطنت خدا فکر کن و قدرت او را در نظر بیاور که می‌تواند تو را چنان در هم بپیچد که فکرش را هم نمی‌کردی…!
  عظمت کلام از گوینده و مخاطبش کاملاً آ شکار است و در جایگاهی این چنین، تکلیف دیگران مشخص است.
  آقای تاجگردون!
  چهل سال از تاریخ پر فراز و نشیب منطقه و ایران پس از انقلاب اسلامی می‌گذرد.
  و روزگار همچنان طبق سنت الهی در حال دست به دست شدن است تا آنان که مایه‌ای از نجابت و خردمندی دارند از تداول و دگرگونی‌های روزگار درس عبرت بگیرند پیش از آن که خود مایه‌ی عبرت آیندگان شوند. اگرچه فرصت طلبان و نان به نرخ روز خوران همواره میراث پدر اجدادی خود را پاس می‌دارند که وسط بند قدرت خود را آویزان کنند تا باد از هر سویی که آمد از فیضی محروم نشوند!
  از نظر جامعه‌شناسی سیاسی، انقلاب به معنای عام، در ذات خود پدیده‌ای است که بسیاری از بنیادها را ویران می‌کند تا شالوده‌های تازه‌ای بر جای آن بنا نهد.
  والبته این پدیده‌ی علمی، خاص یک کشور نیست.
  در انقلاب اسلامی هم کسانی که در قدرت بودند مشمول این قانون شدند که خانواده‌ی ما هم از این جمله است.
  اما روی سخنم با شماست که سال‌هاست با افتخار، مباشرزادگی خود را دستاویزی قرار داده‌اید تا با رجوع به گذشته‌ی ظاهراً درخشان گذشتگانتان اهمیت و بزرگی و اربابی خود را به خلق الله گوشزد کنید.
  در حالی که سال‌هاست که این داستان برای اهلش هم تمام شده است تا چه رسد به نا اهلانش!
  شما هر وقت در پاسخ گویی به مطالبات بر حق مردم شریف و نجیب منطقه کم می آورید از گذشته و خانواده‌ی ما مایه می‌گذارید و گروهی هم دانسته یا ندانسته تحت تأثیر احساسات خود قرار می‌گیرند و مغرضانه یا بی غرض نسبت به ما بی حرمتی می‌کنند.
  ما به مردم انقلابی و آرمان‌های آنان احترام می‌گذاریم و اساساً خود را جدای از آنان نمی‌دانیم اما معتقدیم که شما آگاهانه بازگشت به گذشته را دستاویزی قرار داده‌اید که زمینه‌ی ایجاد تنش و اختلاف میان مردم منطقه را فراهم کنید تا از این آب گل آلود ماهی منظور خود را که چیزی جز قدرت طلبی به هر قیمت و با توسل به هر ابزاری است صید کنید.
  لذا این جانب به نمایندگی از طرف خانواده‌ی بزرگ باشتی و بستگان آنان در ایل‌های بزرگ باوی و بویراحمد و قشقایی و دیگر بزرگان، به شما تذکر می‌دهم که بیش از این بر طبل تو خالی مباشر زادگی خود نکوبید، موجب بی حرمتی به دیگران و اسباب زحمت مردم و ایجاد اختلاف و دشمنی در منطقه نشوید.
  والسلام علی من اتبع الهدی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار