کد خبر: ۸۰۱۴۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱ 30 November 2019
رییس دفتر شورای نگهبان کهگیلویه وبویراحمد خبرداد: فرآیند اجرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شواری اسلامی همزمان با سراسر کشور در حوزه‌های انتخابیه کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، رییس دفتر شورای نگهبان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه جلسات متعددی بین هیات‌های نظارت و مجموعه اجرایی انتخابات برگزار شده است گفت: ازفردا دهم آذر نام نویسی نامزد‌های یازدهمین مجلس شورای اسلامی در فرمانداری‌های مرکز حوزه انتخابیه و یا در وزارت کشور با حضور نمایندگان هیئت نظارت آغاز می‌شود که تا تا شانزدهم آذر ماه جاری ادامه دارد.
حجت الاسلام خرم روز افزود: یکی از بخش‌های مورد نیاز برای آغاز نام نویسی از داوطلبان تشکیل هیئت‌های اجرایی و نظارت است که اعضای آن پیشتر از سوی هیئت مرکزی شورای نگهبان انتخاب شده اند.
خرم روز با اشاره به اینکه با اصلاح قانون انتخابات در این دوره دادستان، رئیس ثبت احوال و فرماندار اعضای اداری و حقوقی هیئت اجرایی هستند اضافه کرد: فرمانداری‌ها باید ۳۰ نفر از معتمدان منطقه خود را برای تشکیل هیئت اجرایی به هیئت‌های نظارت معرفی کنند که بر اساس قانون ۸ نفر اعضای هیات‌های اجرایی از بین آن‌ها انتخاب می‌شوند.
او در خصوص شرایط معتمدان نیز گفت: معتمدان باید از گروه‌ها مختلف از جمله روحانیان انتخاب شوند که بومی منطقه بوده یا ۳ سال سابقه سکونت در آن منطقه را داشته باشند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار