کد خبر: ۸۰۲۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۳ 02 December 2019
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: در این دوره از انتخابات اصلاح طلبان واقعی دنبال این هستند که بر گزینه دارای شاخص‌های اصلاح طلبی اجماع نمایند و رأی اجباری نمی‌دهند.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، قوام فرزوان در ستاد انتخابات شهرستان بویراحمد و در همراهی با اردوان ایزدپناه در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با اعلام حضورش در انتخابات گفت: از قبل اعلام کرده بودم و حتی بیانیه دادم که شخصاً تمایلی به حضور در انتخابات ندارم مگر آنکه ضرورتی باشد.
در مورد ضرورت هم توضیح داده‌ام که اگر فردی بیاید که از توانمندی و استواری و روش و منش نمایندگی، وفاداری به حقوق موکلینش را داشته باشد، ثبت نام نخواهم کرد. چون هیچ کسی که این مشخصه‌ها را داشته باشد حضور نیافت کمی احساس کردم باید حضور بیابم. ولی پس از اینکه آقای ایزدپناه برای کاندیداتوری راضی و اقناع شد دیگر ضروری نبود که حضور بیابم. اعتقادم این بود که اگر کناربروم بهتر می‌توانم به این روند کمک کنم و نقش فعال‌تری داشته باشم.
فروزان در رابطه با اینکه «در میان اصلاح طلبان در حال حاضر گزینه‌های زیادی برای ثبت نام در انتخابات وجود دارد» گفت: قطعاً دیدگاه دوستان این است که اصلاح طلبان با محوریت آقای موسوی به اجماع برسد.
توصیه من این است که شاخصه اصلاح طلبی شاخصه مهم است و کاندیدایی باید وارد صحنه شود که با تطمیع و تهیدید از حقوق موکلینش عدول نکند، چشم و دل سیر باشد و وارد رانت‌ها و مسائل این چنینی نشود و با فساد مبارزه کند و از جمع اوری آراء نامشروع در انتخابات که باعث تحقیر مردم می‌شود خودداری کند.
فروزان در پاسخ به اینکه «آیا دور گذشته شرایطی داشته که رأی‌های نامشروعی وارد انتخابات شد» افزود: کاری به شرایط ندارم، ولی در مجموع از مجلس ششم به بعد روند انتخابات را خیلی مطابق با شأن و منزلت مردم نمی‌بینم. و کاندیداها با تحمیل خود به مردم و استفاده از روش‌های خلاف شرع و قانون مانند وعده و وعید دروغ به ویژه در مواردی که ربطی به وظایف نمایندگی ندارد. همچنین استفاده انتخاباتی از مراسم عاطفی و عزاداری مردم، مصادره انجام کارهای اجرایی که وظیفه قوه مجریه است به نام‌نمایندگان، از جمله؛ دخالت در عزل و نصب‌ها به نحوی که تا رده سرایداری دخالت می‌نمایند. سوء استفاده از محرومیت‌ها و مسائل معیشتی مردم و استفاده از پول‌های کثیف و …. به دنبال کسب رأی هستند که شایسته نیست.
فروزان در پاسخ به این سئوال که آیا اصلاح طلبان ممکن است از یک فرد غیراصلاح طلب مثل دوره گذشته حمایت کنند، اظهار داشت: دیدگاهم این است که این دوره، اصلاح طلبان واقعی دنبال این هستند که بر گزینه دارای شاخص‌های اصلاح طلبی اجماع نمایند و رأی اجباری نمی‌دهند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار