کد خبر: ۸۰۲۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵ 02 December 2019
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، نستهن مقدم شهردار یاسوج گفت: طبق آمار سرانه مصرف میوه و تره‌بار در یاسوج بالا است و نبود میدان میوه و تره‌بار باعث می‌شد قیمت تمام شده میوه و تره‌بار در شهر یاسوج و حومه افزایش داشته باشد و حتی میوه بی‌کیفیت با قیمت بالا عرضه می‌شد.
شهردار یاسوج بیان کرد: با اقدام اساسی میدان میوه و تره‌بار احیاء شده و یکی دو روزی است که به صورت غیررسمی کار خود را آغاز کرده  که هم می‌تواند کمک زیادی به عرضه و فروش محصولات کشاورزی تولیدی استان کند، هم می‌تواند مخاطرات بین جاده‌ای را به حداقل برساند و هم اینکه میوه با کیفیت و ارزان به دست شهروندان برسد.
وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی در خصوص میدان میوه و تره‌بار صورت گرفته و آماده افتتاح رسمی این مکان هستیم، گفت: وانت بارهایی که میوه و تره‌بار حومه شهر یاسوج را تامین می‌کنند می‌توانند از این میدان استفاده کنند.
این مسوول با اشاره به همکاری استانداری، فرمانداری، صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی گفت: برای کمک به معیشت مردم از سرمایه‌گذار میدان میوه و تره‌بار یاسوج حمایت شود، ضمن اینکه وانت‌بارها و میوه فروش‌های سطح شهر باید بارنامه داشته باشند.
مقدم با اشاره به اقدامات برای تحکیم میدان میوه و تره‌بار گفت: این مکان یکسال رایگان در اختیار سرمایه‌گذار قرار داده شده و سال‌های بعد شیب ملایمی در قیمت اعمال می‌شود، ضمن اینکه توسعه میدان میوه و تره‌بار در دستور کار است.
شهردار یاسوج با بیان اینکه شهرداری وظیفه خود در راه‌اندازی این مکان انجام داده است، افزود: اتحادیه میوه و تره‌بار، صنعت و معدن، تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌ها همکاری لازم در میدان میوه و تره‌بار را انجام دهند.
مقدم بیان کرد: با راه‌اندازی این میدان مافیای حوزه میوه و تره‌بار از بین می‌رفت، همچنین با هرگونه تهدیدی که منجر به خلل در فعالیت میدان میوه و تره‌بار شود برخورد می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار