کد خبر: ۸۰۳۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷ 07 December 2019
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سه سامانه بارشی به کشور طی هفته جاری از بارش باران در نیمه غربی، شرقی و جنوبی کشور خبر داد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، صادق ضیاییان در گفت‌وگو با پانا گفت: امروز شنبه ۱۶ آذرماه سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب غرب و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان بارش باران و برف و در جنوب غرب، جنوب و مرکز کشور بارش باران، گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. بارش باران در استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، جزایر خلیج فارس و بارش برف در استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، جنوب اصفهان، همدان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی شدید است.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: فردا ۱۷ آذرماه سامانه بارشی در کل کشور فعال است، در شمال فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال استان مرکزی و قزوین بارش شدت بیشتری دارد. از بعد از ظهر فردا از فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود و در نیمه شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد و در اواخر وقت از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.
ضیاییان تصریح کرد: طی روز دوشنبه ۱۸ آذرماه سامانه دیگری به جنوب و غرب کشور وارد می‌شود و بارش باران و رعد و برق در جنوب، جنوب شرق و شرق را به دنبال دارد همچنین بارش پراکنده باران و برف در دامنه‌های زاگرس مرکزی در نوار غربی کشور دور از انتظار نیست.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: روز سه‌شنبه ۱۹ آذرماه با گسترش فعالیت یک سامانه به غرب، جنوب غرب و جنوب کشور، بارش در نیمه جنوبی تشدید خواهد شد همچنین در جنوب فارس، جنوب بوشهر، جزایر شرق خلیج فارس، هرمزگان، جنوب کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، شمال ایلام و لرستان بارش شدت بیشتری دارد. طی روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه نیز به‌تدریج از فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود و در کل نیمه شرقی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهیم داشت. این سامانه در اوایل شب چهارشنبه از شرق کشور خارج می‌شود و از روز پنج‌شنبه ۲۱ آذرماه سامانه جدیدی غرب و جنوب غرب را فرا می‌گیرد.
به گفته وی، فردا در تمام استان‌های نوار ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی و روز دوشنبه (۱۸ آذرماه) در استان‌های گلستان و خراسان شمالی بارش باران پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز شمال و مرکز خلیج فارس و طی روزهای یکشنبه و سه‌شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار