کد خبر: ۸۳۳۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲ 23 March 2020

پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۲۳ هزار و ۴۹ تن افزایش یافت.
به گزارش «تابناک»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۱۴۱۱ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.
جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۲۷ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند. بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۸۱۲ تن رسیده است؛ افرادی که ۸۰ درصد ایشان یا در سنین بالای ۶۰ سال قرار دارند و یا از جمله افرادی هستند که بیماری زمینه‌ای داشته اند. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۸۳۷۶ تن بهبود یافته‌اند.
وی با تاکید بر رسیدن آمار‌های غربالگری به ۳۶ میلیون در کشور و رسیدن ظرفیت تست‌ها در کشور به حداقل شش هزار در روز (و برنامه ریزی برای رساندن این عدد به ده هزار در روز)، از احتمال افزایش آمار‌ها در روز‌های آتی به دلیل شتاب گرفتن بیماریابی خبر داد و گفت: برای آنکه بیماریابی در استان‌های مختلف با شدت و ضعف‌هایی در حال پیگیری است و قصد داریم روحیه همکارانمان را در استان‌های مختلف حفظ کنیم، دیگر آمار‌های تفکیکی در استان‌های مختلف را ارائه نخواهیم کرد!
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا در ایران به صورت نقشه پویا یا برای مشاهده آمارها به صورت نمودارهای خطی و میله‌ای در بازه‌های زمانی متفاوت، اینجا را کلیک کنید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار