کد خبر: ۸۳۳۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱ 25 March 2020
پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۲۷ هزار و ۰۱۷ تن افزایش یافت.
به گزارش «تابناک کهگیلویه و بویراحمد»؛ دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۲۲۰۶ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.
جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۴۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۲۰۷۷ تن رسیده است؛ همچنین تا به امروز خوشبختانه ۹۶۲۵ تن بهبود یافته‌اند.
وی در ادامه گفت: بر اساس آمارها، بیش از ۶۸ درصد افرادی که با این بیماری از دست داده‌ایم، از بزرگتر هایمان یعنی افراد سنین بالای ۶۰ سال بوده‌اند. ۳۲ درصد دیگر جان باختگان هم اغلب افرادی بوده‌اند که ناراحتی‌های زمینه‌ای داشته اند یا دارو‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن را مصرف می‌کرده‌اند.
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا در ایران به صورت نقشه پویا یا برای مشاهده آمارها به صورت نمودارهای خطی و میله‌ای در بازه‌های زمانی متفاوت، اینجا را کلیک کنید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار