پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۳۸ هزار و ۳۰۹ تن افزایش یافت این در حالی است که کهگیلویه و بویراحمد هم افزایش 5 نفری مبتلایان را نشان می دهد.
کد خبر: ۸۳۴۷۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴ 29 March 2020
پس از شناسایی و بستری شدن موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام معاینات و تست‌های ویژه روی ایشان، شمار مبتلایان به ویروس به ۳۸ هزار و ۳۰۹ تن افزایش یافت این در حالی است که کهگیلویه و بویراحمد هم افزایش 5 نفری مبتلایان را نشان می دهد.

به گزارش «تابناک کهگیلویه و بویراحمد»؛سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از ١٤٣ نمونه ارسال شده به آزمایشگاه های تشخیصی ٥ نمونه مثبت اعلام شد و شمار مبتلایان به کرونا در استان به 124 بیمار رسید.
دکتر پرویز یزدانپناه با بیان اینکه يك مورد مرگ بيمار كرونايي در بيمارستان شهيد جليل در روز گذشته داشته ايم، افزود: کرونا در کهگیلویه وبویراحمد تا به این لحظه 8 قربانی گرفته است.
وی به تفکیک پراکنش جغرافیایی بیماران پرداخت و عناون کرد: در شهرستان دنا یک بیمار خانم، در شهرستان بویراحمد یک بیمار خانم، در شهرستان کهگیلویه یک بیمار خانم، در شهرستان باشت یک بیمار خانم و در شهرستان گچساران نیز یک بیمار مرد شناسایی شده است.
دکتر یزدانپناه یادآور شد: روند بیمار یابی در استان کهگیلویه و بویراحمد بسیار امیدوار کننده بوده و نسبت به روزهای گذشته تعداد نمونه گیری ها و پایگاه های نمونه برداری افزایش چشم گیری یافته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به تقدیر دکتر رئیسی؛ معاون بهداشت وزارت از دانشگاه گفت: عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی استان در بحث بیمار یابی کرونا منجر شد تا کهگیلویه و بویراحمد جز استان های برتر کشور در حوزه بیماریابی شود و مورد تقدیر وزارت بهداشت قرار گیرد.
دکتر یزدانپناه خاطر نشان کرد: از عموم مردم خواهشمندیم جهت آگاهی از وضعیت سلامت خود به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سوال با سامانه 4030 تماس حاصل نمایند.
آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران / کهگیلویه و بویراحمد ، فروردین 10 _ کرونا 5
 
آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، دکتر کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: با بررسی‌های انجام شده از میان افراد مشکوک، تا کنون ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش‌ها، ابتلای ۲۹۰۱ مورد جدید از ظهر گذشته تا امروز قطعی شده است.

جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۲۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۲۶۴۰ تن رسیده است؛ همچنین تا به امروز خوشبختانه ۱۲۳۹۱ تن بهبود یافته‌اند و البته ۳۴۶۷ تن از بیماران بستری از جمله افراد بدحال هستند که امیدواریم با مراقبت‌های کادر درمانی و دعای خیر شما بهبود پیدا کنند.

وی افزود: میانگین سنی افراد مبتلا در کشورمان تا به امروز ۵۵ سال و میانگین سنی جان باختگان ۶۹ سال است؛ این موضوع اهمیت توجه به بزرگتر‌ها را نشان می‌دهد که نقش موثری در زندگی همه ما دارند و می‌بایست مراقب شان باشیم، به ویژه آن‌هایی که بیماری‌های زمینه‌ای هم دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه از خوداظهاری نزدیک به ۶۰ میلیون تن از هموطنانمان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا و سامانه salamat.gov.ir خبر داد و گفت: اگر این مشارکت خوب شما مردم در این امر نبود، امکان شناسایی سریع و مداخله به وجود نمی‌آمد و شاهد رسیدن به مرحله مدیریت بیماری نبودیم.
 
 
برای مشاهده آخرین و به روزترین آمار مبتلایان، جان باختگان و بهبود یافتگان ویروس کرونا در ایران به صورت نقشه پویا یا برای مشاهده آمارها به صورت نمودارهای خطی و میله‌ای در بازه‌های زمانی متفاوت، بر روی نقشه کلیک کنید (ضربه بزنید).
آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران / کهگیلویه و بویراحمد ، فروردین 10 _ کرونا 5
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار