کد خبر: ۸۳۴۸۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۹ 29 March 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، صبح امروز ( یکشنبه ۱۰ فروردین ماه ۹۹) در فضای مجازی پخش شد که کشتارگاه مرغ گچساران به دلیل اینکه یکی از کارگران آن به کرونا مبتلا بوده، تعطیل شد .
برخی رسانه های محلی در پیگیری این خبر نوشتند :
مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: مردم نگران نباشند، فعلاً کشتارگاه مرغ گچساران را برای بررسی و دقت بیشتر تعطیل کرده‌ایم که بنا به تصمیم ستاد مبارزه با کرونا باز می‌شود. 
عبدالله بهمنش توضیح داد که از روز گذشته ما نیز شنیدیم که خواهر یکی از کارگران کشتارگاه مرغ گچساران به کرونا مبتلا شده و کارگر نیز بر سر کار حاضر نشده است.
وی گفت: شب گذشته ۴ بار مرغ در کشتارگاه گچساران ورود کرد که قبل از دستور ما یکی از بارها کشتار شده بود.
این مسوول افزود: از کشتار ۳ بار دیگر مرغ در شهرستان جلوگیری کردیم و به همکاران خود گفتیم که بار کشتار شده نیز تا اطلاع ثانوی به صورت فریز شده در کشتارگاه نگهداری شود.
وی با بیان اینکه مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند چرا که به دلیل حساسیت موضوع و برای اطمینان خاطر هر چه بیشتر مردم جلوی عرضه مرغ از کشتارگاه این شهر را به بازار گرفته‌ایم افزود: مرغ مورد نیاز شهر گچساران می‌تواند تا اطلاع ثانوی از جاهای دیگر تامین شود تا این که با تصمیم ستاد کرونای شهرستان فعالیت آن دوباره آغاز شود.
بهمنش با بیان اینکه کرونا ربطی به خود مرغ ندارد و تنها نگرانی مربوط به کارگری بوده که آن هم خواهرش مبتلا شده تصریح کرد: باز هم تاکید می‌کنم بخاطر اطمینان خاطر مردم و برای رفع نگرانی آن‌ها فعلا کشتارگاه را تعطیل کرده‌ایم و تا انجام آزمایش و  نمونه‌گیری و تست کرونای کارگران و ضد عفونی کشتارگاه عرضه مرغ از کشتارگاه گچساران نخواهیم داشت.
وی گفت: به مردم توصیه می‌کنیم که مرغ را نیز به مانند همه کالاهای دیگر بعد از خریدن و بردن به خانه به خوبی شست‌وشو کنند چرا که کرونا ممکن است از راه انتقال فیزیکی به وسیله هر کالایی چه مرغ و چه میوه و چه سبزی و سایر کالاها منتقل شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار