عدل هاشمی : دولت باید بداند حتی صنوفی که مغازه هایشان دایر بود آنگونه که باید و شاید توان ادامه فعالیت صنفی نداشتند چه رسد به تعطیلی مغازه ها و نشستن در خانه.
کد خبر: ۸۳۴۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴ 29 March 2020

نامه نماینده کهگیلویه به رئیس اتاق اصناف ایران / صنوف نیازمند اقدام فوری دولت هستند

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، نماینده مردم کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به رئیس اتاق اصناف ایران خواستار توجه فوری به وضعیت صنوف متضرر از شیوع بیماری کرونا شد.

در نامه عدل هاشمی آمده است:
  بسم الله الرحمن الرحیم 

ریاست محترم اتاق اصناف ایران
جناب آقای ممبینی
با سلام
دستورات صادره و اقدامات انجام شده مبنی بر تعطیلی بازار در جهت جلوگیری از شیوع کرونا که استقبال و همکاری کسبه و بازار را در پی داشت جای تشکر و تقدیر دارد.
همچنانکه مستحضرید جمعی از بازاریان قبل از اجرای مصوبات به صورت داوطلبانه نیز اقدام به این امر نموده بودند 
شب عید و ایام نوروز شاید اوج بازار و انتظار متصدیان کسب از واحدهای مختلف بزرگ تولیدی گرفته تا خرده فروشان جزء، برای کسب رزق و روزی و درآمد می باشد. اما ظاهر شدن ویروس کرونا همه ی آنچه را رشته کرده بودند پنبه کرد .
از آنجاییکه ریاست محترم جمهوری در مصاحبه خویش اذعان داشتند به این مضمون که[ ما می دانیم برخی افراد و کسبه اگر دو روز کار نکنند در تأمین مایحتاج اولیه خود می مانند] پیشنهاد می گردد اتاق اصناف کشور سریعاً و صراحتاً از دولت بخواهند مزد همکاری و خانه نشینی کسبه و بازار را بدون کم و کاست پرداخت نماید.
ضمن تشکر از بازاریان محترم و مالکانی که با درک شرایط نسبت به مستأجران لطف و مساعدت داشتند از آنجاییکه هیچ بیمه و بنگاهی در اینگونه موارد حامی کسبه نیست، حمایت قاطع و ویژه دولت از بازاریان ضرورتی انکار ناپذیر و لازم الاجراست.
اقدامات موقتی اعلام شده نظیر: موکول نمودن پرداخت اقساط وامها به آخر دوره، وعده ی کاهش مالیات،  وقفه در پرداخت حق بیمه کار فرمایان و یا تاخیر در پرداخت قبوض آب و برق و گاز به هیچ وجه جبران کننده ی خسارات تعطیلی بازار و خانه نشینی این قشر نیست.
دولت باید بداند حتی صنوفی که مغازه هایشان دایر بود آنگونه که باید و شاید توان ادامه فعالیت صنفی نداشتند چه رسد به تعطیلی مغازه ها و نشستن در خانه.
انتظار مضاعف میرود دولت محترم آنگونه که در بروز سایر حوادث و بلایای طبیعی نظیر: سیل، زلزله و ... اقدامات موثر انجام می دهد در این برهه ی زمانی حتی به صورت چشمگیر تر اقدامات نوع دوستانه و حمایتی انجام دهد.
بنابراین پیگیری موضوع از طریق مراجع ذیربط نظیر: هیات عالی نظارت بر اصناف و اتاق اصناف ایران ممکن و قابل اجرا است.
همچنین مشابه ی چنین اقدامی برای اقشار آسیب پذیر خصوصاً جامعه کارگری که از پیدایش و شیوع ویروس کرونا شدیداً متضرر گشته اند نیز نیازمند مساعدت و حمایت عاجل می باشند.
بدانیم که مردم در انتظار اقدامات جهادی و خداپسندانه ی مسئولان امر  هستند و بیشتر بدانیم که جلب رضایت خلایق مقدمه ی جلب رضایت پروردگار است.
به امید همت همگانی در ریشه کنی ویروس کرونا.

                     عدل هاشمی پور

نماینده مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار