کد خبر: ۸۳۵۳۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸ 31 March 2020
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از اصحاب فرهنگ و هنر خواست برای بهرمندی از بیمه بیکاری با مراجعه غیرحضوری اقدام کنند.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، محمدعلی پیرسبزی با بیان این خبر گفت: با حمایت وزارت تعاون کار و رفاء اجتماعی اصحاب فرهنگ و هنر مشمول بهرمندی از بیمه بیکاری می شوند.
وی در ادامه افزود: با توجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا در کشور و به منظور ارائه خدمات شایسته تر  و حمایت از  اصحاب فرهنگ و هنر  با  ثبت درخواست متقاضیان بیمه بیکاری بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها و کاریابی های غیردولتی و همچنین حذف مراحل حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری می توانند  تا پایان اردیبهشت ماه اقدام کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  از متقاضیان خواست  با مراجعه به  سامانه bimebikari.mcls.gov.ir برای ثبت درخواست بیمه بیکاری طبق شرایط ذیل اقدام کنند.
شرایط استفاده از بیمه بیکاری :
‌تبصره 1 - بیمه شدگانی که به علت تغییرات ساختار اقتصادی واحد مربوطه به تشخیص وزارتخانه ذیربط و تأیید شورای عالی کار بیکار موقت‌شناخته شوند نیز مشمول مقررات این قانون خواهند بود.
‌تبصره 2 - بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث قهریه و غیر مترقبه از قبیل سیل، زلزله جنگ، آتش‌سوزی و... بیکار می‌شوند با معرفی واحد کار و‌امور اجتماعی محل از مقرری بیمه بیکاری استفاده خواهند کرد.
ماده 6 - بیمه شدگان بیکار در صورت احراز شرایط زیر استحقاق دریافت مقرری بیمه بیکاری را خواهند داشت:
‌الف - بیمه شده قبل از بیکار شدن حداقل (6) ماه سابقه پرداخت بیمه را داشته باشد.
مشمولین تبصره (2) ماده (2) این قانون از شمول این بند‌مستثنی می‌باشد.
ب - بیمه شده مکلف است ظرف (30) روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای کار و امور اجتماعی آمادگی خود را برای اشتغال‌به کار تخصصی و یا مشابه آن اطلاع دهد. مراجعه پس از سی روز با عذر موجه و با تشخیص هیأت حل اختلاف تا سه ماه امکان‌پذیر خواهد بود.
ج - بیمه شده بیکار مکلف است در دوره‌های کارآموزی و سوادآموزی که توسط واحد کار و امور اجتماعی و نهضت سوادآموزی و یا سایر‌واحدهای ذیربط با تأیید وزارت کار و امور اجتماعی تعیین می‌شود شرکت نموده و هر دو ماه یک بار گواهی لازم در این مورد را به شعب تأمین‌اجتماعی تسلیم نماید.
‌تبصره 1 - کارگرانی که در زمان دریافت مقرری بیمه بیکاری به شغل یا مشاغلی گمارده می‌شوند که میزان حقوق و مزایای آن از مقرری بیمه بیکاری‌متعلقه کمتر باشد مابه‌التفاوت دریافتی بیمه شده از حساب صندوق بیمه بیکاری پرداخت خواهد شد.
‌تبصره 2 - مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جزء سوابق پرداخت حق بیمه، بیمه شده از نظر بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت محسوب خواهد‌شد.  

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار