رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اظهار کرد: به کلیه رؤسای محترم حوزه های قضایی و دادستان های محترم اعلام گردیده که در راستای دستورالعمل‌های شورای حفظ حقوق بیت المال با هرگونه تعدی به انفال برخورد گردد.
کد خبر: ۸۳۷۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۳ 08 April 2020

با رونق فعالیت های اقتصادی و کشاورزی و گسترش شهرها ،عده ای از افراد سودجو ،دنبال تصرف و تخریب اراضی ملی و منابع طبیعی در دشت ها ،کوهپایه ها و حتی جنگل و کوه ها و رودخانه های استان هستند و برخورد با تخلف این افراد علاوه بر آن که وظیفه ی سازمان های متولی است، اما جنبه ی کیفری آن از دید دستگاه قضایی استان پنهان نمانده و نخواهد ماند.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد حسن نگین تاجی از شدت برخورد با متجاوزان به بیت المال در عرصه های ملی و منابع طبیعی و جنگلی استان گفت و افزود:  هرگونه تجاوز به اراضی ملی و انفال، قطع درختان، بوته کنی، تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی زراعی جرم بوده و با آن به شدت برخورد می‌شود.
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اظهار کرد: به کلیه رؤسای محترم حوزه های قضایی و دادستان های محترم اعلام گردیده که در راستای دستورالعمل‌های شورای حفظ حقوق بیت المال با هرگونه تعدی به انفال برخورد گردد.
نگین تاجی که با روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد گفتگو کرده است ، بیان داشت: به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز دستور داده شده در چهارچوب مقررات شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نسبت به هرگونه اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از دست اندازی به انفال و وقوع اقدامات مجرمانه از بین بردن جنگلها و مراتع برنامه ریزی و اقدام نمایند.
رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال تصریح کرد: طی دو ماه اخیر موارد متعددی از دست اندازی به اراضی ملی، قطع اشجار،بوته کنی، از بین بردن مراتع و تخریب اراضی گزارش گردیده، که توسط دادستان های حوزه های قضایی برای مجرمین پرونده تشکیل و در حال رسیدگی است.
دکتر حسن نگین تاجی به دست اندازی هایی که توسط سودجویان، به اراضی ملی در شهرستان مرکز استان شده اشاره نمود و گفت: به دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان اعلام گردیده که بدون هیچ گونه ملاحظه ای با این اقدامات برخورد گردد.
وی افزود: تاکنون نیز پرونده‌های متعددی برای مجرمین  تشکیل و در روند رسیدگی قضایی قرار گرفته‌اند.
مقام ارشد قضایی استان از راه اندازی سامانه پیامکی به منظور ارتباط بهتر و راحت تر مردم با دستگاه قضایی در صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست و جنگل خبر داد و افزود: دستگاه قضایی استان علاوه بر سامانه سجام به آدرس sajam.scpd.ir، سامانه پیامکی به شماره 3000129 را در معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان راه اندازی نموده است.
دکتر نگین تاجی در ادامه ضمن دعوت مردم در همکاری با دستگاه قضایی در صیانت از اراضی ملی ،منابع طبیعی ،محیط زیست و جنگل ها و رودخانه های استان و هرجایی که در حکم انفال است ،گفت: عموم مردم شریف استان می توانند از طریق تلفن همراه اقدامات مجرمانه افراد متعرض به موارد ذکر شده را در سراسر استان به این سامانه ارسال نمایند.
وی بیان داشت: سیاست ما در دادگستری استان این است که مردم عزیز، در استان، دیدبانان قضایی ما هستند و می توانند در هر جای استان کهگیلویه و بویراحمد و در هر زمان هرگونه جرم را از طریق این سامانه به دادگستری استان اطلاع دهند تا در اسرع وقت از وقوع جرم پیشگیری یا با مجرمین برخورد قضایی گردد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
بویر احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
روزگار غریبی است اقای نگین تاجی همه مسئولین وقتی میروند پشت تریبون و جمعیتی را جلوی خود می بینند چه حرفهای قشنگی می زنند ولی موقع عمل همه چیز را فراموش می کنن حالا شما هم یه سر به تنگه مهریان بزنید در ابتدای این تنگه ببینید چطور کف رودخانه را شبانه با لودر جابجا کرده اند و چنارهای چندین ساله را بریده اند بقیه جاهای دور دست هم پیش کشسَ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار