مدیر امور آب منطقه شرق خوزستان نسبت به رهاسازی آب از سد کوثر از صبح چهارشنبه هشدار داد.
کد خبر: ۸۳۷۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵ 08 April 2020
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، مهدی خواجه پور سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به تکمیل بودن تقریبی مخزن سد کوثر از روز چهارشنبه ۲۰ فروردین، ساعت ۸ صبح رهاسازی آب از سد کوثر در مسیر رودخانه خیرآباد با دبی تقریبی ۳۰ مترمکعب برثانیه آغاز می شود.
وی افزود: اطلاعیه ای نیز پیرو اطلاعیه مورخ ۹ فروردین با موضوع رهاسازی آب از سد مخزنی کوثر صادر شده تا مسئولان شهرستان برای جلوگیری از خسارت مالی و جانی به روستاییان، عشایر، دامداران و مسافرانی که قصد اسکان و یا تردد دارند و همچنین پروژه ها و طرح های اجرایی اطلاع رسانی کنند.
بر اساس این گزارش، امور آب منطقه شرق خوزستان پیش از این و در تاریخ ۹ فروردین نسبت به احتمال افزایش رهاسازی آب از سد کوثر به دلیل پیش بینی بارش شدید در ۱۰ فروردین هشدار داده بود اما به دلیل محقق نشدن پیش بینی بارش ها این اقدام انجام نشد.
سد کوثر بر روی رودخانه خیرآباد ساخته شده در شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
خواجه‌پور مدیر امور آب جنوب شرق خوزستان گفته بود: رهاسازی از سد کوثر، بر شهر زیدون شهرستان بهبهان و شهرستان هندیجان تاثیر می گذارد و موج رهاسازی شده از این سد، در فاصله چهار تا ۶ ساعت به پل خیرآباد (مرز خوزستان و کهگیلویه)، می‌رسد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار